Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Rabia Naz’ın babasını gözaltına aldılar

11 yaşındaki Rabia Naz’ı kimin öldürdüğüyle ilgili babasının başlattığı ve çığ gibi büyüyen kampanya, siyasilere doğru uzanınca acılı baba gözaltına alındı.

Giresun’un Eynesil ilçesindeki evinin önünde 12 Nisan 2018 günü yaralı bulunan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan gözaltına alındı.

Baba Naz günlerdir kızının ölümünde siyasilerin parmağı olduğunu ve cinayetin aydınlatılmadığını söylüyordu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Necati Tığlı emniyet müdürünü aradığını ve baba Vatan’ın gözaltına alındığını teyit ettiğini aktardı.
Baba Vatan’ın gözaltına alınma gerekçesi öğrenilemedi.

Vatan’ın eşi Atika Vatan sosyal medyadan bir video yayınlayarak, “Sabah eşimi ifadeye çağırdılar. Gözaltına alındığını öğrendim. Telefonuna el konulmuş, kendisine ulaşamıyorum, konuşamıyorum. Bunu herkesin duymasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada ise #RabiaNazınÖlümüAydınlatılsın etiketiyle çağrı yapıldı.

Şaban Vatan’ın avukatları Emel Bodur ve Ufuk Kılıç, sosyal medyadan bir açıklama yaparak Şaban Vatan’ın ‘akıl sağlığı bozuk’ olduğu gerekçesiyle hastaneye psikiyatri servisine yatırılacağını duyurdu. Anne Atika Vatan, “Susturmak çin her şeyi yaptılar, başaramayınca sonunda bu yolu buldular” dedi. Avukatların açıklaması şöyle:

ÜSTÜ ÖRTÜLEN CİNAYET

Giresun’un Eynesil ilçesinde 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan, 13 Nisan 2018 tarihinde evinin önünde yaralı halde bulundu. Hastaneye kaldırılan çocuk yaşamını yitirirken, ölüm sebebinin intihar ya da yüksekten düşme olduğu öne sürüldü. Ancak hazırlanan adli tıp raporunda ölümün yüksekten düşme değil, ‘bedensel travma’ sonucu gerçekleştiğine yer verildi. Aile de çocuklarına otomobil çarptığını, yaralı halde evin önüne bırakıldığını söyledi.

Rabia Naz Vatan’ın babası “Kızım trafik kazası geçirmiş. Ama geçirdiği trafik kazası ölümü ile sonuçlanacak kaza değil. Çarpanlar evimin yanına bırakarak teras kattan atlayıp intihar etmiş gibi bir hava vermeye çalıştılar. Kızım kan kaybından öldü” dedi. Adli tıp raporu da ölümün intihar değil ‘bedensel travmaya’ bağlı olduğunu ortaya koydu.

Çocuğunun ölümünün cinayet olduğunu ve üzerinin örtülmeye çalışıldığını kaydeden baba Şaban Vatan, “Olayın ardından bütün bulguları inceledim. Kızım trafik kazası geçirmiş. Ama geçirdiği trafik kazası ölümü ile sonuçlanacak bir kaza değil. Çarpanlar evimin yanına bırakarak teras kattan intihar etmiş gibi bir hava vermeye çalıştılar. Kızım evimin yanında kan kaybından öldü” ifadelerini kullandı.

Olay şu ana dek yargı tarafından da yeterince soruşturulmuş değil. Öyle ki Şaban Vatan, kızının ölümünün ardındaki gerçeği kendi araştırmalarıyla bulmaya çalışıyor ve sosyal medya hesabından gelişmeleri duyuruyor.

ARAÇ ÇARPTI DİYE İHBAR VAR

Kızının yaşamını yitirdiği gün, polise saat 17.00 sıralarında bir kız çocuğuna siyah bir aracın çarptığına ilişkin bir ihbarda bulunulduğunu belirten Vatan, şu bilgileri paylaşıyor:

“Bu durumu savcılığa da belirttim. Savcılık dosyasında şüpheli geçen ölümün nedeni gece yarısına kadar trafik kazası, sabaha karşı düşme ya da intihar olarak belirtilmiş. Ortada bir soru işareti var.”

Kızının yaralarının temizlenmiş olduğunu da belirten Vatan, evlerinin yakınındaki oto yıkamacıya aynı gün tariflere uyan siyah bir aracın geldiğini ve sahibinin telaşlı olduğunun kendine aktarıldığını da söylüyor.

Çocuğunun ölümünün aydınlatılması için bir miting de düzenleyen aile, yaptıkları araştırmalar sonucu failleri bulma noktasına geldiklerini açıkladı. Olayın siyasilerin içinde bulunduğu bir merkezce yargıya baskı yapılarak kapatıldığını söyleyen aile çeşitli biçimlerde baskı altına alınmaya çalışılmıştı.

+1 Farkı Olan Koşulsuz Sevgi Filmleri

Genel

AKP son bir ayda 4 puan kaybetti

İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi Ocak ayı seçim anketini değerlendiren Kemal Özkiraz, AKP’nin bir ayda 4, Cumhur İttifakı’nınsa 5 ayda 7 puan kaybettiğini açıkladı.

BOLD – İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi Ocak ayı seçim anketini kamuoyuyla paylaştı. Ankete göre, AKP’nin oyu 31,6’da kaldı. Yüzde 17,7 olan kararsızların oranı ise diğer bütün partilerin üzerinde. Ankette sırasıyla CHP yüzde 16,5, İyi Parti 12,8, HDP 8,5, MHP 7,6 oy oranıyla yer aldı.

Ali Babacan’ın DEVA Partisinin ise yüzde 2,6 oy oranına sahip olduğu görüldü. Anket sonuçlarını değerlendiren Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, AKP’nin bir ayda 4 puan, Cumhur İttifakı’nın ise 5 ayda 7 puan kaybettiğini açıkladı.

Ankette kararsızların dağılımının ardından ise görünüm şöyle:

AKP: Yüzde 36,2
CHP: Yüzde 20,3
İp : Yüzde 16,7
HDP: Yüzde 10,5
MHP: Yüzde 9,1
DEVA Partisi: Yüzde 3,6
Diğer: Yüzde 1,7
Gelecek Partisi: Yüzde 1,3
Saadet Partisi: Yüzde 0,6

90’lardan bugüne sadece arabanın markası ve rengi değişti

Okumaya devam et

Genel

Koronavirüsten 137 kişinin daha hayatını kaybettiği açıklandı

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 137 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 210 oldu.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün hayatını kaybeden 137 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 210 oldu. Son 24 saatte yapılan 151 bin 109 test sonucunda semptom gösteren 671 hastayla birlikte 5 bin 642 yeni vaka tespit edildi. Türkiye’deki toplam vaka sayısı da 2 milyon 435 bin 247’ye yükseldi.
Öte yandan hastalardaki zatürre oranı yüzde 4.7, ağır hasta sayısı da bin 808 oldu.

ABD’den Saray’a uzanan bir yolsuzluk ve kara para hikayesi

 

Okumaya devam et

Genel

Bold kısa bir aradan sonra tekrar yayında: Nerede kalmıştık?

TRT’nin Bold Medya’ya yönelik sansür amaçlı ‘telif’ başvuruları Youtube tarafından reddedildi. Bir aydır askıya alınan Bold Youtube kanalı, yasal itirazların ardından tekrar yayına açıldı.

BOLD – Youtube bir aylık inceleme sonunda, telif hakkı talebinde bulunan TRT karşısında Bold’un haklı olduğuna karar verdi. Yeni saldırıların olabileceği uyarısında bulunan Bold Medya, bir video ile sivil toplum ve bağımsız gazetecilere çağrı yaptı:

Okumaya devam et

Popular