Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Pazarcı öğretmen Gürsel Tekin’e içini döktü: Öğrencilerimin başında olmam gerekirken patlıcan satıyorum

15 Temmuz’dan sonra KHK ile haksız yere mesleğinden ihraç edilen birçok öğretmen, polis, mühendis, gazeteci pazarcılık yapıyor. Seçim çalışmaları kapsamında Adana’da bir pazarı ziyaret eden CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, pazarcı öğretmenin serzenişine ne cevap vereceğini bilemedi.

BOLD

Adana’da pazarcılık yapan öğretmen Sedat Macit, seçim çalışmaları kapsamında dün pazarı ziyaret eden CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’e içini döktü.

Facebook’taki KHK’lı Platformu’nda yaşadıklarını anlatan Macit, sözlerine “Bugün sayın Gürsel Tekin seçim çalışmaları kapsamında semt pazarımızı ziyaret etti. Bizim tezgaha geldiklerinde içimi bir hayli döktüm.” diye başladı ve şöyle devam etti:

BİZ VATANINI, MİLLETİNİ SEVEN İNSANLARIZ, HAİN VE TERÖRİST DEĞİLİZ

“Kendisine şöyle dedim: 672 KHK ile ihraç edilmiş bir öğretmenim. Şu an öğrencilerimin başında olmam gerekirken, pazar tezgahı başında patlıcan satıyorum. Ben yıllarca pazarcı olmak için okumadım. Haksız ve hukuksuz yere ihraç edildim, yanımdaki arkadaş da eski polis memuru. Biz vatanını, milletini seven insanlarız, hain ve de terörist değiliz. Cumhurbaşkanı kalkıp ben kandırıldım, Allah’ım ve milletim beni affetsin diyor. Kendisi kandırılabiliyor da biz vatandaş olarak kandırılamaz mıyız? Bakın 17 bin kadın ve 700 bebek cezaevinde. Allah aşkına 15 Temmuz’da bir kadın ne yapmış olabilir? Bebekler ne yapmış olabilirler? Sesimizi, durumumuzu yeteri kadar dile getirmiyorsunuz.”

Bir HDP Koceli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun kendilerini gündeme getirdiğini de belirten Macit, “bizleri gündemde tutuyor, sesimiz soluğumuz oluyor, lütfen bu sıkıntıları daha fazla dile getirin.” dedi.

ÇABALARINIZI TAKDİR EDİYORUZ AMA YETERLİ DEĞİL

Gürsel Tekin ise “Genel başkanımız ve bizler Meclis’te bu konuları dile getiriyoruz” diye cevap verdi. Macit ise “Çabalarınızı takdir ediyoruz ama yeterli bulmuyoruz” diye karşılık verdi. Adana Kurttepe, 100. Yıl, Belediye Evleri ve Güzelyalı semt pazarlarında tezgah açan Sedat Macit, sözlerini “Biliyorum konuşmamın bir faydası olmayacak ama en azından siyasetin göbeğindeki birine bir
nebze de olsa içimi döktüm.” diyerek bitirdi.

GÜRSEL TEKİN’İN DAĞITTIĞI KARANFİLLERİ HERKES BANA GETİRDİ

Sedat Macit paylaşımına yapılan yorumlara cevap verirken Gürsel Tekin’in vatandaşlara dağıttığı karanfillerin kendisine verildiğini söyledi: “Belediye başkan adayı ve Gürsel bey gezerken vatandaşlara karanfil dağıtıyorlardı. Benim konuşmamdan sonra birçok vatandaş karanfilini getirip bana verdi. Ben de gelen karanfilleri toplayıp hanıma götürdüm akşam.”

Aslen Bingöllü olan Sedat Macit Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi’nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği bölümünde okudu. KHK ile ihraç edilmeden önce Mardin Anadolu Lisesi’nde öğretmendi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ise pazar ziyaretinden aşağıdaki tweeti paylaştı.

Sadece Sedat Macit değil, birçok öğretmen, polis, memur farklı pazarlarda tezgah açıyor.

Ömer Kişi, polis, 672 sayılı KHK ile ihraç. Kırıkkale’de hırdavat pazarında.

Cemil Ulaş, öğretmen, 672 KHK ile ihraç, Manisa Salihli’de temizlik firması işletiyor.

Ekrem Çelik, memur, 701 nolu KHK ile ihraç, Bigadiç’te pazarcılık yapıyor.

 

Genel

AKP son bir ayda 4 puan kaybetti

İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi Ocak ayı seçim anketini değerlendiren Kemal Özkiraz, AKP’nin bir ayda 4, Cumhur İttifakı’nınsa 5 ayda 7 puan kaybettiğini açıkladı.

BOLD – İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi Ocak ayı seçim anketini kamuoyuyla paylaştı. Ankete göre, AKP’nin oyu 31,6’da kaldı. Yüzde 17,7 olan kararsızların oranı ise diğer bütün partilerin üzerinde. Ankette sırasıyla CHP yüzde 16,5, İyi Parti 12,8, HDP 8,5, MHP 7,6 oy oranıyla yer aldı.

Ali Babacan’ın DEVA Partisinin ise yüzde 2,6 oy oranına sahip olduğu görüldü. Anket sonuçlarını değerlendiren Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, AKP’nin bir ayda 4 puan, Cumhur İttifakı’nın ise 5 ayda 7 puan kaybettiğini açıkladı.

Ankette kararsızların dağılımının ardından ise görünüm şöyle:

AKP: Yüzde 36,2
CHP: Yüzde 20,3
İp : Yüzde 16,7
HDP: Yüzde 10,5
MHP: Yüzde 9,1
DEVA Partisi: Yüzde 3,6
Diğer: Yüzde 1,7
Gelecek Partisi: Yüzde 1,3
Saadet Partisi: Yüzde 0,6

90’lardan bugüne sadece arabanın markası ve rengi değişti

Okumaya devam et

Genel

Koronavirüsten 137 kişinin daha hayatını kaybettiği açıklandı

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 137 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 210 oldu.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün hayatını kaybeden 137 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 210 oldu. Son 24 saatte yapılan 151 bin 109 test sonucunda semptom gösteren 671 hastayla birlikte 5 bin 642 yeni vaka tespit edildi. Türkiye’deki toplam vaka sayısı da 2 milyon 435 bin 247’ye yükseldi.
Öte yandan hastalardaki zatürre oranı yüzde 4.7, ağır hasta sayısı da bin 808 oldu.

ABD’den Saray’a uzanan bir yolsuzluk ve kara para hikayesi

 

Okumaya devam et

Genel

Bold kısa bir aradan sonra tekrar yayında: Nerede kalmıştık?

TRT’nin Bold Medya’ya yönelik sansür amaçlı ‘telif’ başvuruları Youtube tarafından reddedildi. Bir aydır askıya alınan Bold Youtube kanalı, yasal itirazların ardından tekrar yayına açıldı.

BOLD – Youtube bir aylık inceleme sonunda, telif hakkı talebinde bulunan TRT karşısında Bold’un haklı olduğuna karar verdi. Yeni saldırıların olabileceği uyarısında bulunan Bold Medya, bir video ile sivil toplum ve bağımsız gazetecilere çağrı yaptı:

Okumaya devam et

Popular