Bizimle iletişime geçiniz

Politika

TBMM Başkanı OHAL Komisyonu’nun kararını tanımadı

OHAL Komisyonu 15 Meclis çalışanını göreve iade etti, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, kararı tanımadı ve kararı MİT’in vermesini istedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, AKP’nin kurduğu ve KHK ile ihraç edilenlerin geri dönüş umudu olan OHAL Komisyonu’nun kararını tanımadı. 15 Meclis çalışanı hakkında verilen göreve iade kararını kabul edilemez diye yorumlayan Şentop, suç duyurusunda bulunurken, kararı MİT’in vermesini istedi.

15 Temmuz sonrası yüzbinlerce insanı haksız ve hukuksuz bir şekilde işinden aşından eden iktidar, OHAL dönemi uygulamalarını sürdürüyor. TBMM Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Hakkı Erol başkanlığındaki bir TBMM heyeti, OHAL Komisyonu’nu ziyaret ederek kararı gözden geçirmeleri ve ‘işi sıkı tutmaları için’ baskı yaptı.

YENİDEN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Milliyet’te yer alan habere göre, OHAL Komisyonunun 15’e yakın TBMM personelin hakkında görevine iade kararı verince TBMM Başkanı Şentop, Gülen cemaati iltisakı iddiasıyla “memuriyetten atılan” Meclis personelinin OHAL Komisyonu kararıyla işe dönmesinin kabul edilemez olduğu gerekçesiyle yeniden suç duyurusunda bulundu.

MİT, İSTİHBARAT RAPORLARI İNCELENDİ

Habere göre TBMM bürokrasisi, geri dönüş kararları üzerine ihraç kararlarını raftan indirerek tek tek ele aldı. İade edilen 15 personel ve diğer ihraç kararlarına ilişkin MİT, Emniyet istihbarat birimleri raporları ile diğer kanıtlar gözden geçirildi.

KARARI KOMİSYON DEĞİL MİT VERİYOR

Bu arada TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu, ihraç kararı veren dört kişilik TBMM “tespit komisyonu” üyeleriyle görüşmeler yaptı. İhraç kararı verilen dosyalar gözden geçirildi. TBMM’deki personel hakkında güvenlik soruşturması yürüten ve Meclis’e fişleme listeleri gönderen MİT ile yeniden temas kuruldu. TBMM’de ihraç edilen veya edilme sürecinde olanların dosyalarında bir eksiklik oluşmaması için gerekli işlemler konusunda işbirliği istendi.

KARAR OBJEKTİF KRİTERLERE GÖRE VERİLDİ

TBMM heyetinin OHAL Komisyonu’na ziyareti Martın ilk haftasında gerçekleştirildi. Bu ziyarette Meclis heyeti A.K. isimli personel özelinde iade kararı verilen 15’e yakın isim konusunda Meclis’in hassasiyetlerini anlattı. Heyet, OHAL Komisyonu Başkanı Salih Tanrıkulu’nda ihraç kararlarının verilmesi sürecinde TBMM ile iş birliği konusunu gündeme getirdi. Tanrıkulu ise OHAL Komisyonu olarak kararlarını “objektif” kriterlere göre verdiklerini, verilen her iade kararının dosyadaki delillendirmeler ışığında hayata geçirildiğini bilgisini iletti.

TBMM yönetiminin, personel arasında hala Gülen cemaati bağlantısı olup olmadığı konusunda MİT’ten ve emniyet birimlerinden gelen raporlar doğrultusunda, görüşmeler gerçekleştirdiği belirtildi.

Prof. Haluk Savaş’ın videosu 500 bin etkileşimi geçti, OHAL Komisyonu’na isyan büyüyor

Politika

AKP Milletvekili yeryüzündeki tüm felaketlerden İmamoğlu’nu sorumlu tuttu

AKP Aydın İl Kongresinde konuşan Aydın Milletvekili Metin Yavuz, dünyada köklü değişimlere neden olan koronavirüs salgını dahil tüm felaketlerden Ekrem İmamoğlu’nu suçladı.

BOLD – AKP Aydın 7. Olağan İl Kongresi bugün, kentteki Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirildi. Kongreye katılan Aydın Milletvekili ve AKP MKYK üyesi Metin Yavuz, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında skandal bir iddiada bulundu.

Son bir yıldır Türkiye’de ve dünyada yaşanan felaketlere değinen Yavuz, isim vermeden bu felaketlerden Ekrem İmamoğlu’nu sorumlu tuttu.

LÜZUMSUZ BİRİ

Kovid-19 salgınıyla birlikte eğitimden ticarete, devletten özel sektöre, sanayiden sağlık hizmetine kadar her şey köklü bir değişim yaşandığını vurgulayan Yavuz konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Geçenlerde lüzumsuz biri çıktı ‘Martın sonu bahardır’ dedi. O günden sonra Türkiye’nin ve dünyanın başına gelmeyen kalmadı. Öylesine sıkıntılı ve zor bir süreç yaşadık ki, daha önce yapılan projeler olmasaydı koca İstanbul susuz kalacaktı.”

KHK’lı öğretmen Mehmet Dersulu cezaevinde darp edildi

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’dan ‘Rabia’yı unutan Adıyaman teşkilatına fırça

AKP Adıyaman İl Kongresine bağlanan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşma sonrası kendisini selamlayan Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin’i ‘Rabia’ selamını unutması nedeniyle uyardı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan partisini Adıyaman İl Kongresine videokonferans yöntemiyle katıldı.

Erdoğan konuşma sonunda Adıyaman teşkilatını Rabia işaretiyle selamladı. Erdoğan ile görüşen Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin de Erdoğan’a el salladı. Dağtekin’in Rabia işareti yapmadığını fark eden Erdoğan, il başkanını uyardı.

Erdoğan’ın işaretine dikkatlice bakan Dağtekin ardından Rabia işareti yaptı. Dağtekin’in çevresindeki diğer AKP’lilerin de Rabia işaretini yapamadıkları ve şaşırdıkları görüldü.

Bunun üzerine Erdoğan Adıyaman İl Başkanı ve teşkilatını uyararak: “Selamı biliyorsunuz değil mi? Bizim selamı biliyorsunuz değil mi? Bunu unutmayalım” dedi.

Sebahat Tuncel’in tokat attığı o polis Cemaat soruşturmasından açığa alındı

 

Okumaya devam et

Politika

‘Saldırılarla ilgimiz yok’ diyen Bahçeli 3 gazeteciyi hedef gösterdi

Gelecek Partili Selçuk Özdağ’a yapılan saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada 3 gazeteciyi hedef alan Bahçeli’ye Babacan’dan, ” Siyasetçinin görevi öfkeyi teşvik etmek değildir” tepkisi geldi.

BOLD – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın evinin önünde uğradığı silahlı ve sopalı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Partisine yapılan eleştiri ve suçlamalara karşı Bahçeli: “Milliyetçi-Ülkücü Hareket’i tarafı olmadığı saldırılarla ilişkilendirmeye ve yargılamaya cüret etmek terörizmin lügatinden beslenenlerin harcıdır. Aynı zamanda bühtandır, komplodur” diyerek tepki gösterdi.

SEROK AHMET

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nu hedef alan Bahçeli: “Serok Ahmet’in gündemde olduğu her dönemde Türkiye’de bir sorun olmuştur. Bu şahıs bereketsizliğinin faturasını önce şahsına kesmelidir. MHP’yle didişmek onun haddi ve havsalasının alacağı bir konu değildir. Hangi şaibeli odaklara el açtığı artık ortadadır” ifadelerini kullandı.

3 GAZETECİYİ HEDEF ALDI

MHP lideri, “ABD’deki Başkan değişimiyle eşzamanlı olarak, Serok ve partisinin, aynı şekilde tetikçi köşe yazarlarının hızlandırdığı iftira kampanyaları tesadüfi değil, alçak bir planın mahsulüdür” ifadeleriyle hedef aldığı Karar yazarları Elif Çakır, Yıldıray Oğur ve Taha Akyol’a, “kiralık köşe yazarları” dedi.

TEHDİTLE BASINI SUSTURAMAZSINIZ

Öte yandan, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya hesabından gazetecileri hedef alan Bahçeli’yi eleştirdi.

Babacan paylaşımında: “Daha geçen hafta iki gazetecinin saldırıya uğramasının ardından iktidar ortağı yine üç gazeteciye yakışıksız ifadelerle saldırmıştır. Siyasetçinin görevi öfkeyi teşvik etmek değildir. Tehditlerinizle basını susturamazsınız” ifadelerini kullandı.

Sebahat Tuncel’in tokat attığı o polis Cemaat soruşturmasından açığa alındı

Okumaya devam et

Popular