Bizimle iletişime geçiniz

Teknoloji

Baştan aşağı yenilenen Apple TV, Android cihazlarda da kullanılabilecek

ABD'li teknoloji devi Apple, Apple TV’ye eklediği yeni özellikleri tüketicilerin beğenisine sundu. Söz konusu hizmet, mayıs ayında 100’ü aşkın ülkede kullanıma sunulacak.

Apple, uzun zamandır beklenen çevrimiçi ücretli film ve dizi platform fikrini Apple TV ile birleştirdi. Baştan aşağı yenilenen Apple TV, harici uygulamasıyla ve yeni özellikleriyle Netflix’e “kafa tutmaya” geliyor. Artık Android cihazlarda da Apple TV kullanılabilecek.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, Apple TV’nin yeni özelliklerini tanıttı. Tamamen yenilenen Apple TV, birçok yeni özelliğiyle dikkatleri üzerine çekti.

Televizyon izlerken her kanaldan birer tane program izlendiği bile olabiliyor. Tam da bu konuya parmak basan ve bu durumun fazlasıyla zor olduğunu belirten Apple, kullanıcılarını yalnızca istediği şeyler için para ödeyeceği, reklamsız, aile kullanımına açık ve istenilen tüm kanalları tek bir uygulama içerisinde birleştiren yenilenmiş bir uygulamayla tanıştırdı.

Yenilenmiş arayüzü sayesinde “Sıradaki” satırı ve “Kaldığım Yerden Devam” özelliklerine sahip olan Apple TV, dizi ya da film izlemeyi seven kullanıcılarına da büyük bir kolaylık sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra izlenilen dizilerin bölümlerini de kullanıcı için takip eden uygulama, en son hangi bölümün izlendiğini gösteriyor.

Son olarak kanallarda geziniyormuş gibi ekranları kaydırarak diziler ve filmler arasında geçiş yapılabilen uygulama ile filmlerin kısa özet bölümünden fragmanlara da ulaşmak mümkün olacak.

Kullanıcılar, Netflix’ten alışık olduğu özellik sayesinde uzun süre takip ettiği dizilerdeki introları atlayabiliyordu. Apple da bu özelliği fazlasıyla beğenmiş olacak ki Apple TV de bu özelliğe sahip olacak.

Herkesin dizi/film zevklerinin farklılık gösterdiğine ve nadir olduğuna vurgu yapan Apple, geliştirilmiş makine öğrenimi sayesinde kullanıcılarına yeni film ve dizi önerirken daha tutarlı olacak. Sevilen aktörleri ya da türleri analiz edecek olan algoritmalar sayesinde kullanıcılar yeni dizileri ve filmleri seçerken zorlanmayacak.

Apple TV şu an için iPhone ve iPad’lerde, sonbaharda Mac’lerde ve belirli akıllı televizyonlarda da kullanılabilecek. Samsung, Sony ve LG gibi televizyon sektörünün büyük isimleriyle anlaşan Apple, Apple TV’yi yalnızca Apple cihazların değil, tüm cihazların kullanımına sunacak.

Mayıs ayında 100’ü aşkın ülkede kullanıma sunulacak hizmet, fiyat konusunda farklılık gösteriyor. İstenilen kanallar için aboneliklerin satın alındığı uygulamada ödenecek ücret, ne kadar fazla kanala abone olunursa o kadar artıyor.

Teknoloji

Tepkiler sonrası WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesini 3 ay erteledi

Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp, geri adım atarak daha önce 8 Şubat’ta geçileceğini açıkladığı yeni sözleşmeyi 15 Mayıs’a erteledi.

BOLD – Kullanıcılara getirilen veri paylaşma zorunluluğu tartışmaları üzerine, mesajlaşma uygulaması Whatsapp’tan erteleme açıklaması geldi. Yapılacak değişiklik 15 Mayıs’a ertelendi.

Sosyal medya platformu Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılarına yasak getirmeye hazırlanıyor. Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp,  önce güncellemenin kabul edilmesi için son tarih olan 8 Şubat’ta kimsenin hesabının silinmeyeceğini açıkladı, şimdi de yapılacak değişikliği daha iyi anlatabilmek için 15 Mayıs’a ertelediğini duyurdu.

 

20 yıllık AKP iktidarının utancı: Yoksulluk intiharları!

Okumaya devam et

Teknoloji

Whatsapp’a alternatif arayanlara siber güvenlik uzmanından tavsiyeler

Gazeteci Fatih Akalan, güvenlik politikasını değiştireceğini açıklayan Whatsapp’a alternatif arayan kullanıcılar için ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu konunun uzmanına sordu.

BOLD  – Dünya çapında milyarı geçen kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması Whatsapp’ın yaptığı açıklama günlerdir tartışılıyor. Whatsapp, yeni kullanıcı sözleşmesi ile gizlilik politikasını değiştirme kararı aldığı açıkladı. Kararın ardından, Türkiye ve dünyada Whatsapp’ın artık güvenli olmadığını düşünen insanlar başka uygulamalara yönelmiş durumda. En çok zikredilen uygulamalar ise Signal, Telegram, BİP..

HANGİSİNİ KULLANMALI

Peki Whatsapp gerçekten güvenli değil mi? Hangi uygulama daha güvenli. Gazeteci Fatih Akalan Whatsapp’ın yaptığı açıklamayla alevlenen tartışma sonrası ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu siber güvenlik uzmanı Selçuk Şahin’e sordu.

Okumaya devam et

Teknoloji

Erdoğan da Telegram hesabı açtı

Tayyip Erdoğan, Whatapp’ın tepki toplayan yeni kullanıcı sözleşmesi sonrası, Türkiye’de de popülaritesi artan haberleşme uygulamalarından Telegram ile yerli BİP’te hesap açtı.

BOLD – Erdoğan Dijital Medya adlı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın iletişim uygulamaları Telegram ve BİP’te hesap açtığı belirtildi. Paylaşımda “Cumhurbaşkanımız Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram’da” denilerek kanalların linki verildi.

Dünya çağında bir milyarı aşan kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde yeni kullanıcı sözleşmesi maddelerini açıkladı. WhatsApp sözleşmesine dair tartışmalar ise sosyal medyada gündem konusu oldu.

Whatapp yerine kullanılabilecekler listesinin başına yer alan uygulamalardan Telegram’ın popülaritesi her geçen gün artıyor.

Saray’ın Whatapp’ın yerine önerdiği yerli BİP’in kullanıcıdan istediği veriler pes dedirtti

 

Okumaya devam et

Popular