Bizimle iletişime geçiniz

Teknoloji

Samsung, Apple ve Google için katlanabilir ekran üretecek

İlk katlanabilir telefonu Galaxy Fold’u yakın zaman önce tanıtan Samsung, şimdi de Apple ve Google’a katlanabilir ekran sağlamaya hazırlanıyor.

Katlanabilir telefon furyasına hızlı başlangıç yapan Samsung, sektördeki en büyük rakiplerinden olan Apple ve Google için katlanabilir ekran üretmeye hazırlanıyor.

Hem ürettiği akıllı telefonlar hem de ekranlarla pazarın hakimiyetini elinde tutmaya çalışan Samsung, MWC 2019’a damgasını vuran katlanabilir telefonlar için de çalışmalara başladı. İlk katlanabilir telefonu Galaxy Fold’u tanıtan şirket, şimdi de Apple ve Google’a katlanabilir ekran sağlama yolunda ilerliyor.

ETNews’den gelen rapora göre Samsung, ürettiği bir dizi katlanabilir ekranı Apple’a teslim etti. 7.2 inç boyutundaki bu katlanabilir ekran, Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold’dan 0.1 inç daha küçük.

Samsung ve Apple arasında uzun yıllardan beri devam eden yarış, iPhone X serisi ile bir ortaklığa dönüşmüştü. Bu süreçte Samsung’a olan bağlılığını düşürmek isteyen Apple, LG gibi firmalarla anlaşmaya çalışmış olsa da katlanabilir ekran sektörüne adım atıldığı bugünlerde ikili arasında yeni bir ortaklık kurulacak gibi duruyor.

Rapora göre Samsung’un şu anda yılda 2,4 milyon adet katlanabilir ekran üretecek kapasitesi bulunuyor. Bu kapasitenin talebe göre 10 milyona kadar da çıkarılabileceği düşünülüyor. Şirket, bu kapasiteyle kendi katlanabilir akıllı telefonları dışında Apple ve Samsung gibi firmalar için de ekran üretecek.

Apple’ın ekran üretimi konusunda dışa bağlı olmasını kullanan Samsung, eğer bir aksilik olmazsa Apple’ın bu sene çıkaracağı katlanabilir telefonların ekran tedarikçisi olacak. Ekranın Galaxy Fold gibi içeri mi kapanacağı yoksa Huawei Mate X gibi dışarıda mı kalacağı ise şu an için bilinmiyor.

Teknoloji

Tepkiler sonrası WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesini 3 ay erteledi

Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp, geri adım atarak daha önce 8 Şubat’ta geçileceğini açıkladığı yeni sözleşmeyi 15 Mayıs’a erteledi.

BOLD – Kullanıcılara getirilen veri paylaşma zorunluluğu tartışmaları üzerine, mesajlaşma uygulaması Whatsapp’tan erteleme açıklaması geldi. Yapılacak değişiklik 15 Mayıs’a ertelendi.

Sosyal medya platformu Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılarına yasak getirmeye hazırlanıyor. Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp,  önce güncellemenin kabul edilmesi için son tarih olan 8 Şubat’ta kimsenin hesabının silinmeyeceğini açıkladı, şimdi de yapılacak değişikliği daha iyi anlatabilmek için 15 Mayıs’a ertelediğini duyurdu.

 

20 yıllık AKP iktidarının utancı: Yoksulluk intiharları!

Okumaya devam et

Teknoloji

Whatsapp’a alternatif arayanlara siber güvenlik uzmanından tavsiyeler

Gazeteci Fatih Akalan, güvenlik politikasını değiştireceğini açıklayan Whatsapp’a alternatif arayan kullanıcılar için ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu konunun uzmanına sordu.

BOLD  – Dünya çapında milyarı geçen kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması Whatsapp’ın yaptığı açıklama günlerdir tartışılıyor. Whatsapp, yeni kullanıcı sözleşmesi ile gizlilik politikasını değiştirme kararı aldığı açıkladı. Kararın ardından, Türkiye ve dünyada Whatsapp’ın artık güvenli olmadığını düşünen insanlar başka uygulamalara yönelmiş durumda. En çok zikredilen uygulamalar ise Signal, Telegram, BİP..

HANGİSİNİ KULLANMALI

Peki Whatsapp gerçekten güvenli değil mi? Hangi uygulama daha güvenli. Gazeteci Fatih Akalan Whatsapp’ın yaptığı açıklamayla alevlenen tartışma sonrası ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu siber güvenlik uzmanı Selçuk Şahin’e sordu.

Okumaya devam et

Teknoloji

Erdoğan da Telegram hesabı açtı

Tayyip Erdoğan, Whatapp’ın tepki toplayan yeni kullanıcı sözleşmesi sonrası, Türkiye’de de popülaritesi artan haberleşme uygulamalarından Telegram ile yerli BİP’te hesap açtı.

BOLD – Erdoğan Dijital Medya adlı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın iletişim uygulamaları Telegram ve BİP’te hesap açtığı belirtildi. Paylaşımda “Cumhurbaşkanımız Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram’da” denilerek kanalların linki verildi.

Dünya çağında bir milyarı aşan kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde yeni kullanıcı sözleşmesi maddelerini açıkladı. WhatsApp sözleşmesine dair tartışmalar ise sosyal medyada gündem konusu oldu.

Whatapp yerine kullanılabilecekler listesinin başına yer alan uygulamalardan Telegram’ın popülaritesi her geçen gün artıyor.

Saray’ın Whatapp’ın yerine önerdiği yerli BİP’in kullanıcıdan istediği veriler pes dedirtti

 

Okumaya devam et

Popular