Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Senatörden ABD Dışişleri Bakanı’na mektup: Enes Kanter’e destek verin

Oregon Eyaleti Senatörü Ron Wyden, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’ya Enes Kanter hakkında bir mektup yazdı. Senatör mektupta, Türk hükümetine muhalif olan Kanter’e destek verilmesi gerektiğini yazdı.

BOLD

ABD’li bir senatörün Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’ya Türk hükümetine muhalif NBA oyuncusu Enes Kanter’e destek çağrısı içeren bir mektup yazdığı ortaya çıktı.

FOX News’in haberine göre NBA’in oyuncusu Enes Kanter’i, Amerikan hükümetinin desteklemesi gerektiğini belirten mektup Pompeo’ya ulaştı. Anavatanı Türkiye’deki hükümeti açıktan eleştirmesiyle bilinen Kanter’e destek isteyen mektubun cuma günü gönderildiği öğrenildi.

Oregon Eyaleti Senatörü Ron Wyden tarafından kaleme alınan mektup, Türk hükümetinin, hakkında uluslararası tutuklama kararı çıkarttığı Kanter’in savunulması gerektiğini Pompeo’ya tavsiye ediyor.

ERDOĞAN, BİRÇOK ALINGAN DİKTATÖR GİBİ KANTER’İN PEŞİNİ BIRAKMIYOR

Amerikan medya kuruluşu, İstanbul başsavcısının Kanter hakkında iade talebi hazırladığını hatırlattı ve senatörün ABD Dışişleri Bakanına mektubunu detaylarını açıkladı.

Pompeo’ya seslenen Wyden, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisinden önceki birçok alıngan diktatör gibi, Kanter ve ailesinin peşini bırakmıyor” dedikten sonra mektubunda şu ifadelere yer verdi:

“Amerika, ifade ve düşünce özgürlüğüne yapılan bu kadar bariz bir saldırıda sessiz kalamaz ve kalmamalı. Bu duruş, söz konusu tiksindirici tavır, sözde dost ve müttefiklerimiz tarafından gösteriliyorsa daha da güçlü bir şekilde ortaya konulmalıdır.”

Wyden, söz konusu mektupta Pompeo’yu Enes Kanter’i Türk Hükümeti’ne karşı müdafaa etmeye davet etti.

ANKARA’NIN İADE TALEBİNİ CİDDİYE ALMIYORUZ

Amerikalı senatör, “Kanter’in davasını, gerek halka açık gerekse özel şekilde ele almanızı ve bunun devlet kayıtlarına Amerika’nın kırmızı bülten ve iade talebini ciddiye almadığı şeklinde düşülmesine davet ediyorum” diye yazdı.

Oregonlu senatöre göre, Kanter, sürgünde bulunan Fethullah Gülen’e yakınlığıyla biliniyor ve bu durum onun politik bir hedef olmasını daha da güçlendiriyor.

KANTER’İN “ÖLDÜRÜLEBİLİRİM” SÖZLERİNE GENİŞ YER AYIRDI

FOX haberinde, “2016’da Ankara’daki bombalı saldırı sonrasında Erdoğan’ı eleştirmeye başlayan Kanter, o tarihten beri ölüm tehditleri alıyor ve uluslararası seyahat sorunları yaşıyor” bilgisini de paylaştı.

Kanter, ocak ayında can güvenliği olmadığı için takımının -şimdi Portland Blazer oyuncusu- 17 Ocak’ta Washington Wizards ile Londra’da yapacağı karşılaşmaya katılmama kararı aldığını açıklamıştı.

Kendisine İngiltere’ye giderse gerçekten öldürülebileceğini düşündüğü sorulduğunda “Evet, kolayca. Orada bir sürü ajanları var. Beni kolayca öldürebilirler. Ve bu çok çirkin bir olay olur” dedi.

POMPEO’NUN TÜRK HÜKÜMETİYLE ARASI ÇOK İYİ DEĞİL

Trump hükümetine yakınlığıyla bilinen FOX News’in haberinde şu ifadeler yer aldı:
“Ocak ayında, Amerikan birliklerinin Suriye’yi terk etmeye hazırlandığı süreçte, Washington’un, Türkiye’nin Kürtleri ‘katletmesini’ engellemek istediğini ifade eden ve Türk Dışişleri tarafından eleştirilen Pompeo’nun kendisinin de Türk Hükümetiyle arası çok iyi değil.”

CNN’in konuğu olan Enes Kanter: NBA’de bir kürsüm var ve ben onu bütün masumların sesi olmak için kullanıyorum

Genel

AKP son bir ayda 4 puan kaybetti

İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi Ocak ayı seçim anketini değerlendiren Kemal Özkiraz, AKP’nin bir ayda 4, Cumhur İttifakı’nınsa 5 ayda 7 puan kaybettiğini açıkladı.

BOLD – İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi Ocak ayı seçim anketini kamuoyuyla paylaştı. Ankete göre, AKP’nin oyu 31,6’da kaldı. Yüzde 17,7 olan kararsızların oranı ise diğer bütün partilerin üzerinde. Ankette sırasıyla CHP yüzde 16,5, İyi Parti 12,8, HDP 8,5, MHP 7,6 oy oranıyla yer aldı.

Ali Babacan’ın DEVA Partisinin ise yüzde 2,6 oy oranına sahip olduğu görüldü. Anket sonuçlarını değerlendiren Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, AKP’nin bir ayda 4 puan, Cumhur İttifakı’nın ise 5 ayda 7 puan kaybettiğini açıkladı.

Ankette kararsızların dağılımının ardından ise görünüm şöyle:

AKP: Yüzde 36,2
CHP: Yüzde 20,3
İp : Yüzde 16,7
HDP: Yüzde 10,5
MHP: Yüzde 9,1
DEVA Partisi: Yüzde 3,6
Diğer: Yüzde 1,7
Gelecek Partisi: Yüzde 1,3
Saadet Partisi: Yüzde 0,6

90’lardan bugüne sadece arabanın markası ve rengi değişti

Okumaya devam et

Genel

Koronavirüsten 137 kişinin daha hayatını kaybettiği açıklandı

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 137 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 210 oldu.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün hayatını kaybeden 137 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 210 oldu. Son 24 saatte yapılan 151 bin 109 test sonucunda semptom gösteren 671 hastayla birlikte 5 bin 642 yeni vaka tespit edildi. Türkiye’deki toplam vaka sayısı da 2 milyon 435 bin 247’ye yükseldi.
Öte yandan hastalardaki zatürre oranı yüzde 4.7, ağır hasta sayısı da bin 808 oldu.

ABD’den Saray’a uzanan bir yolsuzluk ve kara para hikayesi

 

Okumaya devam et

Genel

Bold kısa bir aradan sonra tekrar yayında: Nerede kalmıştık?

TRT’nin Bold Medya’ya yönelik sansür amaçlı ‘telif’ başvuruları Youtube tarafından reddedildi. Bir aydır askıya alınan Bold Youtube kanalı, yasal itirazların ardından tekrar yayına açıldı.

BOLD – Youtube bir aylık inceleme sonunda, telif hakkı talebinde bulunan TRT karşısında Bold’un haklı olduğuna karar verdi. Yeni saldırıların olabileceği uyarısında bulunan Bold Medya, bir video ile sivil toplum ve bağımsız gazetecilere çağrı yaptı:

Okumaya devam et

Popular