Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

O soruya Erdoğan neden cevap veremedi?

31 Mart seçim programları süresince Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Halkların Demokratik Partisi’ni (HDP) hedef alan ve PKK ile birlikte hareket ettiğini vurguluyordu.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı’na muhalefet eden diğer partilerinde HDP ile ortak hareket ettiğini iddia ederek, terör örgütü PKK ile işbirliği yapmakla suçluyordu.

Sosyal medya üzerinden canlı yayınlanan bir programda üniversite öğrencileri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, beklemediği bir soru ile karşılaştı.

Facebook, Twitter ve İnstagram canlı yayınlanan programda bir üniversite öğrencisi, “HDP’yi PKK yanlısı ya da terör uzantılı olarak söylüyorsunuz.  Dolayısı ile ittifak partileri de bunlarla birlikte işbirliği içerisinde, teröre yandaş olarak ifade ederek eleştiriyorsunuz. Daha önce de çözüm sürecinde de AKP, aynı olmasa da aynı anda bir temasta bulundu, dünden bugüne ne değişti bu konuda biz gençlerin kafasında soru işaretleri var, aydınlatır mısınız?” sorusunu sordu.

Üniversite öğrencisi kısaca, AKP’nin “Çözüm süreci” kapsamında HDP ile ortak hareket ettiğini, bugün ise Erdoğan’ın HDP’yi neden düşman ilan ettiğini sordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversite öğrencisinin sorusuna cevap vermekten kaçarak, klasik miting meydanlarındaki söylemine devam etti.

HDP’nin PKK’nın siyasi kanadı olduğunu ifade eden Erdoğan, “Zaman zaman siyaset kanadı dahi olmayı hazmedemeyip, biz sırtımızı YPG/ PYD’ye dayadık diyor. Yani artık bu kadar hazımsız bir noktaya geldiler. Oraya sırtını dayadığını söylüyor. Bunlar akıllı bir siyasetçi olsa sırtını oraya dayasan bile bu söylenir mi?  ama bunu söyleyecek duruma geldiler. Demirtaş ne diyor, biz bölücü terör örgütünün başının heykelini dikeceğiz, heykelini diyor. Bu adamlar şirazesinden çıkmış yani bizim bunları izah etmemiz için daha başka bir şeye gerek yok.” dedi.

ÇÖZÜM SÜRECİNDE NE DOLDU?

AKP’nin demokratik açılım kapsamında “Çözüm Süreci” veya “Barış Süreci” olarak ifade ettiği siyasi görüşmelerde HDP üzerinden PKK ile temas kurulmuştu.

Bu süreçte PKK’nın silahsızlanması ve terör eylemlerine son vermesi amaçlanmıştı. Bu kapsamda yıllardır Türkiye’nin önemli sorunlarından biri olan “Kürt Sorunu” konusunda da önemli adımlar atıldı.

Bu süreç, 16 Temmuz 2014’te Resmi Gazete’de Terörün sona erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine dair kanun adıyla yayınlanarak yasallaşmıştır.

Kürtçe yayın yapan TRT ŞEŞ açıldı. Kürtçe anadilde eğitimin önü açıldı. Çözüm süreci kapsamında son olarak HDP ile AKP arasında “Dolma Bahçe Mutabakatı” gerçekleştirildi.

Bu mutabakatta dönemin Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, HDP Milletvekillerinin yer aldığı bir toplantında 10 maddelik bir bildiri okundu.

4 milyona yakın işsizin olduğu ülkede AKP’li Usta’dan işsiz gence “Boş boş gezme ya!”

Gündem

Nevşin Mengü “Cüneyt Arkın gibi” dedi usta oyuncudan cevap gecikmedi

Nevşin Mengü, birçok Rus polisiyle aynı anda dövüşen Rus protestoyu Cüneyt Arkın’a benzetince, usta oyuncudan “Cüneyt Arkın kendi polisine askerine saldırmaz” cevabı geldi.

BOLD – Almanya’dan ülkesi Rusya’ya dönen muhalif aktivist Alexei Navalny’in tutuklanmasının ardından Moskova’da başlayan olaylar devam ediyor.

Olaylar sırasında yaklaşık 3 bin kişinin gözaltına alındığı öne sürüldü. Ülkenin çeşitli yerlerinde devam eden eylemlerde polisin göstericilere karşı sert müdahalesi de sürüyor. Polis ile göstericiler arasında devam eden şiddetli çatışmalara dair görüntüler de sosyal medyaya yansıyor.

Öte yandan, sosyal medyada dolaşıma giren bir görüntü gazeteci Nevşin Mengü ile usta oyuncu Cüneyt Arkın’ı karşı karşıya getirdi. Görüntülerde bir Rus göstericinin, protestocuları püskürtmeye çalışan polislere karşı mücadelesi yer alıyor.

KENDİ POLSİNE SALDIRMAZ

Mengü, yaşanan protesto olaylarının görüntüsünü “Cüneyt Arkın gibi Rus aktivist” notuyla sosyal medya hesabından paylaştı. Nevşin Mengü’nün bu paylaşımına Türk sinemasının efsane ismi Cüneyt Arkın’dan cevap gecikmedi.

Mengü’nün paylaşımını yanıtlayan Arkın, “Fakat Cüneyt Arkın kendi polisine askerine saldırmaz” dedi.

AKP’den önce telefonlarda görüntülü arama yoktu

Okumaya devam et

Gündem

AKP’den önce telefonlarda görüntülü arama yoktu

Kendisine mikrofon uzatılan AKP’li kadının, “Eskiden cep telefonlarında görüntülü arama yoktu. Allah başkanımızdan razı olsun” sözleri sosyal medyada olay oldu.

BOLD – Sokak röportajlarında mikrofon uzatılan AKP seçmeni bir kadının sözleri sosyal medyada gündem oldu. Hükumeti ve Erdoğan’ı öven kadın AKP ile birlikte teknolojik gelişmelerin hızlandığını iddia etti.

Görüntülü arama örneği veren AKP’li kadın: “Eskiden cep telefonlarında görüntülü arama yoktu. Şimdi Almanya’daki abimle görüntülü konuşabiliyorum. Allah başkanımızdan razı olsun” dedi.

Muhabirin bu teknolojileri yurt dışından alıyoruz hatırlatmasına ise AKP’li kadın: “Olsun yine de önce Allah’ın sonra da Başkanımızın sayesinde” diyerek cevap verdi.

43 yıllık esnaf batışını böyle anlattı: Bu komedinin parçası olmak istemedim

 

Okumaya devam et

Gündem

Payitaht oyuncusu sahte içkiden öldü

Payitaht ve Arka Sokaklar dizilerinde de rol alan oyuncu 38 yaşındaki Ercan Yalçıntaş, Bursa’daki evinde ölü bulundu. Yalçıntaş’ın sahte içkiden hayatını kaybettiği öğrenildi.

BOLD – Bursa’nın Osmangazi ilçesi Sırameşeler Mahallesi’nde oturan dizi ve tiyatro oyuncusu 38 yaşındaki Ercan Yalçıntaş evinde ölü bulundu.

AMATEM’DE TEDAVİ GÖRDÜ

Kendisinden uzun süre haber alınamayan Yalçıntaş’ın cesedi eve gelen annesi tarafından bulundu. İddiaya göre, ihbar üzerine eve gelen sağlık ekipleri Yalçıntaş’ın sahte alkolden hayatını kaybettiğini belirledi.

Yalçıntaş’ın daha önce de Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi’nde (AMATEM) alkol tedavisi gördüğü öğrenildi.

PAYİTAHT’TA DA ROL ALDI

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunu olan Yalçıntaş, “Arka Sokaklar, Payitaht, Eve Dönüş, Vatanım Sensin, Türkan” gibi dizilerin yanı sıra birçok tiyatro oyununda da sahne aldı.

Yalçıntaş’ın cesedi Bursa Adli Tıp Kurumu’na kaldırılırken polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Cem Seymen’den fahiş fatura isyanı: İnsan gibi yaşama hakkının gaspıdır bu fatura

Okumaya devam et

Popular