Bizimle iletişime geçiniz

Spor

Şenol Güneş Beşiktaş’ı yarı yolda bırakmayacak

Beşiktaş’ta taraftarın istifa çağrısına rağmen Şenol Güneş görevini bırakmayacak.

Süper Lig’in 25. haftasında Beşiktaş, Konyaspor’u 90+3’te Kagawa’nın golüyle 3-2 yenmeyi başardı. Karşılaşma sırasında Teknik Direktör Şenol Güneş’e ve yönetime yönelik İstifa çağrıları geceye damga vurdu.

Maçın başında başlayan istifa çağrıları, karşılaşmanın 2-2’ye gelmesi ile birlikte daha da arttı. Maç bitimi ile birlikte tribünler yine aynı şekilde tepkilerini gösterdi. Şenol Güneş ise tüm takımı orta sahaya toplayarak tribünleri alkışlattı.  Kendisi de tribünlere el sallayıp alkışlayarak soyunma odasına gitti.

FİKRET ORMAN SOYUNMA ODASINDA

Tecrübeli teknik adamın bu davranışı istifa edeceği şeklinde yorumlandı. Başkan Fikret Orman ve yöneticilerin de soyunma odasına inmesi bu ihtimali güçlendirdi. Orman, başarılı çalıştırıcının arkasında durarak böyle bir istifaya izin vermedi. Şenol Güneş’te daha sonra yaptığı açıklama ile takımı bırakmayacağını kaydetti.

Burak Yılmaz attığı gol sonrası sevincini Şenol Güneş’le paylaştı.

AYNI ADAMLAR BIRAKTI KAÇTI DİYECEK

İstifa konusu basın toplantısında Teknik Direktör Şenol Güneş’e “İstifa etmenin doğru olduğunu düşünseniz, eder misiniz?” şeklinde soruldu. Tecrübeli çalıştırıcı, “İnansam bile yanlış olur, aynı adamlar ‘Bıraktı kaçtı’ diyecek. ‘Yönetim istemiyor, taraftarın çoğu istemiyor, sen nereye gidiyorsun?’ diyecekler.

Eğer bir istifa isteniyorsa, ben size vermem. Benim belim ağrıyor, başım ağrıyor ama pes etmiyorum. İstifa düşüncem yok. Gitmemiz gerekirse gideriz ama bunun kararını önce ben ya da yönetim verir. Ben versem bile yönetim kabul etmeyebilir. Gülü seven dikenine katlanır. Bazen diken ben oluyorum. Gelmemi istemeyen yöneticiler vardı, şimdi gitmeyeyim diye yönetime saldıranlar var.” ifadelerini kullandı.

BEN BÖLÜNME İSTEMİYORUM

Bırakıp gitmesi durumunda yeni bir hoca gerekeceğini bunun da kulübe maliyeti olacağını kaydeden Güneş, “Beşiktaş üzülmesin, bunu istemiyorum. Beşiktaş’ın kötü olması için kalmıyorum. Gitmem durumunda bir hoca gerekir, bunun da maliyeti var, seçim var. Geldiğimde istemeyenler, şimdi gitmemi istemiyor. İstifa edecekmişim gibi ‘Sakın ha’ diyenler var. Ben bölünme olsun istemiyorum.” dedi.

BIRAKIP KAÇMADIM, İKİ MAÇA ÇIKACAĞIM

Süper Lig’de 4 yılın ikisinde şampiyonluk yaşayan Şenol Güneş, “Sene sonunda gitmeyi isterken, niye gittiğimi ayrı konuşalım. Ben bırakıp kaçmadım. Sadece iki maça çıkacağım. Ben gittim, peki daha kötü olursa? Benim kalmamamı isteyenlerin daha fazla olduğunu düşünüyorum.

Şimdi de giderim, varsa hoca gelsin ama yok öyle bir durum. Zaten bunun kararını yönetim veriyor. Bu kararı verenler daha açık konuşmalı.” şeklinde düşüncesini paylaştı.

Şenol Güneş maç sonrası tüm takımı orta sahada toplayarak tribünleri alkışlattırdı.

ACI ÇEKİYORUM

“Oyuncu işini yaparsa ben her şeyi unuturum” diyen Şenol Güneş sözlerini şöyle tamamladı: “Tavır yapmak kolay, gitmek kolay. Ben kırgınlıklara rağmen işimi yapıyorum, acı çekiyorum. Bana neden gergin olduğum soruluyor. Oyuncu işini yaparsa ben her şeyi unuturum. Ama oyuncu da kötü oynarsa ve sonuç kötü olursa kahrolurum. Bizde otorite boşluğu yok. Bunu hesap edemedikleri için saldırıyorlar.”

İSTİFA ÇAĞRISININ NEDENİ

Geçen sezon Şampiyonlar Ligi maçlarının ardından Beşiktaş’ta yaşanan düşüş ve bu sezon alınan istikrarsız sonuçlar Siyah-Beyazlı taraftarları mutsuz etti. Son olarak 1 Haziran itibariyle Ay-Yıldızlı takımın başına geçecek olan Şenol Güneş,  Beşiktaş ile yollarını ayırmış olacak.

Futbol Federasyonu Mart ayı içinde Arnavutluk ve Moldova ile oynanacak maçlar için Şenol Güneş’i resmi yazı ile görevlendirmesi ile istifa tartışması başladı.

Tecrübeli çalıştırıcının “Daha önce aynı anda iki takım çalıştırmam” sözüne binaen camia içinden bazı gruplar “İstifa edip bıraksın”diyor. Güneş geçen hafta basın toplantısında sözünde duramadığı için (TFF görevlendirmesi mecburi olduğundan) ezildiğini ifade etmesine rağmen istifa tartışması Konya maçında ve sonrasında devam etti.

Spor

Savaş tamtamlarıyla buraya kadar: En iyi üçüncülerin bile tur atladığı turnuvada en kötü 4. olduk

İsviçre’den de 3 yiyen A Milli Takım -7 avaraj ve 0 sıfır puanla grup sonuncusu oldu. Kıraç’ın savaş motifleriyle döşenmiş ‘Haydi’ marşıyla ile motive olan Milliler, turnuvaya daha iyi hazırlanan rakipleri karşısında hezimetten kurtulamadı. Türkiye en iyi dört 3.’nün de tur atlayacağı ilk tur maçlarında EURO 2020’ye veda etti

BOLD – Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de İsviçre ile karşılaşan Türkiye rakibine 3-1 mağlup oldu. Bu sonuçla Türk Milli Takımı EURO 2020’ye -7 avaraj ve 0 sıfır puanla grup sonuncu olarak veda etti.

DAHA GÜÇLÜ DÖNECEĞİZ

Maç sonu konuşan teknik direktör Şenol Güneş, istifasının söz konusu olmadığını fakat hesap verilmesi gerekiyorsa yönetim ve kamuoyunun verileceğini söyledi. Güneş konuşmasının devamında, “Oyuncularımızın üzüntüsünü görüyorum. Ancak ben oyuncularıma inanıyorum. Türkiye de inansın. Bu turnuvaya takılmayıp, bu turnuvadan dersler alarak geleceğe bakmak lazım. Üzüleceğiz ama çok çalışarak daha güçlü döneceğiz” dedi.

ELEŞTİRİLEN ‘HAYDİ’ ŞARKISI

Mili Takım için ‘Haydi’yi besteleyen sarkıcı Kıraç da şarkısının sözleri yüzünden eleştirilerin hedefi olmuştu. Bir futbol turnuvasına hazırlanan Milli Takım için yazılan marştaki ‘asker, Mehmet, bayrak, nefer’ kavramları büyük tepki topladı.

Kıraç’a en sert eleştirilerden biri Can Dündar’dan geldi. Kıraç’ın şarkısını dönemin siyasi konjonktürüne uygun bulan Can Dündar, bir futbol takımının savaş çağrışımı yapan marşlarla değil, iyi bir taktik geliştirerek ve sabırla iyi antrenman yaparak maç kazanabileceğini söyledi.

ELEŞTİRİLERE YANIT

Sosyal medyadan şarkısını eleştiren yazar Nevzat Çelik’in, “Olmamış Kıraç, olmamış kardeşim. Bu marşı geri çekmeli, unutmalı, dahası unutturmalısın” paylaşımını alıntılayan Kıraç da: “Olmayan ne? Müziği mi? Asker mi? Mehmet mi? Bayrak mı? Nedir gerçekten olmayan?” diyerek eleştirilere cevap verdi.

Günün sonunda eleştirenler haklı çıktı. ‘Haydi’ ile motive olan Milliler daha iyi hazırlanan rakiplerine yenilmekten kurtulamadı. A Grubundaki rakipleri İtalya’dan 3, Galler’den 2, İsviçre’den de 3 gol yiyen Milli Takım, henüz tüm maçların oynanmadığı turnuvada muhtemelen en kötü takımı oldu. Türkiye en iyi dört 3.’nün de tur atlayacağı ilk tur maçlarında EURO 2020’ye veda etti.

MİT neden etkili muhalifler yerine öğretmenleri kaçırıyor?

Okumaya devam et

Spor

Galler’i de boş geçen Milliler sokak hayvanlarını aç bıraktı

Bir mama firması Milli Takımın her golüne karşılık sokak hayvanlarına 1 ton mama dağıtma sözünü, 2 maçta hiç gol atamayan Milli Takım yüzünden yerine getiremedi.

BOLD – 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’ndaki ikinci maçında Bakü’de Galler karşısına çıkan A Milli Futbol Takımı 2-0 mağlup oldu.

Bu mağlubiyetle birlikte Milli Takım turnuvada gol atamadığı iki maçta da 0 puan alarak gruptan çıkma şansını zora soktu.

MİLLER VE GÜNEŞ’E AĞIR ELEŞTİRİ

Karşılaşmanın ardından Milli Takım ve teknik direktör Şenol Güneş’e sosyal medya kullanıcılarından ağır eleştiri geldi.

Şenol Güneş’in adı sosyal medyada üst sıralara kadar yükseldi. Güneş hakkında on binlerce paylaşım ve eleştiri yapıldı. En çok eleştirilen konu ise Güneş’in maaşı oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yıllık 3.2 milyon Euro (33 milyon TL) alan Güneş, turnuvanın favori üç takımının teknik direktörlerinin ardından en yüksek maaşı alan dördüncü futbol insanı oldu. Öte yandan Galler Teknik Direktörü Rob Page’in yıllık ücreti 330 bin Euro olması da tepkileri yükseltti.

Rakamlara göre Almanya Milli Takım Teknik Direktörü Joachim Löw 4.4 milyon Euro, Fransa Milli Takım Teknik Direktörü Diddier Deschamps 4.2 milyon Euro, İspanya Milli Takım Teknik Direktörü Luis Enrique 3.4 milyon Euro alıyor.

Milli Takım’da sert eleştirilerden nasibini aldı. Sosyal medyadaki ‘Bizim çocuklar’ etiketine yapılan yorumlarda oyuncuları tatil havasında turnuvaya geldikleri vurgulandı.

SOKAK HAYVALARI DA MAMASIZ KALDI

Öte yandan bir mama firması turnuva öncesi Milli Takım’ın atacağı her gol için sokak hayvanlarına 1 ton mama dağıtacağını duyurmuştu. İki maçta toplam 5 gol yiyen milliler henüz gol atamadı. Böylece firma sokak hayvanları için hiç mama dağıtamamış oldu. Bir sosyal medya kullanıcısı da “Bari hayvanlara faydanız olsun” diyerek tepkisini dile getirdi.

Okumaya devam et

Spor

Dünya Pogba’yı Türkiye Ömer Üründül’ü konuştu: ‘Çok tehlikeli bir yerden penaltı kullanacaklar’

EURO 2020’nin ölüm grubundaki Almanya-Fransa maçına güzel oyunu ve şık gol pasıyla ünlü yıldız Pogba damga vurdu. Maçın adamı seçilen ünlü oyuncu sosyal medyada da en çok konuşulan isim oldu. Türkiye’de ise maça dair konuşan tek isim isabetsiz yorumlarıyla Ömer Üründül oldu.

BOLD – EURO 2020 heyecanı tüm hızıyla sürüyor. ‘Ölüm Grubu olarak adlandırılan F Grubu’nda da karşılaşmalar oynandı. Son dünya şampiyonu Fransa, Almanya’yı Mats Hummels’in 20. dakikada kendi kalesine attığı golle 1-0 yenerek turnuvaya galibiyetle başladı.

Güzel oyunu ve goldeki akıl dolu pasıyla Fransa milli takım oyuncusu Pogba maçın adamı seçildi. Sosyal medya da Pogba’nın güzel oyununu konuştu. Pogba etiketi dünya gündeminde ilk sıraya oturdu.

TRT’nin canlı yayınlandığı maçı Ömer Üründül yorumladı. Üründül yaptığı isabetsiz yorumlarla yine sosyal medyanın diline dolandı. Sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına giren Ömer Üründür hakkında, sosyal medya kullanıcılarından esprili paylaşımlar geldi. İşte o paylaşımlardan bazıları:

Paramountmetre…

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0