Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

AKP’li Fatma Şahin’den o sözlere açıklama geldi: Duymadım

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AKP heyetinde bulunan Milletvekili Ahmet Uzer’in sarf ettiği “Şeyin trene baktığı gibi bakıyorlar” sözüyle ilgili açıklama yaptı.

Twitter hesabından video yayınlayan Fatma Şahin, “Sevinç ve gururun yaşattığı aşırı coşku haliyle şaka kabilinden lafzen sarf edilen, aklen ve kalben ise asla kabul edemeyeceğim sözlerden ötürü hemşerilerimden özür dilerim” dedi.

31 Mart seçimlerinde yeniden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olan eski Bakan Fatma Şahin, kamuoyunda ciddi tepki toplayan “Şeyin trene baktığı gibi bakıyorlar” sözleri nedeniyle açıklama yapmadığı gerekçesiyle eleştiriliyordu.

Gaziantep’te Gaziray’ın test sürüşünde yaşadıkları heyecan, coşku ve gürültülü ortam nedeniyle, test sürüşünde söylenen sözü gürültülü ortamdan dolayı duymadığını belirten Fatma Şahin, “Sosyal medyada gördüğümüz ve bir kişinin ettiği laf bizi derinden yaraladı. Haddini aşan bir sözdür, kabul edilemez. Gürültülü ortam olmayıp, biz duymuş olsaydık ilk tepkiyi ben ve Sayın Bakanım verirdi.” ifadesini kullandı.

AHMET UZER ÖZÜR DİLEMİŞTİ

AKP Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer olaya ilişkin Twitter hesabı üzerinden özür dilemişti. Uzer, “Dün sevinç ve gururun yaşattığı aşırı coşku haliyle şaka kabilinden lafzen sarfedilen, aklen ve kalben ise asla kabul edemeyeceğim sözlerden ötürü hemşehrilerimden özür dilerim. Durumun, kastını aşmakla birlikte tahkir ve tezyif niyeti taşımayacağını en iyi hemşehrilerim bilir” şeklinde kendini savunmuştu.

NE OLMUŞTU?

Geçen cuma günü, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) arasındaki protokol çerçevesinde inşa edilen Gaziray metro hattında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve AKP milletvekillerinin katılımı ile test sürüşü gerçekleştirilmişti.

Bazı kişiler test sürüşünü sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanmış, AKP Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer’in test sürüşünü izleyen vatandaşlara yönelik “Şeyin trene baktığı gibi bakıyorlar” ifadesi görüntülere yansımıştı. Görüntü, sosyal medyada büyük tepki almıştı.

AKP’li vekilden skandal sözler: Bize oy verirseniz Allah mahşerde hesap sormaz, Erdoğan’a sahip çıkmak imanın gereklerinden biri

Gündem

AKP’li başkan “ben de doktorum” deyip sıra beklemeden aşı oldu

Çin’den getirilen aşılar sağlık çalışanları ve 90 yaş üste kişilere vurulmaya devam ediyor. Aşılama çalışmalarının risk gruplarına göre yapılacak olmasına rağmen AKP’li Zonguldak Belediye Başkanı’nın aktif doktor olmadığı halde sırasını beklemeden aşı yaptırdığı ortaya çıktı.

BOLD – AKP’li Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın koronavirüs aşısı olduğu ortaya çıktı. Aktif doktorluk yapmayan Alan’ın kendini sağlık çalışanı olarak gösterip aşı olduğu öne sürüldü.

“BEN DE DOKTORUM”

AKP’li Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, aktif doktorluk yapmadığı halde koronavirüs aşısı oldu. KRT ekranlarında yayınlayan ve Gazeteci Gürkan Hacır’ın sunduğu programa konuk olan İsmail Saymaz, program sırasında dikkat çeken açıklamalarda bulunarak, AKP’li Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın aktif doktor olmadığı halde belediyedeki doktordan daha önce korona aşısı olduğunu belirtti. Duruma tepki gösteren Saymaz, “Bu olacak iş değil. AKP’li Belediye Başkanı ben de doktorum deyip, öncelik adı altında ayrımcılık uygulaması talep etmiş. Kendisine de bu sıfatı nedeniyle aşı vurulmuş” dedi.

 

 

Kan kaybeden Cumhur İttifakı’ndan seçimlere ince ayar

Okumaya devam et

Gündem

Hakan Şükür’ün babasına hapis cezası

Cemaat soruşturmaları kapsamında 4 yıldır yargılanan Hakan Şükür’ün babası Selmet Şükür, 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

BOLD – Eski milli futbolcu ve milletvekili Hakan Şükür’ün babası Selmet Şükür’e örgüte yardım ettiği iddiasıyla 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi. Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada Selmet Şükür’ün avukatları, suç isnadının temel dayanaklarından olan gizli tanığın mahkemeye getirilemediğini ve tanık koruma programından da çıkarıldığını söyledi.

“YARGILANMASININ TEK NEDENİ OĞLU”

Avukatlar, Şükür’ün yargılanmasının tek nedeninin oğlu Hakan Şükür olduğunu belirterek, Selmet Şükür’ün beraatini ve mal varlıkları üzerindeki tedbirin kaldırılmasını talep etti.  Ancak mahkeme heyeti, Selmet Şükür hakkında “örgüte üye olmak” suçlamasıyla dava açılmışsa da eylemlerinin “örgüte yardım” kapsamında olduğuna hükmetti. Mahkeme, Şükür’e üç yıl bir ay 15 gün hapis cezası verdi.

Mahkeme heyeti, Şükür’ün mal varlıkları üzerindeki ihtiyati tedbirlerin kaldırılmasını kararlaştırdı.

Hakan Şükür’ün babasına hapis cezası talebi

Okumaya devam et

Gündem

Habersiz AKP’ye üye yapılan KESK’liler yargıya başvurdu

KESK üyeleri ve yöneticilerinin kendilerinden habersiz AKP’ye üye yapılması yargıya taşındı. Savcılıklara yapılan suç duyurusunda üyelik başvurusundaki ıslak imzaların sahte olduğu belirtilirken konu Meclis gündemine de taşındı.

BOLD – Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), üye ve yöneticilerinin bilgileri dışında AKP’ye üye yapıldıklarına dikkat çekerek, yargıya başvurdu. Memurların habersiz parti üyesi yapılması TBMM gündemine de taşındı.

MEMURLARIN PARTİLERE ÜYE OLMALARI YASAK

Cumhuriyet’ten Mustafa Çakır’ın haberine göre Anayasa ile 657 sayılı Devlet Memurları Yasası’na göre memurların herhangi bir siyasi partiye üye olmaları yasak. Buna karşın KESK, ülkenin dört bir yanında siyasi partilere hukuken üye olamayan kamu emekçilerinin, üye ve yöneticilerinin bilgileri dışında AKP’ye üye yapıldıklarını bildirdi. AKP’yi anayasa ve yasalara uymaya çağıran KESK, sorumlulardan adalet önünde hesap soracaklarını duyurdu.

ISLAK İMZALARI DA TAKLİT EDİLDİ

KESK, bağlı sendikalarındaki üyelerinden çok sayıda bildirim gelmeye devam ettiğine de dikkat çekti. Üyelerinden bilgilerini e-devlet üzerinden kontrol etmelerini ve savcılıklara suç duyurusunda bulunmalarını isteyen KESK, dilekçe örneklerini de paylaştı. Partiye üyelik işlemleri sırasında ıslak imzaların da taklit edildiğine işaret edilen dilekçede, konu hakkında soruşturma başlatılması ve sorumluların cezalandırılması talep edildi.

KONU MECLİS GÜNDEMİNE TAŞINDI

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu Eğitim-Sen Şube Başkanı ve bir Eğitim-Sen ilçe temsilcisinin bilgisi ve haberi olmadan AKP üyesi yapıldığını belirterek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Soru önergesinde sahte parti üyeliklerinin suç olduğunu aktaran Adıgüzel, Soylu’ya “Bakanlığınıza bu konuda bugüne kadar kaç adet şikâyet gelmiştir? Bu şikâyetler için yapılan rutin işlem nedir? Yapılan şikâyetlerin siyasi partilere göre dağılımı nedir? Ordu’da yaşanan söz konusu örnek de dahil olmak üzere tüm parti üyelik sahtekârlıklarını yapan kişilerin ortaya çıkarılması ve yargıya iletilmesi için bugüne kadar bir talimatınız olmuş mudur?” diye sordu.

 

Kan kaybeden Cumhur İttifakı’ndan seçimlere ince ayar

Okumaya devam et

Popular