Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

11 ilçede oy sayımının bittiğini açıklayan İmamoğlu: Fark 19 bin 552

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) resmi olmayan seçim sonuçlarına göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, 11 ilçede geçersiz oyların yeniden sayımının bittiğini açıkladı.

Rakibi Binali Yıldırım ile arasındaki oy farkının “19 bin 552” olduğunu belirten Ekrem İmamoğlu, “18-20 bin oy farkla süreç sonlanacak gibi görünüyor.” dedi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun pazartesi günü, ilçelerde yeniden sayım kararı alınmadan önce yaptığı açıklamaya göre İmamoğlu ile Cumhur İttifakı’nın adayı Binali Yıldırım arasındaki oy farkı 27 bin 889’du.

Salı günü Anıtkabir’i ziyaret ederek anı defterini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak imzalamasına yönelik eleştirilere ilişkin de konuşan İmamoğlu, “Beni eleştirenler orada yazdığım yazıyı okusunlar” ifadesini kullandı.

Oyların yeniden sayıldığı ilçe seçim kurullarındaki görevlilere seslenen Ekrem İmamoğlu, “Uyarıyı yapmakta zorunluyum. Süreç tamamlanmadan ilçe seçim kurullarındaki nöbetin devam etmesini istiyorum. Matematiği yok sayıp eksik tanımlar yaparak insanları manipüle etmeye çalışıyorlar. Böyle bir kaygı duymasınlar.” açıklamasında bulundu.

Oy sayım sürecinin devam ettiği fakat 11 ilçede geçersiz oyların sayımının bittiğini ifade eden İmamoğlu, “19 bin 552 aradaki fark. 18-20 bin oy farkla süreç sonlanacak gibi görünüyor.” dedi.

Ankara’da gerçekleştirdiği Anıtkabir ziyareti ile eleştirilen Ekrem İmamoğlu, “Anıtkabir’e gitmek sağa sola gitmek değildir. Anıtkabir’e giderim, yine giderim. Beni eleştirenler orada yazdığım yazıyı okusunlar. 3 bin küsur oyla kendini başkan ilan etti. Hayatlarında görmedikleri kadar uyumlu bir şekilde benimle çalışacaklar. Beni bu tavrımla eleştirenler bunları düzeltecekler.” şeklinde konuştu.

YSK’nın süreci en doğru şekilde sonuca bağlayacağını belirten İmamoğlu, “Sıkıntılar oluşuyor, bu süreç uzamamalıdır. Toplumun mutluluğunu görüyorum. Her ilçeye gideceğim. Biz bir an önce görevimize başlamak istiyoruz. Biz yardımları, bursları, katkılarımızı açıkladığımızda bize kaynak eleştirisi yapıldı. Yardım, destek verirken kim olduğuna bakmayacağız. Sizi mitinge bile zorla götürmeyeceğiz. Bu şehrin vicdanlı, ahlaklı bir yönetime ihtiyacı var.” dedi.

Akşener: ‘İktidar kazanınca atı alan Üskadar’ı geçiyor”

Gündem

İşsizlikten intihar eden genç alacaklılarına mektup bıraktı

İşsiz kalan 28 yaşındaki fırıncı ustası Abdullah Kiriş, sokak ortasında intihar etti. Kiriş intiharından önce borçlu olduğu kişiler için yazdığı mektupta “Borçlu olduğum kişiler haklarınızı helal edin. Param yok. Olsa öder öyle giderdim, borçlu gitmek istemezdim” ifadelerini kullandı.

BOLD – İşsizlik ve ekonomik problemler sebebiyle yaşanan intiharlara bir yenisi daha eklendi. Sosyal medya hesabından “Hakkınızı helal edin” diye paylaşım yapan 28 yaşındaki Abdullah Kiriş, sokak ortasında kendini vurdu.

Kronos’ta yer alan habere göre Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde saat 10.30 sıralarında ilçe merkezindeki Piri Reis Müzesi önüne gelen Kiriş, sosyal medya hesabından “Piri Reis Müzesi önündeyim. Son bir deniz havası alıyorum. Dertlerimi hep denize dökerdim. Şimdi ise, son kez döktüm içimi. Hakkınızı helal edin” mesajını paylaştı.

Ardından yanında getirdiği tabancayı göğsüne dayadı. Vatandaşların haber vermesiyle olay yerine polis ekipleri, İlçe Emniyet Müdürü Fadıl Güçlü ile İlçe Kaymakamı Hakan Kılıçkaya geldi. Ekipler Kiriş’i ikna etmeye çalıştı.

Vatandaşların cep telefonlarına yansıyan görüntülerde Kiriş’i ikna etmek isteyen kişilerden biri “Ne var lan ne” diye bağırıp küfür ettikten sonra elindeki su şişesine vurdu. Bunun üzerine Kiriş, göğsüne dayadığı tabancanın tetiğini çekti.

Bir anda yere yığılan Kiriş’e ilk müdahale olay yerinde bekleyen sağlık görevlilerince ilk müdahale yapıldı. Hastaneye kaldırılan Kiriş, kurtarılamadı.

”BİR İŞİM BİLE YOK”

Abdullah Kiriş, intihar girişimi öncesi de sosyal medya hesabından içinde bulunduğu durumu anlatan bir mektup paylaştı. Kiriş, “Hayattan bir beklentim kalmadı. Hiçbir işim de yolunda gitmiyor zaten. Gece olunca yastığa kafamı koyunca kuracak bir hayalim bile kalmadı. 28 yıldır kurduğum hayallerim gerçekleşmediği gibi, bundan sonrası için de ümidim yok. Bir işim bile yok. Sabıkalı olduğum için nereye başvursam hep pislik gözüyle bakıldı. Oysa ki suçun ne diye bile sormadılar” dedikten sonra alacaklılarına “Borçlu olduğum kişiler haklarınızı helal edin. Param yok. Olsa öder öyle giderdim, borçlu gitmek istemezdim” diye yazdı.

Okumaya devam et

Gündem

678 bin sağlık çalışanına Çin aşısı vuruldu

Türkiye’de koronavirüsle mücadele kapsamında başlatılan aşı uygulamasının üçüncü gününde, Çin’den getirilen ve üçüncü faz testleri devam eden aşılar 678 bin sağlık çalışanına vuruldu. Sağlık çalışanları 28 gün sonra ikinci doz aşılarını olacak. 

BOLD – Çin’den getirilen ve Çin’de daha yapılmasına onay verilmeyen, güvenirliliği tartışmalı aşının sağlık çalışanlarına uygulanmasına devam ediliyor. Aşının yapılmasına başlandığı günden beri 678 bin sağlık çalışanına Sinovac firması tarafından üretilen CoronaVac aşısı vuruldu.

AŞILAMA 14 OCAK’TA BAŞLADI

Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda, Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen “Kovid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi”ne göre, 14 Ocak Perşembe ülke genelinde başlatılan aşılamaya devam ediliyor. Bu kapsamda öncelikle sağlık çalışanları aşılanıyor. Aşılamanın üçüncü gününde 678 binden fazla sağlık çalışanı Sinovac firması tarafından üretilen CoronaVac aşısının ilk dozunu oldu. Aşılanan kişilere ilk dozun uygulanmasından 28 gün sonra aşının ikinci dozu uygulanacak.

Cumhurbaşkanlığı araştırmasından çıktı: Türkiye’nin yüzde 80’i tasarruf yapamıyor

 

Okumaya devam et

Gündem

Milyonluk makam odası tefrişatına “itibar” savunması

Kayseri OSB

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı’nın lüks makam odası için 1.1 milyon lira harcadığı ortaya çıktı. Müfettiş raporlarına da yansıyan bu durum için “Kayseri OSB’nin itibarı” savunması yapıldı.

BOLD – Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı müfettişlerin Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı için yapılan lüks makam odasına başkanlıktan açıklama geldi.

HARCAMA OSB’NİN İTİBARI İÇİN YAPILDI

OSB’de ortaya çıkan milyonlarca liralık makam odası harcamasına cevap geldi. Lüks makam harcamasıyla ilgili Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’den açıklama yapıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı müfettişlerin Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) yönelik hazırladığı rapora ilişkin OSB yönetim kurulu yazılı bir açıklama yaptı. Raporda, eleştiri konusu yapılan kimi harcamalara da değinilen açıklamada 1,1 milyon lira harcanan makam odası için “Kayseri OSB’nin itibarı ve kurumsal kimliği için yapıldı” ifadeleri kullanıldı.

“TAHİR NURSAÇAN ŞAHSI İÇİN YAPMADI”

Yapılan haberlerle Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan’ın hedefe konulduğu öne sürülen açıklamada, “Haberde yer alan harcamaların hiçbiri Tahir Nursaçan tarafından şahsi olarak yapılmadı. Osmanlı odasına alınan malzemeler piyasa değerine ve faturalı olarak alındı. Makam odası ve tefrişatı yönetim kurulu ve şahıslar için değil bizatihi Kayseri OSB itibarı ve kurumsal kimliği için yapılmış, genel kurul bütçesinde yer almış, bir sonraki genel kurul bütçesinde de açıkça ibra edilmiş bir harcamadır” denildi.

Cumhurbaşkanlığı araştırmasından çıktı: Türkiye’nin yüzde 80’i tasarruf yapamıyor

Okumaya devam et

Popular