Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Saray’ın kadrolu gazetecisi: İmamoğlu’nu canlı yayına davet etti, konuşturmadı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurtdışı gezilerinin kadrolu gazetecilerinden Turgay Güler’in sunduğu canlı yayın programına katıldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi’ne (AKP) yakınlığı ile bilinen Ülke TV’deki “Sıradışı” programını sunan Turgay Güler, Ekrem İmamoğlu’na ısrarla Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında soru sorması dikkat çekti.

İMAMOĞLU’NU CANLI YAYINDA PROVOKE ETMEYE ÇALIŞTI

Saray’ın kadrolu gazetecisi Güler’in ısrarla “beka”, “PKK” ve “HDP” konuları üzerinden soru sormaya çalışması ve Ekrem İmamoğlu’nun sözünü sürekli keserek provoke etmeye amaçlaması sosyal medyada olay oldu. İstanbul’un meselelerinin neredeyse hiç konuşulmadığı programda Ekrem İmamoğlu’nun nezaket ve sabrı izleyenlerden takdir topladı.

Turgay Güler, yayına Ekrem İmamoğlu’na “Neden CHP’den aday oldunuz?” sorusunu sorarak başladı. AKP üzerinden polemik üretmeye çalışan Güler, İmamoğlu’ndan istediği cevabı alamayınca sürekli araya girmeye çalıştı.

Yayının ilerleyen dakikalarından Turgay Güler, kamuoyunun tartıştığı bazı konular üzerinden soru yönelteceğini ve İmamoğlu’na “Tahmin etmişsinizdir” diyerek CHP’nin HDP ile seçimlerde ittifak halinde olduğunu iddia etti.

İSTANBUL HAKKINDA KONUŞTURMADI

İmamoğlu ise “İstanbul’u neden konuşmuyoruz, o kadar proje ile geldim” sözleri üzerine Güler, “Her ne kadar siz HDP ile ittifakımız yok deseniz de siz sokakta yürürken de size yöneltilen en büyük eleştirilerden biri bu. Gördüğümüz, duyduğumuz, yaşadığımız, şahit olduğumuz, tanık olduğumuz birçok olay var ki HDP ile açık ittifaktasınız. HDP İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde niçin aday çıkarmadı sizce?” sorusunu yöneltti.

Turgay Güler’in kasıtlı sorusuna sakin bir şekilde cevap veren İmamoğlu, “HDP’ye sorun bana niye soruyorsunuz.” dedi. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin 31 Mart seçimlerinde aday çıkarmadığı şehirlerde AKP’nin karşısındaki adayının desteklenmesini tavsiye eden sözlerini hatırlatan Turgay Güler, canlı yayında terör örgütü PKK’nın liderlerinden Cemil Bayık’ın videosunu izletti.

İMAMOĞLU: BEN HALA SORU BEKLİYORUM

Bu duruma tepki gösteren İmamoğlu, “Benimle ne alakası var. Terör örgütünün bir ferdinin konuşmasını bana izletiyorsunuz. Diyorsunuz ki buna ne diyorsunuz. Ben ne diyebilirim. Ben hâlâ bana soru bekliyorum.” İfadesini kullandı.

Cemil Bayık’ın sözlerinden bir parçasını kesip İmamoğlu’na soru soran Güler, “Soru şu niçin sizi umut olarak görüyorlar kendi bekaları için…” dedi. İmamoğlu, “Ben öyle bir cümle duymadım orada. Siz parantez içinde bir şeyler yazdınız oraya algı yarattınız. Terör örgütünün ne dediği benim hiç konum değil. CHP’nin sadece İYİ Parti’yle ittifakı var. Başka bir partiyle ittifakı yok. Ben İstanbul’da başkan olacaksam İstanbul’da her siyasi partinin oyuna talibim dedim…”

CHP ile HDP arasında ittifak iddiaları ve PKK’nın bu ittifakı desteklediğini ileri süren Turgay Güler, Ekrem İmamoğlu’na sürekli aynı soruları sormasına Ekrem İmamoğlu tepki gösterdi. İmamoğlu’nun ısrarla “İstanbul hakkında konuşalım” sözlerine karşın Gazeteci Güler, siyasi polemik çıkartmaya çalışması dikkat çekti.

Turgay Güler, programın sonunda “CHP ve HDP ittifakı ile ilgili sorularımdan ısrarla kaçmasına rağmen…” sözleri üzerine tekrar araya giren İmamoğlu, “Bakın ben hiçbir şeyden kaçmıyorum. Ama birilerine yaranmak için bu sözleri söylüyorsunuz” şeklinde konuştu.

CNN Türk’te Ekrem İmamoğlu’nun konuşması kesildi, yayın Beştepe’ye bağladı

Gündem

İşsizlikten intihar eden genç alacaklılarına mektup bıraktı

İşsiz kalan 28 yaşındaki fırıncı ustası Abdullah Kiriş, sokak ortasında intihar etti. Kiriş intiharından önce borçlu olduğu kişiler için yazdığı mektupta “Borçlu olduğum kişiler haklarınızı helal edin. Param yok. Olsa öder öyle giderdim, borçlu gitmek istemezdim” ifadelerini kullandı.

BOLD – İşsizlik ve ekonomik problemler sebebiyle yaşanan intiharlara bir yenisi daha eklendi. Sosyal medya hesabından “Hakkınızı helal edin” diye paylaşım yapan 28 yaşındaki Abdullah Kiriş, sokak ortasında kendini vurdu.

Kronos’ta yer alan habere göre Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde saat 10.30 sıralarında ilçe merkezindeki Piri Reis Müzesi önüne gelen Kiriş, sosyal medya hesabından “Piri Reis Müzesi önündeyim. Son bir deniz havası alıyorum. Dertlerimi hep denize dökerdim. Şimdi ise, son kez döktüm içimi. Hakkınızı helal edin” mesajını paylaştı.

Ardından yanında getirdiği tabancayı göğsüne dayadı. Vatandaşların haber vermesiyle olay yerine polis ekipleri, İlçe Emniyet Müdürü Fadıl Güçlü ile İlçe Kaymakamı Hakan Kılıçkaya geldi. Ekipler Kiriş’i ikna etmeye çalıştı.

Vatandaşların cep telefonlarına yansıyan görüntülerde Kiriş’i ikna etmek isteyen kişilerden biri “Ne var lan ne” diye bağırıp küfür ettikten sonra elindeki su şişesine vurdu. Bunun üzerine Kiriş, göğsüne dayadığı tabancanın tetiğini çekti.

Bir anda yere yığılan Kiriş’e ilk müdahale olay yerinde bekleyen sağlık görevlilerince ilk müdahale yapıldı. Hastaneye kaldırılan Kiriş, kurtarılamadı.

”BİR İŞİM BİLE YOK”

Abdullah Kiriş, intihar girişimi öncesi de sosyal medya hesabından içinde bulunduğu durumu anlatan bir mektup paylaştı. Kiriş, “Hayattan bir beklentim kalmadı. Hiçbir işim de yolunda gitmiyor zaten. Gece olunca yastığa kafamı koyunca kuracak bir hayalim bile kalmadı. 28 yıldır kurduğum hayallerim gerçekleşmediği gibi, bundan sonrası için de ümidim yok. Bir işim bile yok. Sabıkalı olduğum için nereye başvursam hep pislik gözüyle bakıldı. Oysa ki suçun ne diye bile sormadılar” dedikten sonra alacaklılarına “Borçlu olduğum kişiler haklarınızı helal edin. Param yok. Olsa öder öyle giderdim, borçlu gitmek istemezdim” diye yazdı.

Okumaya devam et

Gündem

678 bin sağlık çalışanına Çin aşısı vuruldu

Türkiye’de koronavirüsle mücadele kapsamında başlatılan aşı uygulamasının üçüncü gününde, Çin’den getirilen ve üçüncü faz testleri devam eden aşılar 678 bin sağlık çalışanına vuruldu. Sağlık çalışanları 28 gün sonra ikinci doz aşılarını olacak. 

BOLD – Çin’den getirilen ve Çin’de daha yapılmasına onay verilmeyen, güvenirliliği tartışmalı aşının sağlık çalışanlarına uygulanmasına devam ediliyor. Aşının yapılmasına başlandığı günden beri 678 bin sağlık çalışanına Sinovac firması tarafından üretilen CoronaVac aşısı vuruldu.

AŞILAMA 14 OCAK’TA BAŞLADI

Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda, Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen “Kovid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi”ne göre, 14 Ocak Perşembe ülke genelinde başlatılan aşılamaya devam ediliyor. Bu kapsamda öncelikle sağlık çalışanları aşılanıyor. Aşılamanın üçüncü gününde 678 binden fazla sağlık çalışanı Sinovac firması tarafından üretilen CoronaVac aşısının ilk dozunu oldu. Aşılanan kişilere ilk dozun uygulanmasından 28 gün sonra aşının ikinci dozu uygulanacak.

Cumhurbaşkanlığı araştırmasından çıktı: Türkiye’nin yüzde 80’i tasarruf yapamıyor

 

Okumaya devam et

Gündem

Milyonluk makam odası tefrişatına “itibar” savunması

Kayseri OSB

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı’nın lüks makam odası için 1.1 milyon lira harcadığı ortaya çıktı. Müfettiş raporlarına da yansıyan bu durum için “Kayseri OSB’nin itibarı” savunması yapıldı.

BOLD – Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı müfettişlerin Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı için yapılan lüks makam odasına başkanlıktan açıklama geldi.

HARCAMA OSB’NİN İTİBARI İÇİN YAPILDI

OSB’de ortaya çıkan milyonlarca liralık makam odası harcamasına cevap geldi. Lüks makam harcamasıyla ilgili Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’den açıklama yapıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı müfettişlerin Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) yönelik hazırladığı rapora ilişkin OSB yönetim kurulu yazılı bir açıklama yaptı. Raporda, eleştiri konusu yapılan kimi harcamalara da değinilen açıklamada 1,1 milyon lira harcanan makam odası için “Kayseri OSB’nin itibarı ve kurumsal kimliği için yapıldı” ifadeleri kullanıldı.

“TAHİR NURSAÇAN ŞAHSI İÇİN YAPMADI”

Yapılan haberlerle Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan’ın hedefe konulduğu öne sürülen açıklamada, “Haberde yer alan harcamaların hiçbiri Tahir Nursaçan tarafından şahsi olarak yapılmadı. Osmanlı odasına alınan malzemeler piyasa değerine ve faturalı olarak alındı. Makam odası ve tefrişatı yönetim kurulu ve şahıslar için değil bizatihi Kayseri OSB itibarı ve kurumsal kimliği için yapılmış, genel kurul bütçesinde yer almış, bir sonraki genel kurul bütçesinde de açıkça ibra edilmiş bir harcamadır” denildi.

Cumhurbaşkanlığı araştırmasından çıktı: Türkiye’nin yüzde 80’i tasarruf yapamıyor

Okumaya devam et

Popular