Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Abdullah Gül’den Erdoğan’a dava adamlığı göndermesi: Erbakan kutuplaştıran birisi değildi

Yeni parti iddialarının odağındaki 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Necmettin Erbakan hakkında çekilen belgesel programında konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski arkadaşlarını “Davasına ihanet etmek” ile suçlamasına Gül, Erbakan yorumuyla cevap verdi, “O kutuplaştıran bir insan da değildi. Çünkü kutuplaştırdığınızda davanızı yayamazsınız” dedi.

Saadet Partisi’ne ve Abdullah Gül ekibine yakınlığı ile bilinen TV 5 kanalında “Son şahitler Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anlatıyor” konulu belgesel yayımlandı. Belgeselde en dikkat çekici ifadeler ise 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e aitti.

ERDOĞAN, GÜL İÇİN “DAVA ARKADAŞIMDIN YAZIKLAR OLSUN” DEMİŞTİ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül’ün Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) ilgili eleştirisine tepki göstermişti. 30 Aralık 2017’de yaptığı konuşmada doğrudan Gül’ü hedef alan Erdoğan, “Dava arkadaşımdın, yazıklar olsun, nasıl Kemal’in kayığına binersin” şeklinde konuşmuştu.

AKP’nin icraatlarını beğenmeyen ve eleştiren eski yol arkadaşlarını da zaman zaman hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, onları da “Davaya ihanet” suçlamıştı. Ayrıca Terörist” etiketiyle toplumu da kutuplaştıran Erdoğan’a, eski yol arkadaşı Abdullah Gül’den Erbakanlı gönderme geldi.

“TOPLUMU KUTUPLAŞTIRDIĞINIZDA DAVANIZI YAYAMAZSINIZ”

Milli Görüş hareketinin lideri ve eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan ile ilgili konuşan Abdullah Gül, Erbakan Hoca hiçbir zaman körü körüne bağlanan Batı hayranı bir insan değildi. Erbakan inanan bir insan olarak haklılığını tek başına da olsa göstermişti.” dedi.

“Kemmiyete değil keyfiyete her zaman önem vermiştir.” diyen Abdullah Gül, “Kutuplaştıran bir insan da değildi. Çünkü kutuplaştırdığınızda davanızı yayamazsınız. Hâlbuki sizin amacınız en iyi olan bir şeyi herkese anlatabilmek…” ifadesini kullandı.

“Böyle bir siyaset anlayışıyla hareket ettiği için hiçbir zaman kırılmamıştır küsmemiştir.” diyen Gül, “Bugün hayatta olsaydı her halde çok üzülürdü bugünkü İslam dünyasının bu perişan haline. Bugün acılar da daha çok, yıkımlar da daha çok; yok edilmiş darmadağın edilmiş ülkelerin sayısı da daha çok. Bunlara çok önem veren bir kişiydi”

Erbakan’ın İslam ülkelerinin daha güçlü olması için çok çaba sarf ettiğini vurgulayan Gül, “Bütün hayatını buna harcamış, dayanışma işbirliğini güçlendirmek için her türlü çabayı hem siyasetçi olarak hem de bir entellektüel bir bilim insanı olarak bugünkü halini görseydi herhalde çok üzülürdü.” dedi.

Karamollaoğlu: Abdullah Gül’ü hain ilan ettiler

Gündem

İstanbul’a 855 milyon liralık Saray Kütüphanesi: 2024’te bitecek

Cumhurbaşkanlığı 855 milyon TL’ye İstanbul’a 122 bin metrekarelik Millet Kütüphanesi yaptıracak. Sadece bu yıl için 250 milyon TL’lik bütçe ayrılan projenin 2024 yılında tamamlanması planlanıyor.

BOLD – Cumhurbaşkanlığı 855 milyon TL’ye İstanbul’a ‘Millet Kütüphanesi’ yaptıracak. 2021 Yılı Yatırım Programı’nda yer alan bilgilere göre, sadece bu yıl için 250 milyon TL’lik bütçe ayrılan projenin 2024 yılında tamamlanması planlanıyor.

MİLLET KÜTÜPHANESİ’NİN İKİNCİSİ OLACAK

BirGün’den Seda Balmumcu’nun haberine göre Cumhurbaşkanlığı 855 milyon liraya İstanbul’da da bir ‘Millet Kütüphanesi’ yaptıracak. Saray’da yer alan Millet Kütüphanesi’nin 2’ncisini yapmaya hazırlanan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen yıl Ankara’daki Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nin açılışında kütüphanenin Rami Kışlası restorasyon projesi kapsamında inşa edileceğini söylemişti.

KÜTÜPHANE ALANI 122 BİN METREKARE

Resmi Gazete’de yayımlanan 2021 Yılı Yatırım Programı’na göre, dört yılda 855 milyon lira harcanacak Cumhurbaşkanlığı İstanbul Millet Kütüphanesi için sadece bu yıl 250 milyon lira kaynak ayrıldı. 855 milyon liralık projenin 2024 yılında tamamlanması planlanıyor. 2021 Yılı Yatırım Programı’nda yer alan bilgiye göre, projede 122 bin metrekarelik kütüphane ve 106 bin metrekarelik peyzaj düzenlemesi yapılacak.

Furkan Vakfı: Karanlık bir yerden düğmeye basıldı

Okumaya devam et

Gündem

Mahmud’a özel akademik ilan

Gaziantep Üniversitesi öğretim görevlisi alım ilanında, TÜGVA Gaziantep il temsilcilerinin özellikleri tek tek sıralandı. Şartları sağlayıp ön elemeyi geçerek 20 Ocak’taki sınava girmeye hak kazanan tek isim TÜGVA Gaziantep İl Temsilcisi Mahmud Tekin oldu. 

BOLD – Gaziantep Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapacak akademisyen ilanında aranan şartların Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gaziantep İl Temsilcisi Mahmud Tekin’e özel hazırlandığı öne sürüldü. Tekin, ön elemeyi geçen tek kişi olarak 20 Ocak’taki sınava girmeye hak kazandı.

EN AZ İKİ YIL DERS VERME ŞARTI İSTENDİ

Cumhuriyet’ten Çağatan Akyol’ın haberine göre Gaziantep Üniversitesi’nde 29 Aralık 2020 tarihinde çeşitli bölümlere akademisyen alınacağı duyuruldu. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda ise Elektrik ve Otomasyon Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışacak anabilim dalı öğretim görevlisi ilanı açıldı. Öğretim görevlisi olarak ders verecek akademisyende aranan şartlar arasında, “Fizik Mühendisliği lisans mezunu ve aynı alanda tezli yüksek lisans yapmış olmak, yükseköğretim kurumlarında en az iki yıl ders vermiş olmak” maddesi yer aldı.

ŞARTLARI SAĞLAYAN TEK KİŞİ TÜGVA İL TEMSİLCİSİ

Üniversitenin aynı gün açtığı başka bir öğretim görevlisi ilanında ise mesleğinde en az 10 yıllık deneyim aranması dikkat çekti. İddiaya göre Elektrik ve Otomasyon Bölümü’ne alınacak akademisyen özelliklerini taşıyan kişi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu üyesi olduğu TÜGVA Gaziantep İl Temsilcisi Mahmud Tekin. Şartları sağlayıp ön elemeyi geçerek 20 Ocak’taki sınava girmeye hak kazanan tek kişi de yine Mahmud Tekin oldu. Üniversitenin açtığı öğretim görevlisi ilanının Tekin’e özel olduğu öne sürüldü.

ÖNCEKİ TEMSİLCİ DE ÖĞRENCİ İKEN ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ YAPILDI

Gaziantep Şahinbey Belediyesi CHP’li meclis üyesi Uğur Kalkan, “TÜGVA Gaziantep il temsilcileri çok şanslı. AKP’li Şahinbey Belediyesi önceki temsilciyi öğrenciyken özel kalemden devlet memuru yapmıştı. Gaziantep Üniversitesi ilanına da şimdiki temsilcinin şartları uyuyor” dedi.

Furkan Vakfı: Karanlık bir yerden düğmeye basıldı

Okumaya devam et

Gündem

AKP’li belediye 27 milyona yaptırdığı golf sahasını işletecek birini arıyor

Samsun’da AKP’li belediye tarafından deniz kenarına 27 milyon liraya yaptırılan 150 futbol sahası büyüklüğündeki 18 delikli golf sahası, 5 yıllığına Golf Federasyonuna kiraya verildi. Anlaşmayı pandemi nedeniyle iptal olunca saha, belediyenin elinde kaldı.

BOLD – AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin 27 milyon liraya yaptırdığı ve tanıtımı için servetler döktüğü golf sahası, pandemi nedeniyle işletilemeyince belediyeye devredildi. Belediye, golf sahasını işletecek birini arıyor.

6 YIL ÖNCE 27 MİLYON LİRAYA MAL OLDU

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılında deniz üzerine dolgu yöntemiyle golf sahası yapmak için çalışma başlattı. Eski AKP’li Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’ın ilk adamını attığı proje, belediyeye 27 milyon liraya mal oldu. 150 futbol sahası büyüklüğündeki 18 delikli golf sahası için 30 tanınmış Rus blogger Samsun’a getirilip tanıtımı yapıldı. Bir sonraki başkan AKP’li Mustafa Demir zamanında tesis 5 yıllığına Golf Federasyonu’na kiraya verildi. Federasyon 1 yıl kadar işlettiği golf sahasının anlaşmasını pandemiyi neden göstererek bozunca, saha belediyeye devredildi.

“BELEDİYE GOLF İŞLETMECİLİĞİ YAPMAZ”

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Belediye Meclis toplantısında golf sahasının akıbeti gündeme geldi. Demir, tesislerin yıllık zararının 3 milyon lira olduğunu belirtip, “Belediye golf işletmeciliği yapmaz. Belediyenin böyle bir tesisi üstüne alması hata. Belediye işletsin diye bunu yaparsanız, bu büyük ziyandır. İşletmeye adam arıyoruz. Birini bulsak plaket vereceğiz” dedi.

Furkan Vakfı: Karanlık bir yerden düğmeye basıldı

Okumaya devam et

Popular