Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Okul binasında siyaset: MHP’li adayın tanıtımı yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nazmi Başaran’ın aday tanıtım toplantısını, Ayvalık İlçesi Cunda Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin pansiyonunda gerçekleştirmesine tepki yağdı.

Ayvalık İlçesi Cunda Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin pansiyonunda MHP’li adayın tanıtımı yapıldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) desteklediği MHP’nin Cumhur İttifakı adayı Nazmi Başaran’ın katıldığı seçim çalışması için Cunda Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin pansiyonunda toplantı düzenlendi. Pansiyon binasına MHP’li Başaran’ın posterleri asıldı. Toplantının gerçekleştirildiği salona ise MHP bayrakları ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin posterleri asıldı.

Birgün’de yer alan habere göre, okulun öğrencilerinin kaldığı pansiyonda ve öğrencilerin hala okulda olduğu sıralarda yapılan aday tanıtım toplantısında, pansiyonun içinde bulunan salona MHP ve Devlet Bahçeli bayrakları asıldı.

ADAY TANITIMI ÖĞRENCİLERİN BULUNDUĞU SAATTE YAPILDI

Önceki gün gerçekleşen olay üzerine Eğitim Sen Ayvalık Baş Temsilcisi Halis Çalık, “İlk etapta okulun camına büyük bir Devlet Bahçeli posteri asmışlardı. Öğrenciler tepki gösterince hemen indirdiler. Kaymakamlık onayıyla yapıldığına dair iddialar var ama bunu tam teyit edemedik” dedi.

Olayın araştırılması için dilekçe vermeye karar verdiklerini anlatan Çalık, “Aday tanıtımının öğrencilerin bulunduğu saatte, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bilgisi dâhilinde mi yapıldığını yoksa okul yönetiminin kendisinin mi yaptığını öğrenmeye çalışacağız” diye konuştu.

OKUL İDARESİ SİYASİ PARTİ YARARINA ÇALIŞMIŞ OLUYOR

Bu gibi olayların Türkiye’de daha önce de yapıldığını belirten Çalık, “Bizim üyelerimize, kendi özlük haklarıyla ilgili yaptıkları basın açıklamalarında hükümet aleyhine slogan attı diye ‘siyasi parti lehine aleyhine çalışmak’tan ceza veriyorlar.

Devletin kurumunu öğrencilerin de bulunduğu saatte siyasi bir partinin hizmetine açmaları da bu yasağın kapsamında olmalı. Bence iktidar ve ortaklarına gelince kamu binasını buraya açan yöneticiler siyasi parti yararına çalışmış oluyorlar. Bu anlamda ikiyüzlü davrandıklarını düşünüyoruz. Bunu da teşhir etmek için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Hamamönü ekibi anlattı: “Yeni Parti” iddiaları, AKP tarafından gündeme getiriliyor

Gündem

Çılgın projeye tartışılacak bütçe: 2021’de Kanal İstanbul’a 1000 TL

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “hayalim” dediği Kanal İstanbul için sadece 1000 liralık bütçe ayrıldı. Projenin ‘Bağlantı Yolları, Etüt, Proje ve Yapımı” için ayrılan bütçe 2021 Yılı Yatırım Programında açıklandı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan 2021 Yılı Yatırım Programı’nda Kanal İstanbul ayrıntısı dikkat çekti. 2011’den bu yana AKP’nin gündeminde olan ve Erdoğan’ın her fırsatta yapacaklarına dair iddiasını yinelediği proje için 2021 yılında sadece 1000 TL’lik kaynak ayrıldı.

150 KİLOMETRELİK YOL İÇİN 1000 TL

Birgün’den Selda Balmumcu’nun haberine göre 2021 Yılı Yatırım Programı’nı içeren Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı. Program’da, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından “Kanal İstanbul Bağlantı Yolları, Etüt, Proje ve Yapımı” adı altında 2013 ve 2024 yıllarını kapsayan 12 yıl için 8 milyar 629 milyon TL’lik bütçe ayrıldığı belirtildi. Ancak, toplamda 150 kilometrelik yol için 2021 yılında bu bütçenin sadece bin TL’sinin tahsis edildiği ifade edildi.

2011 yılından bu yana gündemde olan Kanal İstanbul Projesi için AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘hayalim’ derken muhalefet ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu projenin çevresel bir felaket olacağını savunuyor.

Okumaya devam et

Gündem

Kadir Şeker davası bozuldu: Mağdur mu kiralık katil mi?

Sevgili kavgasında kadına yönelik şiddete engel olmaya çalışan ve bu esnada Özgür Duran’ı öldürdüğü için hapis cezası verilen Kadir Şeker’in davası bozuldu. Dosya, Şeker’in yeniden yargılanması için Konya Adliyesine gönderildi.

BOLD – Kadir Şeker’in yargılaması yeniden yapılacak. Kararı bozan Bölge Adliye Mahkemesi, davaya katılma talepleri bulunan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun da katılmalarını istedi. Ayrıca Şeker’in ‘kiralık katil’ olduğu iddiası da araştırılacak.

SEVGİLİ KAVGASINDA ARAYA GİRDİ

Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Caddesi Piri Reis Parkı’nda geçen sene 5 Şubat’ta meydana gelen olayda, Özgür Duran’ın sevgilisi Ayşe Dırla’yı dövdüğü gerekçesiyle olaya müdahale etmek isteyen Kadir Şeker, çıkan arbedede Duran’ı bıçaklayarak öldürdü.

12 BUÇU YIL HAPİS CEZASI BOZULDU

Olay sonrası tutuklanan Kadir Şeker, ‘kasten adam öldürme’ suçundan yargılandığı 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada önce ömür boyu hapse çarptırıldı. Suçun ‘haksız tahrik’ altında işlendiği gerekçesiyle ceza, önce 15 yıla ardından Şeker’in duruşmadaki iyi hali de göz önünde bulundurularak 12,5 yıla indirildi.

‘KİRALIK KATİL’ İDDİASI DA ARAŞTIRILACAK

Cumhuriyet’in haberine göre Konya Bölge Adliye Mahkemesi’nce Konya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği karar bozuldu. Yargılamanın yeniden yapılması için dosya, geri gönderildi. Bölge Adliye Mahkemesi, davaya katılma talepleri bulunan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun da katılmalarını istedi. Bölge Adliye Mahkemesi ayrıca Özgür Duran’ın ailesinin Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na Kadir Şeker’in ‘kiralık katil’ olduğunu öne sürerek, suç duyurusunda bulunmalarının da araştırılmasını istedi.

Okumaya devam et

Gündem

Cumhuriyet tarihinin en büyük akaryakıt kaçakçılığı operasyonunda 220 gözaltı

50 ilde düzenlenen akaryakıt kaçakçılığı operasyonunda 220 kişi gözaltına alındı. Türkiye tarihinin en büyük akaryakıt bağlantılı vergi kaçakçılığı operasyonu olarak değerlendirilen çalışmada 608 milyon litrelik akaryakıt satışının sistemden silindiği belirlendi.

BOLD – KOM ve MASAK koordinasyonunda dikkat çeken bir operasyona imza atıldı. 608 milyon litrelik akaryakıt satışı verisinin otomasyon sistemlerine müdahale edilerek silindiğinin tespit edilmesi üzerine başlatılan operasyonlarda 50 ilde toplam 220 kişi gözaltına alındı.

608 MİLYON LİTRE AKARYAKIT

İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığında yürütülen soruşturma kapsamında akaryakıta bağlı vergi kaçakçılığı ve nitelikli dolandırıcılık yapan bir suç örgütüne yönelik ‘‘SİLİCİ“ kod adlı operasyon gerçekleştirildi.

5 YIL İÇİNDE 15 MİLYAR TL ZARAR

Silinen akaryakıtın güncel maddi değerinin yaklaşık 3,6 milyar TL olduğu ve MASAK raporuna göre devletin yıllık 3 milyar TL, 5 yıl içerisinde 15 milyar TL zarara uğratıldığı belirlendi.

170 akaryakıt istasyonu, 23 akaryakıt dağıtıcı firması,1 istasyon teknik destek firması, 2 otomasyon yazılım ve bağlı 1 şubesi olmak üzere toplam 242 noktada vergi müfettişleri ile gelir uzmanlarının katılımı ile yapılan aramalarda mali belgelere ve bilgisayar, cep telefonu vb. dijital materyallere el konuldu. Operasyon kapsamında arama ve gözaltına alma işlemleri devam ediyor.

Okumaya devam et

Popular