Bizimle iletişime geçiniz

Politika

SP adayı Ünsal: Bizi AKP’nin uyguladığı zulüm birleştirdi

Saadet Partisi (SP) Adıyaman Belediye Başkan Adayı Ahmet Faruk Ünsal, CHP ve HDP’nin kendi adaylığına destekleri için “Bizi zulüm birleştirdi. Bu geleceğe dönük çok önemli bir umut barındırıyor” dedi.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerinde sandıktan çıkacak sonuçlar konusunda gözlerin çevrileceği merkezlerden biri Adıyaman olacak. Son 15 yıldır yapılan seçimlerde kentte yüksek oy oranlarına ulaşan AKP, bu seçimlerde mevcut belediye başkanının yerine Süleyman Kılıç’ı aday gösterirken, MHP aday olarak Rıfat Erdem’i, İyi Parti Abdulkadir Kırmızı’yı, Saadet Partisi (SP) ise Ahmet Faruk Ünsal’ı gösterdi.

SEÇİMİN FAVORİSİ GÖSTERİLİYOR

Kentte aday çıkarmayan Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) desteklerini açıkladığı Ünsal, seçimin favori ismi olarak gösteriliyor. MA’ya konuşan Ünsal, iktidarın yarattığı karanlık dönemi Adıyaman’dan başlayarak dağıtmak adına farklı parti tabanlarının bir araya gelip, tek aday noktasında kendi isminde uzlaşmasının önemli bir örnek olduğunu dile getirdi.

BİRLEŞME, TABANIN GÖNLÜNDE GERÇEKLEŞTİ

CHP, HDP ve SP’nin kentte seçime kendi adaylarıyla girmesi halinde ciddi bir sonuç alınmasının imkânsız olduğunu belirten Ünsal, bu noktada partilerin genel merkezleri ve il örgütlerinden öte Adıyaman halkının birleşme ihtiyacına karar kıldığını ifade etti. Ünsal, “Birleşme, tabanın gönlünde gerçekleşti. Taban öyle bir aday çıkartalım ki, hem AKP’nin tabanından oy alalım hem de CHP, HDP ve SP tabanı bu adaya baktığı zaman kendisinden bir parça görsün diye bir arayışa girdi” ifadelerini kullandı.

ZULÜM BİZİ BİRLEŞTİRDİ

Ünsal, “Bu noktada halkın büyük ihtiyaç halinde bir araya gelme potansiyelinin olduğunu görüyoruz. O ihtiyaç da şudur; AKP ilimizi ve ülkemizi partizanca ve adaletsizce yönetiyor. Halkımız bu durumun farkında ve herkes bir şekilde bu zulmün kendine düşen kısmını yaşıyor. Bu durum bizi birleştirdi. Ben burada büyük bir umut görüyorum. Her hal ve şart altında bütün farklılıklarımızı bir kenara koyarak bir araya gelme becerisini gösterebiliyorsak, bu bölgemiz içinde, ilimiz içinde bence geleceğe dönük çok önemli bir umut barındırıyor” dedi.

15 YILIN HESABI SANDIKTA SORULACAK

AKP’nin, Adıyaman’ı 15 yıldır yönettiğini hatırlatan Ünsal, hem ülkede hem de Adıyaman’da işlerin yolunda gitmemesinin sorumlunun ise çok açık biçimde ortada olduğunu kaydetti. Adıyaman’ın kentsel sorunlarının giderilmemiş olmasının yanı sıra genel sorunlar olan işsizlik, pahalılık, enflasyon, tütün, sulu tarım gibi konularda iktidarın sorumsuzluğunun çok açık olduğunu söyledi.

Ünsal, “Adıyaman halkı, 15 yılın hesabını sandıkta soracak. Adıyaman halkı bu seçimde AKP’ye büyük bir yanıt verecektir. 31 Mart akşamı sandıklar açıldıktan sonra hem Türkiye genelinde hem de Adıyaman’da büyük bir değişimin kapısının açıldığını göreceğiz” şeklinde konuştu.

Politika

Selçuk Özdağ: Öldürmek için yapılan bu profesyonel saldırısının sorumlusu Süleyman Soylu

Saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Bu profesyonel ve organize saldırı, öldürmek üzere yapıldı. Bu bir terör saldırısı. Sorumlusu Süleyman Soylu” dedi.

BOLD – Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, uğradığı saldırıya ilişkin sorumlu tuttuğu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu istifaya davet etti. Selçuk Özdağ, katıldığı TV programında uğradığı saldırının detaylarını paylaştı. Saldırıdan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu sorumlu tuttu.

TV5 Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yılmaz’ın sunduğu Kulis Ankara programına aynı gün saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ, Orhan Uğuroğlu, Afşin Hatipoğlu ile Ayhan Sefer Üstün konuk oldu. Özdağ, programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu istifaya davet etti. “Bu profesyonel, organize bir saldırı. Bu saldırı öldürmek üzere yapıldı. Bu bir terör saldırısı. Soylu’yu TV 5’te açık oturuma davet ediyorum. Sayın Soylu o koltukta oturamaz, istifa etmesi lazım” dedi.

Kanser tedavisi gören eski Milletvekili Hatice Kocaman tutuklandı

Okumaya devam et

Politika

AKP Maltepe yönetimine giren Suriyeli Muaz Barudi sosyal medyada muhalefetle savaşıyor

Kamuoyu araştırmalarında oyları hızla düşen ve yeni ittifaklar arayan AKP, çareyi Suriyelilerde buldu. AKP Maltepe İlçe Yönetimi’ne Suriyeli biri de alındı. AKP yönetimine giren Muaz Barudi’nin sosyal medya hesaplarında muhalefet partisinin liderlerine yönelik paylaşımları dikkat çekti.

BOLD – AKP Maltepe İlçe Başkanlığı’nın pandemi nedeniyle ertelenen 7. olağan kongresi, Muhazir Sille Spor Kompleksi’nde yapıldı. Kongrede, il yönetimi tarafından atanan Mehmet Karadeniz ilçe başkanı seçildi. Kongrede, ilçe yönetim kurulu listesinde yer alan Muaz Barudi isimli Suriyeli kişi dikkat çekti.

DURUMDAN AKP’LİLER DE RAHATSIZ

Cumhuriyet’ten Leyla Kılıç’ın haberine göre Türk vatandaşlığı da alan Barudi’nin, sosyal medya hesaplarına bakıldığında ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren “Yalan rüzgârı tacizi kapatmaz” başlıklı bir görsel paylaştığı görülüyor. Muaz Barudi’nin yönetime girmesinin AKP’de de rahatsızlık oluşturduğu, kamuoyunda Suriyelilere yönelik tepki nedeniyle kararın ters tepebileceği kaygısının yaşandığı öğrenildi.

AMAÇ SURİYELİLERİN OYUNU ALMAK

Barudi’nin yönetime girmesine ilişkin konuşan CHP ve İyi Partililer ise “AKP düşen oylarını arttırmak için şimdi de Türk vatandaşı yaptıkları Suriyelilerin oyunu almak için onlardan birini yönetimlerine yer alıyor. Bu tercih onların ancak siyaset yaptığını sanan ve sığındığı ülkede muhalefet partilerinin liderlerine yönelik iftira atan bu kişi haddini bilmeli. AKP’de işler gerçekten zor ki Suriyelilere bel bağlamışlar” dedi.

Uyuşturucu verdi, tecavüz etti, dayak attı ve serbest bırakıldı

Okumaya devam et

Politika

CHP’den istifa için 1 Mart’ı bekliyor

Türkiye’yi il il gezerek Memleket Hareketi’ni başlatan Muharrem İnce’nin parti kurma hazırlığı devam ediyor. İnce, CHP’den istifa için 1 Mart’ı bekliyor.

BOLD – CHP içinde başlattığı Memleket Hareketi’ni partileştirme kararı alan Muharrem İnce, “Memleket” adını vereceği partisinin kuruluş hazırlıklarını sürdürüyor. İnce’nin CHP’den 1 Mart günü CHP’den istifa edeceği bildirildi.

CHP’Lİ 3 VEKİL DAHA VAR

Sözcü’den Başak Kaya’ı haberine göre CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel’in de İnce’nin partisine geçeceği belirtiliyor. CHP Genel Merkez yöneticileri İnce konusunda yorum yapmazken, parti yönetimi milletvekillerini takibe aldı. İstifası beklenen 3 milletvekilinin son dönemde Kılıçdaroğlu ile bir diyalog girişiminde bulunmadığı öğrenildi.

Uyuşturucu verdi, tecavüz etti, dayak attı ve serbest bırakıldı

Okumaya devam et

Popular