Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Cumhurbaşkanı Erdoğan hapis ile tehdit etti, Akşener meydan okuyarak cevap verdi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala üslubunu sertleştirdi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile “Terörist vatandaş” ithamı üzerine polemiğe giren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ’da yaptığı konuşmada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i hedef aldı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş hatırlatmasında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘birilerinin cezaevlerinde süre doldurduğunu’ hatırlatarak “Sen de aynı yola düşebilirsin” dedi.

Meral Akşener’i hedef alan sözlerine devam eden Erdoğan, “Hanımefendinin kaçacak deliği de yok. Çünkü o milletvekili de değil. Onunla hemen hesaplaşacağız. Onun hesabı ağır olacak. Milletimiz onlara sandıkta en büyük tokadı atacak” ifadesini kullandı.

ERDOĞAN’A 28 ŞUBAT GÖNDERMESİ

Erdoğan’ın hapis tehdidine sosyal medya hesabı üzerinden cevap veren Meral Akşener, meydan okudu. “Haksızlık karşısında susan, dilsiz şeytandır.” diyen Akşener,  “Hak söze uydum diye, tehdit mi ediyorsun @RT_Erdogan? Ben 28 Şubat’ın tanklı-tüfekli paşalarından korkmamışım da, zamanında onlardan korkanlardan şimdi niye korkayım? Hodri meydan!” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’yla birlikte Aydın’da düzenledikleri ortak mitingde konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarını eleştirmişti. Akşener, “18 milyon seçmene terörist diyen bir cumhurbaşkanına sözlerini hatırlattığımız için çok kızdı. Kimin dürüst kimin yalancı olduğunu bu millet bilir elbette” ifadesini kullanmıştı.

Akşener konuşmasında vatandaşlara “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın terörist dediği Aydınlılar nasılsınız” diye seslenmişti. Erdoğan, Akşener’in bu eleştirisine karşılık suç duyurusunda bulunmuştu.

31 Mart seçimleri kapsamında katıldığı mitinglerde muhalefete oy veren vatandaşlara “Terörist” demediğini anlatmaya çalışan Erdoğan, Siirt’te katıldığı seçim toplantısında “Ben vatandaşıma terörist diyecek kadar enayi miyim ya.” ifadesini kullanmıştı.

Akşener’den Erdoğan’a “Bu kadın bizi sattı” cevabı

Genel

AKP son bir ayda 4 puan kaybetti

İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi Ocak ayı seçim anketini değerlendiren Kemal Özkiraz, AKP’nin bir ayda 4, Cumhur İttifakı’nınsa 5 ayda 7 puan kaybettiğini açıkladı.

BOLD – İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi Ocak ayı seçim anketini kamuoyuyla paylaştı. Ankete göre, AKP’nin oyu 31,6’da kaldı. Yüzde 17,7 olan kararsızların oranı ise diğer bütün partilerin üzerinde. Ankette sırasıyla CHP yüzde 16,5, İyi Parti 12,8, HDP 8,5, MHP 7,6 oy oranıyla yer aldı.

Ali Babacan’ın DEVA Partisinin ise yüzde 2,6 oy oranına sahip olduğu görüldü. Anket sonuçlarını değerlendiren Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, AKP’nin bir ayda 4 puan, Cumhur İttifakı’nın ise 5 ayda 7 puan kaybettiğini açıkladı.

Ankette kararsızların dağılımının ardından ise görünüm şöyle:

AKP: Yüzde 36,2
CHP: Yüzde 20,3
İp : Yüzde 16,7
HDP: Yüzde 10,5
MHP: Yüzde 9,1
DEVA Partisi: Yüzde 3,6
Diğer: Yüzde 1,7
Gelecek Partisi: Yüzde 1,3
Saadet Partisi: Yüzde 0,6

90’lardan bugüne sadece arabanın markası ve rengi değişti

Okumaya devam et

Genel

Koronavirüsten 137 kişinin daha hayatını kaybettiği açıklandı

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 137 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 210 oldu.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün hayatını kaybeden 137 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 210 oldu. Son 24 saatte yapılan 151 bin 109 test sonucunda semptom gösteren 671 hastayla birlikte 5 bin 642 yeni vaka tespit edildi. Türkiye’deki toplam vaka sayısı da 2 milyon 435 bin 247’ye yükseldi.
Öte yandan hastalardaki zatürre oranı yüzde 4.7, ağır hasta sayısı da bin 808 oldu.

ABD’den Saray’a uzanan bir yolsuzluk ve kara para hikayesi

 

Okumaya devam et

Genel

Bold kısa bir aradan sonra tekrar yayında: Nerede kalmıştık?

TRT’nin Bold Medya’ya yönelik sansür amaçlı ‘telif’ başvuruları Youtube tarafından reddedildi. Bir aydır askıya alınan Bold Youtube kanalı, yasal itirazların ardından tekrar yayına açıldı.

BOLD – Youtube bir aylık inceleme sonunda, telif hakkı talebinde bulunan TRT karşısında Bold’un haklı olduğuna karar verdi. Yeni saldırıların olabileceği uyarısında bulunan Bold Medya, bir video ile sivil toplum ve bağımsız gazetecilere çağrı yaptı:

Okumaya devam et

Popular