Bizimle iletişime geçiniz

Teknoloji

Tesla Model Y 14 Mart’ta görücüye çıkıyor

Tesla CEO'su Elon Musk, şirketin yeni elektrikli otomobili Model Y, elektrikli kamyonet ve 3. nesil şarj istasyonunun 14 Mart'ta tanıtılacağını açıkladı.

Twitter’dan açıklama yapan Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin yeni elektrikli otomobili Model Y, elektrikli kamyonet ve 3. nesil şarj istasyonunun ne zaman tanıtılacağını duyurdu.

14 Mart’ta Los Angeles’taki tasarım stüdyosunda bir lansman etkinliği düzenleyeceklerini belirten Musk, bu etkinlikte şirketin kurulduğu 2003 yılından bu yana 5. elektrikli aracı olacak Tesla Model Y’nin tanıtılacağını ifade etti.

Musk’a göre Model Y, Tesla’nın şu anki en uygun fiyatlı otomobili olan Model 3 ile parçalarının yaklaşık yüzde 75’ini paylaşacak. Bununla birlikte Model Y, Model 3’ten yüzde 10 daha büyük ve yüzde 10 daha pahalı olacak. Model Y, Tesla’nın diğer SUV’lerinde görülen ‘Falcon Wing’ kapı modeline sahip olmayacak.

Musk, aracın teknik detaylarının ve fiyatlandırmasının lansman etkinliğinde duyurulacağını belirtti. Ayrıca Tesla, lansman etkinliğinde Model Y için test sürüşü imkanı da sunacak. Bu durum, Tesla’nın Model Y için birkaç üretim öncesi prototip oluşturduğu anlamına geliyor. Model Y’nin 2020’de Tesla’nın üretim hacmine girmesi bekleniyor.

Musk’ın yaptığı bir diğer önemli duyuru ise şirketin elektrikli kamyoneti ile ilgili. Yük taşıma sektöründe önemli bir gelişme olarak görülen Tesla elektrikli kamyonet, bu yılın ilerleyen dönemlerinde resmen tanıtılacak.

Ayrıca, 350 kW şarj gücüne sahip olması beklenen Tesla’nın 3. nesil Supercharger şarj istasyonu, gelecek hafta resmen tanıtılacak.

Teknoloji

Tepkiler sonrası WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesini 3 ay erteledi

Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp, geri adım atarak daha önce 8 Şubat’ta geçileceğini açıkladığı yeni sözleşmeyi 15 Mayıs’a erteledi.

BOLD – Kullanıcılara getirilen veri paylaşma zorunluluğu tartışmaları üzerine, mesajlaşma uygulaması Whatsapp’tan erteleme açıklaması geldi. Yapılacak değişiklik 15 Mayıs’a ertelendi.

Sosyal medya platformu Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılarına yasak getirmeye hazırlanıyor. Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp,  önce güncellemenin kabul edilmesi için son tarih olan 8 Şubat’ta kimsenin hesabının silinmeyeceğini açıkladı, şimdi de yapılacak değişikliği daha iyi anlatabilmek için 15 Mayıs’a ertelediğini duyurdu.

 

20 yıllık AKP iktidarının utancı: Yoksulluk intiharları!

Okumaya devam et

Teknoloji

Whatsapp’a alternatif arayanlara siber güvenlik uzmanından tavsiyeler

Gazeteci Fatih Akalan, güvenlik politikasını değiştireceğini açıklayan Whatsapp’a alternatif arayan kullanıcılar için ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu konunun uzmanına sordu.

BOLD  – Dünya çapında milyarı geçen kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması Whatsapp’ın yaptığı açıklama günlerdir tartışılıyor. Whatsapp, yeni kullanıcı sözleşmesi ile gizlilik politikasını değiştirme kararı aldığı açıkladı. Kararın ardından, Türkiye ve dünyada Whatsapp’ın artık güvenli olmadığını düşünen insanlar başka uygulamalara yönelmiş durumda. En çok zikredilen uygulamalar ise Signal, Telegram, BİP..

HANGİSİNİ KULLANMALI

Peki Whatsapp gerçekten güvenli değil mi? Hangi uygulama daha güvenli. Gazeteci Fatih Akalan Whatsapp’ın yaptığı açıklamayla alevlenen tartışma sonrası ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu siber güvenlik uzmanı Selçuk Şahin’e sordu.

Okumaya devam et

Teknoloji

Erdoğan da Telegram hesabı açtı

Tayyip Erdoğan, Whatapp’ın tepki toplayan yeni kullanıcı sözleşmesi sonrası, Türkiye’de de popülaritesi artan haberleşme uygulamalarından Telegram ile yerli BİP’te hesap açtı.

BOLD – Erdoğan Dijital Medya adlı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın iletişim uygulamaları Telegram ve BİP’te hesap açtığı belirtildi. Paylaşımda “Cumhurbaşkanımız Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram’da” denilerek kanalların linki verildi.

Dünya çağında bir milyarı aşan kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde yeni kullanıcı sözleşmesi maddelerini açıkladı. WhatsApp sözleşmesine dair tartışmalar ise sosyal medyada gündem konusu oldu.

Whatapp yerine kullanılabilecekler listesinin başına yer alan uygulamalardan Telegram’ın popülaritesi her geçen gün artıyor.

Saray’ın Whatapp’ın yerine önerdiği yerli BİP’in kullanıcıdan istediği veriler pes dedirtti

 

Okumaya devam et

Popular