Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Gazeteci Erkam Tufan, Devlet Bahçeli’nin U dönüşünü mercek altına aldı

Gazeteci Erkam Tufan Aytav Youtube’den yayınladığı “30 DAKİKA” programında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhur İttifakı’nın nasıl yılmaz savunucusu olduğunu mercek altına aldı.

Gazeteci Aytav, Türkiye siyasi tarihinde MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik söylemlerindeki yüz seksen derecelik dönüşün sebebini araştırdı.

Ülkücü cami da “Bilge Başkan” olarak lanse edilen Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki söylemlerinin “Cumhurbaşkanı Olmaz” dan “Adayımız Erdoğan’a” şeklinde evirilmesinin sebeplerini sorguladı.

2013’te gerçekleştirilen 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının AKP iktidarı tarafından üzerinin kapatılmasına müsaade etmeyeceklerini her platformda dile getiren Devlet Bahçeli’nin,  “Yedi sülalenden hesap soracağız” dan “Seni yalnız bırakmayacağız” a nasıl döndüğü ele alındı.

“Beklide dünya tarihinde pek az rastlanır bu dönüşümün arka planına ışık tutmaya çalışacağız.” diyen Erkam Tufan,  “Bu akıl almaz dönüşümün Devlet Bahçeli’ye bakan yönünü izah etmeye çalışacağız.” dedi.

“30 DAKİKA” programında Devlet Bahçeli’nin sert muhalefet yaparken biranda nasıl Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yılmaz savunucusu olduğunu araştırdıklarını vurgulayan Erkam Tufan, “Bu dönüşüm bir mecburiyetin sonucu muydu? Bahçeli bir tehditte veya şantaja mı muhataptı? Yoksa bu gönüllü bir tercih mi? Veya siyaset stratejisi miydi?” sorularına cevap bulmaya çalıştıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın metin yazarı Aydın Ünal’ın bir zamanlar, Devlet Bahçeli hakkında “Ağzından köpükler saçarak konuşan siyasetin zavallısı Devlet Bahçeli için, bütün o köpükleri itinayla yalayacağı yeni bir süreç başlıyor” şeklide attığı twitler hatırlatıldı.

Ayrıca Bahçeli’nin CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal gibi kaset iddiasıyla tehdit edilip edilmediği sorusu yöneltildi.

Gündem

AKP’nin Halk Ekmek ile mücadelesi sürüyor: Bakanlık devreye girdi

Halk Ekmek büfelerinin olmadığı yerlerde vatandaşa mobil büfelerle ucuz ekmek ulaştıran İBB’nin bu uygulaması Tarım ve Orman Bakanlığının genelgesiyle yasaklandı.

BOLD – Ekonomik krizin ardından peş peşe gelen zamlarla, Halk Ekmek büfeleri önünden 90’ları andıran uzun kuyruklar oluşmaya başladı.

ÖNCE AKP GRUBU KARŞI ÇIKTI

İhtiyacı karşılamak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yeni büfeler açmak için İl Meclisinden yetki istedi. Proje AKP’li üyelerin karşı oyuyla reddedildi.

Bunu üzerine İBB mobil araçlarla kent merkezlerinde halka ucuz ekmek sağlama kararı aldı. Gelen baskıların ardından AKP grubu geri adım attı.

Bu seferde Tarım ve Orman Bakanlığı devreye girdi. Bakanlık ekmek satışına ilişkin yayımladığı genelgede mobil araçlarda ekmek satışını yasakladı. Bakanlığın yayımladığı genelge ile İBB’nin mobil ekmek büfelerinde ekmek satışı yasaklanmış oldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı‘nın yayımladığı genelgeyle artık pazarlar dışında seyyar araçlar ve mobil araçlar ile manav, kasap ve sokaklarda ambalajsız veya ambalajlı ekmek, diğer ekmek çeşitleri ve pide satışı yapılamayacak.

HALKIN EKMEĞİYLE OYNAMAYIN

Karar sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medya kullanıcılarından yasakla halkın cezalandırıldığı yorumları geldi. CHP İl Başkan Yardımcısı İbrahim Can Kıran da yaptığı paylaşımda: “AKP-MHP Meclis grubunun engellemeleri yetmiyor, şimdi de bakanlık devreye giriyor.. Tarım ve Orman Bakanlığı, İBB’nin mobil büfeler ile ekmek satışını yasaklayan genelge yayınladı. Halkın ekmeğiyle oynamayın!!”

Pandemide Saray’a kapanan Emine Erdoğan kitap yazdı

Okumaya devam et

Gündem

Bir kaçırılma vakası daha: Devlet var diyorlar hani ya devlet

Elektrikçilik yapan  Gökhan Güneş’in Başakşehir’deki iş yerine gitmek için bindiği otobüsten iner inmez kimliği belirsiz kişilerce kaçırılmasına annesi, “Devlet nerede” diyerek tepki gösterdi.

BOLD – Başakşehir’de elektrikçi olarak çalışan Gökhan Güneş, dün sabah işe gitmek için bindiği otobüsten iner inmez etrafını saran kimliği belirsiz kişilerce kaçırıldı. Güneş’in kaçılma görüntüleri de bir iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

ÇOCUĞUMUZA NE OLDU BELLİ DEĞİL

Etkin Haber’de yer alan habere göre, görüntülere ulaşır ulaşmaz karakola götüren Güneş’in yakınları polisin ilgisizliğinden şikayet etti. Polis merkezine görüntüleri kendi götürdüğünü söyleyen baba İbrahim Güneş: (Polis) CD’yi paket yaptı çekmeceye attı. Hiç izlemediler. Çocuğumuza ne olduğu belli değil” dedi.

ÇOCUĞUMU VERSİNLER BANA

Şikayet için gittikleri karakolda polisin dalga geçer gibi, kayıp oğlu için kaynını aradığını ve Gökhan Güneş’in nerede olduğunu amcasına sorduğunu söyleyen anne Nazife Güneş: “Devlet var diyorlar hani ya devlet nerede? Benim çocuğum nerede. Ben çocuğumu istiyorum. Polislerin yaptığını da biliyorum. Benim çocuğumu versinler bana. Çocuğumun canından endişe ediyorum” diyerek gözyaşları döktü.

 

Okumaya devam et

Gündem

Can kaybı ve vaka sayısında düşüş sürüyor

Sağlık Bakanlığının açıkladığı günlük koronavirüs verilerine göre, son 24 saatte hayatını kaybeden 153 kişiyle birlikte toplam can kaybı 24 bin 640 oldu.

BOLD – Sağlık Bakanlığı güncel koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. buna göre, bugün hayatını kaybeden 153 kişiyle birlikte toplam can kaybı 24 bin 640 oldu. Son 24 saatte yapılan 165 bin 109 test sonucunda semptom gösteren 743 hastayla birlikte 6 bin 289 yeni vaka tespit edildi. Böylece toplam vaka sayısı 2 milyon 412 bin 505’e çıktı.

AĞIR HASTA SAYISINDA DÜŞÜŞ SÜRÜYOR

Verilere göre 6 bin 113 kişinin daha sağlığına kavuşmasıyla toplam iyileşen sayısı 2 milyon 290 bin 32’ye ulaştı. Öte yandan hastalardaki zatürre oranı yüzde 5.1, ağır hasta sayısı da 2 bin 74 oldu.

Pandemide Saray’a kapanan Emine Erdoğan kitap yazdı

Okumaya devam et

Popular