Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde DT’den Ücretsiz Oyunlar

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nün 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde sahneleyeceği 31 oyun ücretsiz olarak izlenebilecek.

11 KENTTE 25 SAHNEDE
Daha önce hiç tiyatroya gitmemiş ya da gidememiş vatandaşları tiyatroyla buluşturmanın amaçlandığı etkinlikte sanatseverler Devlet Tiyatroları’nın 11 yerleşik bölgesindeki 25 sahnesinde ve Elazığ, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kırıkkale, Rize ve Bozhüyük turne sahnelerinde ücretsiz temsilleri izleyebilecek. Toplamda 12 bin kişinin ücretsiz tiyatro izlemesini sağlayacak etkinlikte 3 oyun da çocuklar için sahnelenecek.

Biletleri yarından itibaren Devlet Tiyatroları’nın gişelerinden ya da ilgili müdürlüklerden temin edilebilecek oyunlar ve temsil yerleri şöyle.

Tahtsız Kraliçe: Yazan : Özlem Saraç- Yöneten : Çağman Pala

Ankara Devlet Tiyatrosu, ‘Tahtsız Kraliçe’yi’ Şinasi Sahnesinde, ‘Gidiş-Dönüş (Retro)’yu Küçük Tiyatroda, ‘Divane Ağaç’ı Akün Sahnesinde, ‘Oyun Odası’nı Altındağ Tiyatro Sahnesinde, ’12 Öfkeli’yi İrfan Şahinbaş Sahnesinde, ‘Eyvah Nadir’i Oda Tiyatrosunda, ‘Bankta İki Kişi’yi Ziraat Sahnesinde, ‘Gün Batımı’nı Kırıkkale Kültür Merkezinde ve ‘Reis Bey’i İzmir Bornova Kültür Merkezi Necdet Aydın Sahnesinde tiyatroseverlerle buluşturacak.

Radyum Kızları: Yazan : Karden Kasaplar-Yöneten : Laçin Ceylan

İstanbul Devlet Tiyatrosu, ‘Narnia Günlükleri’ni Cevahir Sahneleri Salon 1’de, ‘Fatima’nın Erkekleri’ni Cevahir Sahneleri Salon 2’de, ‘Radyum Kızları’nı Üsküdar Tekel Sahnesinde, ‘Alyoşa’yı Üsküdar Stüdyo Sahnede, ‘Karmakarışık’ı Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek DT Sahnesinde ve çocuk oyunu ‘Keloğlan Keleşoğlan’ı Bözhüyük’te Metris Tepe Kültür Merkezinde sahneleyecek.

Yazan : Flavia Coste-| Çeviren : Can Kapyalı- Yöneten : Levent Ulukut

İzmir Devlet Tiyatrosu, ‘Türkiye Kayası’nı Konak Sahnesinde, ‘Kaşıkçılar’ı Karşıyaka Sahnesinde ve ‘Paraya Hayır’ı Bornova Kültür Merkezi Bozkurt Kuruç Sahnesinde tiyatroseverlerle buluşturacak.

Yazan : Kieran Lynn- Çeviren : Yeşim Gökçe- Yöneten : Kuvvet Yurdakul

Bursa Devlet Tiyatrosu, “Üç Kağıtçı” adlı oyunu Ahmet Vefik Paşa Sahnesinde ve ‘Kapılar’ı Oda Tiyatrosunda seyirciyle buluşturacak.

Trabzon Devlet Tiyatrosu, çocuk oyunu olan ‘Heidi’yi Atapark Haluk Ongan Sahnesinde sergileyecek.

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, ‘Parkta Güzel Bir Gün’ adlı oyunla Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi Orhan Asena Sahnesinde ve ‘Gül’e Ağıt’ ile Adıyaman Üniversitesi Sahnesinde seyirciyi selamlayacak.

Yazan : Tarık Buğra- Yöneten : Bengisu Gürbüzer Doğru

Antalya Devlet Tiyatrosu, “Dördüncü Ay’ı Haşim İşcan Kültür Merkezi Küçük Sahnede ve ‘Godot’u Beklerkeni Beklerken’i Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezinde görücüye çıkaracak.

Erzurum Devlet Tiyatrosu, çocuk oyunu olan ‘Bir Flamingo’nun Renkli ve Çiçekli Hayatı’nı Erzurum Devlet Tiyatrosu Sahnesinde sahneleyecek.

Konya Devlet Tiyatrosu, ‘Gün Anneme Gebe-Nefes’i Konya Devlet Tiyatrosu Sahnesinde ve ‘Akümülatörlü Radyo’yu Ankara’da Cüneyt Gökçer Sahnesinde seyirciyle buluşturacak.

Sivas Devlet Tiyatrosu, ’39 Basamak’ı Atatürk Kültür Merkezi Sahnesinde seyirci karşısına çıkaracak.

Van Devlet Tiyatrosu, ‘Umut Kavşağı’yla Kültür Merkezi Sahnesinde ve ‘Ah! Tamara’ ile Elazığ DT Sahnesinde tiyatroseverleri selamlayacak.

Kültür

Amazon Prime Video Türkiye şubat ayı takvimi duyuruldu

Amazon Prime Video gelecek ay abonelerine sunacağı dizi ve filmleri açıkladı. “Bliss” ve “A Map of Tiny Perfect Things” filmleri dikkat çekiyor.

BOLD– Amazon Prime Video Türkiye’nin şubat ayı takvimi açıklandı. Amazon Prime Video Türkiye’de gösterime girecek yapımlar arasında Salma Hayek, Owen Wilson ve Nesta Cooper’ın başrolde yer aldığı “Bliss” ve Lev Grossman’ın kısa hikayesinden uyarlanan “A Map of Tiny Perfect Things” filmleri ve Hindistan yapımlarından “The Family Man” casus dizisinin ikinci sezonu öne çıkıyor.

BLISS – 5 ŞUBAT

Yakın zamanda boşanan ve üstüne işinden kovulan Greg (Owen Wilson), sokaklarda yaşayan gizemli Isabel (Salma Hayek) ile tanışıyor. İçinde yaşadıkları dünyanın bir bilgisayar simülasyonu olduğuna inanan Isabel’in bu fikirleri ilk başta Greg’e saçma gelse de, zamanla bu çılgın teoride gerçeklik payı olabileceğine inanmaya başlar.

A MAP OF TINY PERFECT THINGS – 12 ŞUBAT

Kathryn Newton ve Kyle Allen’ın başrollerini üstlendiği The Map of Tiny Perfect Things, Lev Grossman’ın kısa hikayesinden uyarlandı. Aynı günü yaşadığı sonsuz bir döngüye sıkışan Mark’ın dünyası, kendisi ile aynı döngüde olduğunu fark ettiği Margaret ile tanıştıktan sonra alt üst oluyor. İkili, içinde sıkışıp kaldıkları günü güzelleştirecek detaylar ararken bu döngüden kurtulmak isteyip istemediklerini de sorgulamaya başlar.

THE FAMILY MAN, İKİNCİ SEZON – ŞUBAT 12

Sevilen aile adamı Srikant Tiwari’ ikinci sezonda yeni ve güçlü bir düşman olan Raji ile karşılaşıyor. Sürpriz gelişmelerle dolu ve bu sefer kimsenin güvende olmadığı yeni sezonda Srikant, kişisel yaşamı ile iş hayatı arasındaki dengeyi korumakta daha da zorlanacaktır.

Okumaya devam et

Kültür

Şivan Perwer’den çevrim içi konser

Dünyaca ünlü Kürt sanatçı Şivan Perwer, dinleyicileriyle buluşmak için online konser verecek. Perver, 13 Mart’ta gerçekleşecek konserini bir mesajla duyurdu.

BOLD– En önemli Kürt sanatçılarından olan Şivan Perwer de koronavirüs sürecinde sevenleriyle online konser etkinliğinde buluşan müzisyenler arasına katılıyor. Kınay Entertainment’in organizasyonuyla gerçekleşecek konser dünyanın her yerinden izlenebilecek.

ÇARESİZ ZAMANLAR

Kırk beşinci sanat yılına ulaşan ünlü sanatçı, “en çaresiz zamanlar” olarak nitelediği salgın günlerinde vereceği online konser için müzikseverlere şu mesajı gönderdi:

“Tüm dünya bir yıldan itibaren en çaresiz zamanlarını yaşamakta. Covid 19 virüsü ile birçok sorunla yüzleşmek zorunda kaldı. Bu kadar olumsuz giden bir süreçte müziğin evrenselliğini ve şifa vericiğiliyle sizlerin evlerinize konuk olmak istedim. Çünkü müzik en iyi moral kaynağıdır. Duyguların en güzel tercümanıdır. 13 Mart 2021 Avrupa saati ile 20:00 da Türkiye saati 22:00’de evlerinize misafiriniz olmak için online konserime sizleri davet etmek istiyorum.”

Konserlere ilgili detaylara ve biletlere kinayticket.com adresinden ulaşılabilir.

Okumaya devam et

Kültür

Clinton’ların yapım şirketi Kobane dizisi çekecek

Eski Dışişleri Bakanı ve eski First Lady Hillary Clinton’ın şirketi, YPG-IŞİD mücadelesini anlatan bir kitabın televizyon dizisi haklarını satın aldı.

BOLD– 2014’te Kobane’de IŞİD’e karşı verilen mücadalede yer alan bir grup genç kadının öyküsünü anlatan Gayle Tzemach Lemon imzalı “Kobane’nin Kızları: İsyan, Cesaret ve Adaletin Hikâyesi.” isimli kitabın TV hakları Hillary Clinton ve kızı Chelsea Clinton’ın sahip olduğu şirket tarafından satın alındı.

DAHA HEYECAN VERİCİ BİR ŞEY OLAMAZ

Yeni Yaşam Gazetesi’nin haberine göre, Hillary Clinton yüzlerce saati bulan röportajlar sonucu yazılan kitabın dizi haklarını satın almalarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “ ‘Kobane’nin Kızları’ hikâyesini dünyanın her yerinden izleyicilere sunmaktan daha heyecan verici bir şey olamaz. Kobane’nin Kızları, adalet ve eşitlik için savaşan cesur, meydan okuyan kadınların olağanüstü bir anlatımı.” ifadelerini kullandı.

Clinton ve kızı Chelsea, insan hikayelerine odaklanan içerikte film, TV ve dijital platformlar için belgesel ve drama yapımlar oluşturmak amacıyla Aralık 2020’de HiddenLight Prodüksiyon şirketini kurmuşlardı.

Okumaya devam et

Popular