Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Yargıtay Başkanı Cirit: Affa karşıyım belki ceza infazında değişiklik yapılabilir

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) meclise getirdiği “Af” tasarısına karşı olduğunu söyledi. “Ben affa karşıyım” diyen Cirit, ceza infaz yasasında değişiklik yapılmasının daha uygun olacağını söyledi.

Yargıtay Başkanlığı’nda 2018 faaliyetleri ve 2019 hedefleri konulu bir basın toplantısı düzenleyen İsmail Rüştü Cirit, MHP’nin meclis gündemine getirdiği “Af” yasa tasarısına karşı olduğunu vurguladı.

Gazetecilerin sorusu üzerine “Af” ile ilgili düşüncelerini açıklayan Cirit, “Daha önce çıkarılan aflara baktığımızda hem hukuki belirsizlik hem de asayiş, toplumdaki huzur ve barışın sağlanması noktasında bazı sıkıntılar ortaya çıkıyor.” dedi.

DAHA ÖNCE İNFAZ ORANI YÜZDE 40’TI

“Belki infaz sisteminde düzenleme yapılabilir” diyen İsmail Rüştü Cirit, 2005 yılında çıkartılan ceza infaz yasasından önce infaz oranının yüzde 40 olduğunu vurguladı. “Daha önce bir kişi 10 yıl ceza almışsa bunun 4 yılını cezaevinde geçiriyordu. Bu durum şimdi daha farklı 10 yıl ceza alan birisi 6,5 yıl cezaevinde kalıyor. Belki cezaevinde kalma süresi yüzde 50’ye çekilebilir” şeklinde konuştu.

MEVCUT HÂKİM VE SAVCININ YARISI DENEYİMSİZ

Türkiye’deki mevcut hâkim ve savcıların deneyimleri hakkında da bilgi veren Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, “2016’dan sonra bir kısım hâkimler meslekten çıkartıldıktan sonra şuanda 21 bin hâkim ve savcı bulunmaktadır.” dedi.

“Bu Cumhuriyet tarihinin en yüksek sayısıdır.” sözleri ile devam eden Başkan Cirit, “Fakat bu sayının yarısına yakını 3 yıl ve daha az kıdeme sahiptir. Bunların eğitilmesi ile ilgili gerek Hâkimler ve Savcılar Kurulu’nun, gerek Adalet Bakanlığı’nın ve bizim çalışmalarımız vardır.” dedi.

Hamileyken tutuklandılar, doğum yaptırılıp tekrar cezaevine gönderildiler

Gündem

Koronavirüsten bugün 167 kişinin daha hayatını kaybettiği açıklandı

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 167 kişiyle birlikte toplam can kaybı 24 bin 328’e yükseldi.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün hayatını kaybeden 167 kişiyle birlikte toplam can kaybı 24 bin 328’e yükseldi. Yapılan test sonuçlarına göre, semptom gösteren 761 kişiyle birlikte toplam 6 bin 818 yeni vaka tespit edildi. Böylece Türkiye’deki toplam vaka sayısı 2 milyon 399 bin 781’e yükseldi. Bugün iyileşen 7 bin 218 kişi taburcu edilirken, hastanelerdeki ağır hasta sayısı da 2 bin 162 olarak açıklandı.

İşte AKP’nin trol gazeteciler TOP 10 listesi

Okumaya devam et

Gündem

Kalyon Holding şantiyesinde böcekli yemek isyanı

Yemeklerinden böcek çıktığını iddia eden Kalyon Holding’in İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Ziraat Kuleleri inşaatında çalışan işçiler, yemekhaneyi yerle bir etti.

BOLD – Ümraniye’deki Kalyon İnşaat tarafından yapımı süren Finans Merkezi inşaatında çalışan işçiler, kötü çalışma şartları yüzünden isyan etti.

Evrensel’de yer alan habere göre, öğle yemeğinden böcek çıkması üzerine öfkelenen işçiler, plastik masa ve sandalyeleri kırdı. İşçilerin geldiğini gören aşçılarsa yemekhaneyi terk etti. Öfkeli kalabalığı ise araya giren şantiye görevlileri sakinleştirdi.

KOCA KOCA HAMAM BÖCEKLERİ ÇIKTI

İşçilerin tepkilerini içeren görüntüler sosyal medyada da dolaşıma girdi.

Öğlen yemeğinden hamam böceği çıktığını söyleyen bir işçi, “Biz öğle yemeğimizi yedikten sonra dışarı çıktık dinleniyorduk. Bağrışmalar duyduk, olay yerine gittiğimizde arkadaşlar yemeğin içinde kocaman hamam böceği olduğunu söylediler. Ondan sonra tepkimizi koyduk. Yemekhane gittik protesto ettik” dedi.

Yemekhanede çıkan isyanın ardından yemekhane çalışanlarının kaçtığını, ardından da işçilerin dağıldığını söyleyen işçi, “Taşeronlar geldi, konuşarak hallederiz falan dediler” diye konuştu.

Ayşenur Arslan “teröristlerin anası”na cevap verdi: Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun

 

Okumaya devam et

Gündem

Ayşenur Arslan “teröristlerin anası”na cevap verdi: Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun

Ayşenur Arslan kendisine sözlü saldırıda bulunan Devlet Bahçeli’nin danışmanı Yıldıray Çiçek’e cevap verdi. Çiçek’in “teröristlerin anası, bunak kadın, bunak solcu” sözleri için “Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun” diyen Arslan Bahçeli’ye de “Yanınız yöreniz çok tehlikeli işler yapıyor” uyarısında bulundu.

BOLD – Gazetecilere yönelik fiili ve sözlü saldırıyla ilgili tartışmalar devam ediyor. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek’in “teröristlerin anası, bunak kadın, bunak solcu” ifadeleriyle sözlü saldırıda bulunduğu Ayşenur Arslan’dan cevap geldi.

Halk TV’de yayınlanan Medya Mahallesi Programında Arslan, Çiçek’e yanıtını Bahçeli üzerinden verdi. Bahçeli’ye uyarıda da bulunan Arslan “Ben Devlet Bahçeli’yi daha akademisyenken tanıdım Yıldıray Bey. Bahçeli beni tanır ben de onu tanırım. Kendisi bana bu kadın demez. Umarız demez. Devlet Bey, yanınız yöreniz çok tehlikeli işler yapıyor. Siz gazetecileri hedef gösteriyorsunuz bazıları da cesaret bulup bunları yapıyor” ifadelerini kullandı.

Çiçek için “Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun” ifadesini kullanan Arslan “Ne demek teröristlerin anası? Ben bugüne kadar kimseyi dava etmedim. Bakalım bu beyefendiyi edecek miyim? Ne demek teröristlerin anası bunak kadın? Size fazla bile yer verdim. Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun” dedi.

Ayşenur Arslan sözlerinin devamında “Sizin ağabeyiniz Taha Akyol Beyefendi. Elif Çakır, Yıldıray Oğur birlikteydiniz. Şimdi saldırıyorsunuz. Yaşım ve kadın oluşumla ilgili saldırı yapılıyor. Yaşımla başlayıp kadınlığımla gidiyor. Teröristlerin anası sözünü iade ederim size” ifadelerini kullandı.

 

Okumaya devam et

Popular