Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Erdoğan, Ordu’da eski arkadaşı İdris Naim Şahin’i hedef aldı: Gittiği her kapıdan kovulan taklacı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart seçimleri kapsamında Ordu’da düzenlenen mitinge katıldı. Erdoğan, Saadet Partisi’nin Ordu adayı İdris Naim Şahin’i hedef aldı.

Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in bir vatandaşa “Hadi bir takla at, oyna da göreyim” sözlerine gönderme yapan Erdoğan, “Gittiği her kapıdan kovulan bu taklacıya 31 Mart’ta öyle bir ders verin ki, bir daha karşınıza çıkamasın” ifadesini kullandı.

Başbakanlığı döneminde birlikte çalıştığı Şahin’e yüklenen Erdoğan, “Davamıza aykırı düşen birisi benim dostum olduğunu söyleyerek oy devşirmeye çalışıyormuş” şeklinde konuştu.

“TERÖR ÖRGÜTÜYLE BİR OLDU”

Erdoğan, “Beraber yola çıkarsın ama yolda arkadaşını satarsan Ordulu ona ne yapacağını çok iyi bilir. Terör örgütüyle bir olup bize parmak sallayanlarla dostluğumuz olmaz. Seni bakan yapacağım, seni milletvekili yapacağım, bizi satacaksın, utanmadan sıkılmadan pazarlamaya yelteneceksin” dedi.

Şans oyunları Timurtaş Hoca’nın oğluna emanet

Gündem

İş cinayetine 24 taksitte ceza

İstanbul Ümraniye Belediyesi Sosyal Kültür Merkezi yapımı inşaatında depo malzeme sorumlusu olarak çalışırken yüksekten düşerek ölen Halit Balicak’ın davası sonuçlandı. Mahkeme iş kazasında hayatını kaybeden Balicak’ın ailesine verilecek 21 bin lira tazminatın 24 taksitte ödenmesine hükmetti.

BOLD – İstanbul’da iş kazasında hayatını kaybeden Halit Balicak isimli işçinin davası 21 bin TL para cezasıyla sonuçlandı. İşverenlere ve şantiye şefine kesilen ceza, “ödeme gücü dikkate alınarak” 24 eşit takside bölündü. Karara Balicak’ın ailesi tepki gösterdi.

İŞVERENLER ASLİ KUSURLU BULUNDU

Cumhuriyet’ten Tuğba Özer’in haberine göre Yıldız İnşaat ve Uysal Mühendislik firmalarının ortak yürüttükleri Ümraniye Belediyesi Sosyal Kültür Merkezi yapımı inşaatında depo malzeme sorumlusu olarak çalışan Halit Balicak, 27 Kasım 2017 günü yüksekten düşerek yaralandı. Balicak, 2 Aralık’ta öldü. Dava sürerken mahkemeye ulaşan bilirkişi raporunda işverenler Sırrı Çurgotay, Nurettin Uğur Avcı ve şantiye sorumlusu Levent Öztok’un gerekli önlemleri almadığı ve bu durumun kazanın oluşumuna önemli ölçüde zemin hazırladığı belirtilerek “asli kusurlu” oldukları, yaşamını yitiren işçinin ise “tali kusurlu” olduğu kaydedildi.

PARA CEZASINI 24 TAKSİTTE ÖDEYECEKLER

Uysal Mühendislik sahibi Nurettin Uğur Avcı, Yıldız İnşaat firmasının sahibi Sırrı Çurgotay ve şantiye şefi Levent Öztok, “taksirle ölüme neden olma” suçlamasıyla İstanbul Anadolu 30. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıktı. 10 Aralık 2020’de kararını açıklayan mahkeme, üç kişiye 3 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Cezayı paraya çeviren mahkeme, sanıkları ayrı ayrı 21 bin 200 TL adli para cezasına çarptırdı. “Sanıkların ödeme gücü dikkate alınarak” cezanın 24 eşit takside bölünmesine karar verildi.

ÜÇ KURUŞLUK BARETİ VERMEDİLER

Şantiyede, iş güvenliği önlemlerinin alınmadığını iddia eden Halit Balicak’ın kızı Canan Balicak, “Babam 2 metreden düştü. Kafatası paramparçaydı. Bir canın bedeli bu kadar ucuz olamaz. Babama üç kuruşluk bareti bile vermediler. Eğer verselerdi benim babam yaşıyor olacaktı, ben yetim kalmayacaktım, adalet arayışına çıkmayacaktım” dedi.

AİLE OLARAK OLUMSUZ ETKİLENDİK

İş cinayeti nedeniyle aile olarak olumsuz etkilendiklerini ifade eden Balicak, “Babam öldükten 6 ay sonra annem yoğun bakıma kaldırıldı. Bu süreçte şeker hastalığına yakalandım. Babamın bize bakmak için ölmesini kabul edemiyorum. Ben adaletin sağlanmasını, sorumlulara hapis cezası verilmesini istiyorum. Emsal niteliğinde karar istiyorum ki kimse iş cinayetinde yaşamını yitirmesin. Babam öldüğünde henüz 20 yaşındaydım. Üniversite sınavlarına hazırlanıyordum. Şu an ise 23 yaşındayım ve babamın öldüğü günde kaldım” diye konuştu.

Uyuşturucu verdi, tecavüz etti, dayak attı ve serbest bırakıldı

Okumaya devam et

Gündem

Kanser tedavisi gören eski Milletvekili Hatice Kocaman tutuklandı

Uzun süredir ciddi sağlık sorunlarıyla uğraşan eski HDP Siirt Milletvekili Hatice Kocaman, örgüt üyesi olduğu iddiasıyla Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevine konuldu.

BOLD – HDP Siirt eski Milletvekili Hatice Kocaman, Kürt sorununa çözüm için oluşturulan Demokratik Toplum Kongresi’nin çalışmalarına katıldığı gerekçesiyle dün tutuklandı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Hatice Kocaman hakkında örgüt üyesi olmak iddiasıyla açılan davanın Diyarbakır 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen ikinci duruşmasında savunma yapan Kocaman, örgüt üyesi olmadığını, atılı suçlamayı kabul etmediğini, bir dönem HDP Siirt Milletvekili olduğunu ve bundan kaynaklı DTK’yı bildiğini belirtti.

“ÖRGÜT ÜYESİ DEĞİLİM”

Kocaman, milletvekili olduklarını ve bundan ötürü DTK’ye davet edildiklerini belirterek “Partinin görevlendirmesi sonucu DTK’nın davetine katıldım. Birkaç panel ve toplantısına katıldım. Ancak kaç tanesine katıldığımı hatırlamıyorum. İddia edildiği gibi ben DTK üyesi değilim. Beni neden üye listesine yazmışlar bilmiyorum. DTK’nın demokratik özerklik ilan ettiğini bilmiyorum. Ben siyasi anlamda siyaset yaptım. Ben siyasetten ve partiden istifa ettim. DTK’nın basın açıklamalarına katılmadım.” dedi.

Kocaman’ın avukatı Şahin Aba müvekkili hakkındaki adli kontrol tedbirinin kaldırılmasını talep ederek, müvekkilinin kaçma şüphesi olmadığını, tedavi gördüğünü, haftada iki gün imza yükümlülüğü olduğunu ve adli kontrol talebinin kaldırılması talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, Ankara’daki soruşturma dosyasının akıbetinin sorulmasına, delil karartılmasını engellemek ve kaçma şüphesini ortadan kaldırmak için Kocaman’ın tutuklamasına karar verdi. Duruşmanın ardında gözaltına alınan Kocaman, işlemlerin ardından Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Kocaman’ın 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

“O peçeteye isimlerimizi değil umutlarımızı yazdık”

Okumaya devam et

Gündem

Merdivensiz devlet hastanesi

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde bulunan Vezirköprü Devlet Hastanesi, merdivensiz olarak hizmete açıldı. Başhekim, yangın merdivenlerinin kullanılacağını söyledi.

BOLD – Samsun’un Vezirköprü ilçesinde 10 yıldır açılması için mücadele verilen ve geçen kasım ayında hizmete açılan 150 yataklı Vezirköprü Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı. Ancak pandemiden dolayı eksiklikleriyle beraber teslim alınan Vezirköprü Devlet Hastanesinin merdivenlerinin olmadığı ortaya çıktı.

YANGIN MERDİVENLERİ KULLANILACAK

Cumhuriyet’ten Cemil Ciğerim’in haberine göre gelen tepkiler üzerine hastane başhekimi, yangın merdivenlerinin servis merdivenleri olarak kullanılacağını, hastaneye gelenlerin bulabilmesi için ise tabela ve yazılarla acil çıkış merdivenlerine yönlendirileceğini söyledi. Samsun Sağlık İl Müdürlüğü ise bina içinde bölümler arası geçişin sağlanması için farklı alanlarda 8 adet merdiven ve 13 asansör bulunduğunu belirterek iddiaları yalanladı.

ASANSÖR OLDUĞU İÇİN KONULMADI

İl sağlık müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Hastanemizde tasarımı gereği, asansörler ana girişe merkezi bir konuma yerleştirilmiş, merdivenler ise taşımada asansörlerimizi destekleyici olarak yan bölümlere konumlandırılmıştır. Merdivenlerimizin bulunduğu alanlar ve merdiven kapılarımız hem hasta geçişi için kullanıma uygun hem de olası yangın anında dayanıklı, açma kolaylığı sağlayan kapılarıyla yangından koruyucu özelliktedir” denildi.

PROJEDE BİR EKSİKLİK VARMIŞ GİBİ GELDİ

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Erhan Usta ise hastanede incelemelerde bulundu. Başhekimin tüm asansörlerin yeterli olduğunu söylediğini belirten Usta, “Başhekim yangın merdivenlerinin gerekirse servis merdiveni olarak kullanılabileceğini ifade etti. Olabilir, burada başhekimin yapabileceği bir şey yok. Sanki projede bir eksiklik varmış gibi geldi. Başka diğer hastanelere de bakarak yani bu unutulmuş bir şey mi yoksa projenin bir gereği mi bakacağız. Projenin gereği böyleyse yanlış, onu söyleyeyim” dedi.

Uyuşturucu verdi, tecavüz etti, dayak attı ve serbest bırakıldı

Okumaya devam et

Popular