Bizimle iletişime geçiniz

Teknoloji

Ferrari, yeni asfalt canavarı F8 Tributo’yu tanıttı

720 beygirlik yeni Ferrari F8 Tributo Cenevre'de görücüye çıktı

İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari, 488 GTB’nin yerini alacak yeni F8 Tributo modelini Cenevre Otomobil Fuarı’nda otomobilseverlerin beğenisine sundu.

Ferrari’nin en güçlü V8 motorunu kalbinde barındıran otomobil, 720 beygir güç ve 770 Nm tork üretiyor. Çift turbolu 3.9 litrelik motoruyla gerçek bir asfalt canavarı olan Ferrari F8 Tributo, 0’dan 100km/s hıza yalnızca 2.9 saniyede çıkabiliyor. 340 km/s maksimum hıza sahip araç, yerini aldığı 488 GTB’den çok daha iyi bir kalkış ve maksimum hız sunuyor.

Markanın tasarım çizgisini her anlamda yakalayan F8 Tributo, 488 GTB’ye göre çok daha kesin tasarım çizgileri ile daha agresif bir dış görünüşe sahip.

Ferrari, aracı tasarlarken yalnızca daha sert bir görünüm elde etmekle kalmamış, performansı artırmak adına 488 GTB’den daha hafif olmasını sağlayacak bazı özel materyaller kullanmış. Bu sayede araç yalnızca daha güçlü motoru sayesinde değil, aynı zamanda daha hafif olması sayesinde de yüksek performans sağlıyor.

F8 Tributo ile Ferrari’nin iç mekan tasarımı da güncellenmiş durumda. Otomobilin yuvarlak hava çıkışları son derece sportif bir tasarıma sahipken, yeni direksiyon simidinde pek çok yeni kontrol bulunuyor. Ayrıca sürücü yanında oturan kişinin önünde 7 inçlik bir ekran da mevcut.

Teknoloji

Tepkiler sonrası WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesini 3 ay erteledi

Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp, geri adım atarak daha önce 8 Şubat’ta geçileceğini açıkladığı yeni sözleşmeyi 15 Mayıs’a erteledi.

BOLD – Kullanıcılara getirilen veri paylaşma zorunluluğu tartışmaları üzerine, mesajlaşma uygulaması Whatsapp’tan erteleme açıklaması geldi. Yapılacak değişiklik 15 Mayıs’a ertelendi.

Sosyal medya platformu Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılarına yasak getirmeye hazırlanıyor. Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp,  önce güncellemenin kabul edilmesi için son tarih olan 8 Şubat’ta kimsenin hesabının silinmeyeceğini açıkladı, şimdi de yapılacak değişikliği daha iyi anlatabilmek için 15 Mayıs’a ertelediğini duyurdu.

 

20 yıllık AKP iktidarının utancı: Yoksulluk intiharları!

Okumaya devam et

Teknoloji

Whatsapp’a alternatif arayanlara siber güvenlik uzmanından tavsiyeler

Gazeteci Fatih Akalan, güvenlik politikasını değiştireceğini açıklayan Whatsapp’a alternatif arayan kullanıcılar için ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu konunun uzmanına sordu.

BOLD  – Dünya çapında milyarı geçen kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması Whatsapp’ın yaptığı açıklama günlerdir tartışılıyor. Whatsapp, yeni kullanıcı sözleşmesi ile gizlilik politikasını değiştirme kararı aldığı açıkladı. Kararın ardından, Türkiye ve dünyada Whatsapp’ın artık güvenli olmadığını düşünen insanlar başka uygulamalara yönelmiş durumda. En çok zikredilen uygulamalar ise Signal, Telegram, BİP..

HANGİSİNİ KULLANMALI

Peki Whatsapp gerçekten güvenli değil mi? Hangi uygulama daha güvenli. Gazeteci Fatih Akalan Whatsapp’ın yaptığı açıklamayla alevlenen tartışma sonrası ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu siber güvenlik uzmanı Selçuk Şahin’e sordu.

Okumaya devam et

Teknoloji

Erdoğan da Telegram hesabı açtı

Tayyip Erdoğan, Whatapp’ın tepki toplayan yeni kullanıcı sözleşmesi sonrası, Türkiye’de de popülaritesi artan haberleşme uygulamalarından Telegram ile yerli BİP’te hesap açtı.

BOLD – Erdoğan Dijital Medya adlı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın iletişim uygulamaları Telegram ve BİP’te hesap açtığı belirtildi. Paylaşımda “Cumhurbaşkanımız Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram’da” denilerek kanalların linki verildi.

Dünya çağında bir milyarı aşan kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde yeni kullanıcı sözleşmesi maddelerini açıkladı. WhatsApp sözleşmesine dair tartışmalar ise sosyal medyada gündem konusu oldu.

Whatapp yerine kullanılabilecekler listesinin başına yer alan uygulamalardan Telegram’ın popülaritesi her geçen gün artıyor.

Saray’ın Whatapp’ın yerine önerdiği yerli BİP’in kullanıcıdan istediği veriler pes dedirtti

 

Okumaya devam et

Popular