Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Fatih Terim, TFF’den alacağı 6 milyon lirayı Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışladı

Fatih Terim, TFF’den kazandığı 6 milyon liralık tazminatı Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışladı. Son kararı yargıtay verecek.

A Milli Takım’dan olaylı bir şekilde ayrılan ve Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) ile yaşadığı tazminat davası çok konuşulmuştu. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim alacağı tazminatı avukatı aracılığı ile Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlayacağı belirtildi.

ADİL YARGILAMA İÇİN AÇIKLANMADI

Fatih Terim’in avukatı Rezan Epözdemir, TFF’den alacakları tazminatı Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlayacaklarını belirterek “Yargılama sürecinin başında hoca bize yazılı talimat vermişti.

Demişti ki, ‘Yargılama sürecinde hükmedilecek olan asıl alacak ve faizin tamamını Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlamak istiyorum.

Buna ilişkin hukuki işlemler yapılsın.’ Fakat biz o günkü koşullarda biz adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs olur diye bunu hayata geçirmedik.’ ifadelerini kullandı.

MAHKEME TAZMİNATI 6 MİLYON LİRA OLARAK BELİRLEDİ

Avukat Epözdemir, yürüyen bir yargılamanın olduğunu ve onu etkileyebilir endişesiyle bir hukukçu reaksiyonu gösterdiklerini kaydederek “Ancak geldiğimiz noktada hukuki sürecin bizim tahayyül ettiğimizden çok uzun sürmesi ve her iki tarafın da dosyayı Yargıtay’a götürmesi nedeniyle hocanın bağış iradesinin askıda kalmaması için hem Türkiye Futbol Federasyonu’na hem de Çocuk Esirgeme Kurumu’na bir ihtarname gönderdik.

Yargılama sonucunda hükmedilecek olan tazminatın ve faizin tamamını Çocuk Esirgeme Kurumuna bağışladığımızı, Fatih Terim adına çocukların eğitim sağlık ve diğer ihtiyaçlarının giderilmesi için kullanılmasına atıf yaptık.

An itibariyle yargılama harç ve masrafları hariç 6 milyon lira kadar tutuyor.” açıklamasında bulundu.

TARAFLAR YARGITAY’A GİTTİ

Fatih Terim’i temsil eden Avukat Rezan Epözdemir, tarafların Yargıtay’a gittiğine dikkat çekerek şunları söyledi: “Bizim davamızın konusu 13 milyon lira. Biz Yargıtay’da bu hükmedilen 6 milyon liranın çok daha yukarılara çıkacağını düşünüyoruz.

Fakat ister 6 milyon olsun, ister 10 milyon, isterse 13 milyon nihayetinde biz tamamını Çocuk Esirgeme Kurumuna bağışlamış olduk. Bundan sonra hukuki mücadelemiz Çocuk Esirgeme Kurumu’na daha fazla tazminat gidebilmesi için olacak. Onlar için hukuki mücadelemize devam edeceğiz”

6 MİLYONLUK TAZMİNAT YARGITAY’A TAŞINMIŞTI

Fatih Terim’in görevden ayrılmasının ardından tazminat meselesi mahkemeye gitmişti. Mahkeme TFF’nin Terim’e 6 milyon lira tazminat ödemesine hükmetmişti.

Ancak Terim’in avukatı miktarın az olduğu için kararı Yargıtay’a taşırken TFF ise kararın kaldırılması için davayı Yargıtay’a götürmüştü. Tazminat konusuyla ilgili son kararı Yargıtay verecek.

Genel

AKP son bir ayda 4 puan kaybetti

İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi Ocak ayı seçim anketini değerlendiren Kemal Özkiraz, AKP’nin bir ayda 4, Cumhur İttifakı’nınsa 5 ayda 7 puan kaybettiğini açıkladı.

BOLD – İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi Ocak ayı seçim anketini kamuoyuyla paylaştı. Ankete göre, AKP’nin oyu 31,6’da kaldı. Yüzde 17,7 olan kararsızların oranı ise diğer bütün partilerin üzerinde. Ankette sırasıyla CHP yüzde 16,5, İyi Parti 12,8, HDP 8,5, MHP 7,6 oy oranıyla yer aldı.

Ali Babacan’ın DEVA Partisinin ise yüzde 2,6 oy oranına sahip olduğu görüldü. Anket sonuçlarını değerlendiren Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, AKP’nin bir ayda 4 puan, Cumhur İttifakı’nın ise 5 ayda 7 puan kaybettiğini açıkladı.

Ankette kararsızların dağılımının ardından ise görünüm şöyle:

AKP: Yüzde 36,2
CHP: Yüzde 20,3
İp : Yüzde 16,7
HDP: Yüzde 10,5
MHP: Yüzde 9,1
DEVA Partisi: Yüzde 3,6
Diğer: Yüzde 1,7
Gelecek Partisi: Yüzde 1,3
Saadet Partisi: Yüzde 0,6

90’lardan bugüne sadece arabanın markası ve rengi değişti

Okumaya devam et

Genel

Koronavirüsten 137 kişinin daha hayatını kaybettiği açıklandı

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 137 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 210 oldu.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün hayatını kaybeden 137 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 210 oldu. Son 24 saatte yapılan 151 bin 109 test sonucunda semptom gösteren 671 hastayla birlikte 5 bin 642 yeni vaka tespit edildi. Türkiye’deki toplam vaka sayısı da 2 milyon 435 bin 247’ye yükseldi.
Öte yandan hastalardaki zatürre oranı yüzde 4.7, ağır hasta sayısı da bin 808 oldu.

ABD’den Saray’a uzanan bir yolsuzluk ve kara para hikayesi

 

Okumaya devam et

Genel

Bold kısa bir aradan sonra tekrar yayında: Nerede kalmıştık?

TRT’nin Bold Medya’ya yönelik sansür amaçlı ‘telif’ başvuruları Youtube tarafından reddedildi. Bir aydır askıya alınan Bold Youtube kanalı, yasal itirazların ardından tekrar yayına açıldı.

BOLD – Youtube bir aylık inceleme sonunda, telif hakkı talebinde bulunan TRT karşısında Bold’un haklı olduğuna karar verdi. Yeni saldırıların olabileceği uyarısında bulunan Bold Medya, bir video ile sivil toplum ve bağımsız gazetecilere çağrı yaptı:

Okumaya devam et

Popular