Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Ahmet Şık: Erdoğan seçimle iktidarı vermeyeceğini gösterdi

“Seçim ve ardından yaşanan gelişmeler, bir seçimle yitirilmesi halinde AKP ve Erdoğan’ın iktidarını verip vermeyeceğinin test alanı oldu. Bence diyor ki ben vermeyeceğim.”

Seçim sonuçları ve sonrasında yaşananları değerlendiren HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, “Türkiye’nin gördüğü en büyük suç örgütü ile karşı karşıyayız. Yargı yok, denetim yok, YSK iktidara teslim olmuş durumda. Erdoğan ‘Hayır ben size bunu vermeyeceğim’ diyor” dedi.

“AKP, kurduğu bu suç örgütünün finansmanını bu büyükşehirlerden sağlıyor” ifadelerini kullanan Şık, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’daki balkon konuşmasında ‘Halkımız beka söyleminin gerçekliğini gördü’ ifadesiyle ‘Ben HDP’nin canını okuyacağım’ demeye çalıştığını söyledi.

YENİLMEZ ALGISI ORTADAN KALKTI

31 Mart seçimi ile iktidarın yenilmez olduğu algısının ortadan kalktığını ifade eden Şık, “Bu seçimin baş kaybedeni Recep Tayyip Erdoğan ve kurduğu sistemdir” dedi. Şık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim akşamı İstanbul’da yaptığı açıklamasının itidalli olduğunu dile getirdi.

KAYBETME NEDENİNİN HDP OLDUĞUNUN FARKINDA

Şık şunları söyledi: “Tamam siz kazandınız dedi. Birlikte yaşayacağız demeye getirdi. Ankara’da da benzer tutumu devam ettirmeye çalıştı. Ama seçimi kendisine kimin kaybettirdiğini gayet net ortaya koydu. Bunun HDP’nin kurduğu taktiksel stratejisi nedeniyle olduğunun gayet farkında. Erdoğan, ‘Halkımız beka söyleminin gerçekliğini gördü’ ifadesiyle de ‘Ben HDP’nin canını okuyacağım’ demeye çalıştı.”

AA’NIN VERİLERİ KİMDEN ALDIĞI SORUŞTURULMALI

YSK Başkanı Sadi Güven’in 1 Nisan’daki “Anadolu Ajansı bizden veri almıyor” sözlerini hatırlatan Şık, “Anadolu Ajansı kimden alıyor verileri. Bence bunun soruşturma konusu olması lazım. Adli değil meslek örgütleri idari soruşturma açmalı. Kaynağını açıklamasın ama veri akışında bilgiyi nasıl sağlıyorsun?” diye konuştu.

İKTİDARI VERİP VERMEYECEĞİNİN TESTİ

“Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en büyük suç örgütüyle karşı karşıya” diyen Şık sözlerine şöyle devam etti: “YSK Başkanı Güven’in açıklamasıyla ‘Tamam bu iş bitti’ noktasındaydım, ama iktidarın ısrarı ve iktidar medyasının çamur haberciliğine baktığımızda işin rengi değişti. Seçim ve ardından yaşanan gelişmeler, bir seçimle yitirilmesi halinde AKP ve Erdoğan’ın iktidarını verip vermeyeceğinin test alanı oldu. Bence diyor ki ben vermeyeceğim.”

AKP MEDYAYI VE SEÇMENİ İBB’DEN SÜBVANSİYON EDİYOR

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun seçim gecesi iyi bir performans sergilediğini ifade eden Şık, AKP’nin İBB’yi vermeme nedenini şöyle açıkladı: “AKP kurduğu bu suç örgütünü bütün faaliyetlerinin finansmanını büyükşehirlerden sağlıyor. Sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 45 milyar lira bütçesi var ama rantiye alanı trilyonlarla ifade ediliyor. Buradan, medya, seçmen sübvansiyon ediliyor. Yeni seçmen yaratılmasında bir takım faaliyetler hayatı geçiriliyor. Birtakım tırnak içinde kanaat önderleri (Pelikancılar) sübvansiyon ediliyor.”

AKP’nin kurucularından Yaşar Yakış: Bilal Erdoğan’ın yönettiği vakıflar belediye kaynakları ile ayakta duruyor

Politika

İktidardan gitmemek için göze alamayacakları hiçbir şey yoktur

Gelecek Partisi’ne geçmiş olsun ziyaretinden bulunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu düzenlenen ortak basın açıklamasında, gündemi değiştirmek için iktidarın her şeyi yapabileceğini söyledi.

BOLD – Selçuk Özdağ’ın evinin önünde uğradığı saldırı sonrası, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu kurmaylarıyla Gelecek Partisi’ne geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaretin ardından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile Kemal Kılıçdaroğlu ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Saldırıya ilişkin konuşan Davutoğlu, “Eğer Türkiye’de bir korku atmosferi yaratmak istiyorlarsa bizi korkutamayacaklarını bilsinler. Bu bir Gelecek Parti meselesi değil ülke meselesidir” diye konuştu

HER ŞEYİ YAPABİLİRLER

Bir gazetecinin “Bu sertleşen dilin bilinçli bir tansiyon yükseltme olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu şunları kaydetti: “Tansiyon yükselir mi ya da iktidar gündemi değiştirmek için bu tür yollara tevessül edebilir mi? Edebilir. Her şeyi yapabilirler. Her şeyi. Altını özenle çiziyorum. Her şeyi yapabilirler. İktidardan gitmemek için göze alamayacakları hiçbir şey yoktur.”

Kılıçdaroğlu, Özdağ’a yapılan saldırı konusunda da şu ifadeleri kullandı: “Gayet açık ve gayet net söylüyorum. Eğer başkentte, Ankara’da bir siyasal partinin genel başkan yardımcısına planlı bir şekilde geliniyorsa ellerinde silahlar ve sopalarla, darp ediliyorsa, bu genel başkan yardımcısına hastanede 18 dikiş atılıyorsa kafasına, kan kaybı varsa, failler hala yakalanamıyorsa veya tespit ediliyorsa, bunlar birer adi suçlu muamelesi görüyorsa…konuşan kişiye terörist, elinde sopayla genel başkan yardımcısına darp eden kişi adi suçlu…Böyle bir devlet anlayışı olamaz. Terörist asıl o. Nerede yargılanması lazım? Hangi polisin bakması lazım? Organize suçlar. Gidiyor mu organize suçlara? Gitmiyor. Nereye gidiyor? Adi suçlar. Yok böyle bir şey. Ama ben bütün yurttaşlarıma seslenmek isterim. Biz vatandaşlarımıza şunu demek zorundayız. Önce Allah’a, sonra kendinize güvenin.”

SOĞUKKANLILIĞIMIZI KORUYACAĞIZ

Türkiye’de doğru dürüst siyaset yapan liderlere güvenilmesi gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu: “Bu çerçevede biz yeni yol haritası çizmek zorundayız. Bu yolda yürümek zorundayız. Türkiye’yi bu badireden kurtarmak zorundayız. Bu tür organize işler olur, gündem saptırılmak istenebilir, başka şeyler yapılabilir ama biz soğukkanlılığımızı koruyacağız. Halkın hakemliği kadar değerli bir şey yoktur. Tansiyonu yükseltebilir, gerilimi artırabilirler ama bizi halkın gündeminden koparmak istiyorlarsa o gündemden kopmamaya özen göstereceğiz” dedi.

‘Saldırılarla ilgimiz yok’ diyen Bahçeli 3 gazeteciyi hedef gösterdi

Okumaya devam et

Politika

Vatandaşı yokluktan sokakta donarak ölen Türkiye bakın dışarıya ne kadar hibe gönderdi

Adıyaman Kongresinde konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, Türkiye’nin dünyanın farklı coğrafyalarında ihtiyacı olan ülkelere 8,5 milyar dolar hibe gönderdiğini söyledi.

BOLD – AKP Adıyaman İl Kongresi, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın videokonferans yoluyla katılımıyla bugün gerçekleştirildi.

63 MLYAR LİRA HİBE

Kongreye AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli de katıldı. Canikli burada bir konuşma gerçekleştirdi. Erdoğan ile Türkiye’nin yeni bir tarih yazdığını yazdığını söyleyen Canikli: “Türkiye’nin ayağa kalkıp etrafında olan bitene bakma imkanı yoktu. Böyle bir ülkede ekonomi yerlerde sürünüyordu. Bugün en son 2018 yılı rakamları yayımlandığı için söylüyorum, Türkiye olarak dünyanın farklı coğrafyalarında ihtiyacı olan ülkelere 8,5 milyar dolar (63 milyar TL) yardım yaptık” dedi.

TÜRKİYE’NİN 2002 ÖNCESİ BÖLGEDE SÖZ HAKKI YOKTU

2002 öncesinde Türkiye’nin bölgede ciddiye alınan bir ülke olmadığını savunan Canikli konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Türkiye’nin etrafındaki coğrafyada çok büyük olaylar olurdu, Türkiye hiçbir şekilde olaylara müdahale edemezdi, söz hakkı yoktu. Türkiye sadece egemen ülkeler tarafından kendisine verilen talimatları yerine getirmenin ötesinde hiçbir şey yapabilme kabiliyetine sahip olmayan ülke konumundaydı.”

LİSTEYE TÜRKİYE’Yİ DE EKLESEYDİNİZ

Ülkenin, içeride de kardeş kavgasıyla meşgul edildiğini söyleyen Canikli, şunları kaydetti: “Şöyle düşünün, bir tanker petrolü veresiye alamayan bir ülkeden, bugün dünyanın ihtiyacı olan fakir topluluklarına 8,5 milyar dolar hibe yardımı yapan bir Türkiye. İşte aradaki fark bu.”

Canikli’nin sözleri sosyal medyada da gündem oldu. Dün gece Kadıköy’de hayatını kaybeden evsiz vatandaşın cenazesini paylaşan sosyal medya kullanıcıları, “Listeye Türkiye’yi de ekleseydiniz” diyerek tepki gösterdi.

AKP Milletvekili yeryüzündeki tüm felaketlerden İmamoğlu’nu sorumlu tuttu

Okumaya devam et

Politika

AKP Milletvekili yeryüzündeki tüm felaketlerden İmamoğlu’nu sorumlu tuttu

AKP Aydın İl Kongresinde konuşan Aydın Milletvekili Metin Yavuz, dünyada köklü değişimlere neden olan koronavirüs salgını dahil tüm felaketlerden Ekrem İmamoğlu’nu suçladı.

BOLD – AKP Aydın 7. Olağan İl Kongresi bugün, kentteki Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirildi. Kongreye katılan Aydın Milletvekili ve AKP MKYK üyesi Metin Yavuz, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında skandal bir iddiada bulundu.

Son bir yıldır Türkiye’de ve dünyada yaşanan felaketlere değinen Yavuz, isim vermeden bu felaketlerden Ekrem İmamoğlu’nu sorumlu tuttu.

LÜZUMSUZ BİRİ

Kovid-19 salgınıyla birlikte eğitimden ticarete, devletten özel sektöre, sanayiden sağlık hizmetine kadar her şey köklü bir değişim yaşandığını vurgulayan Yavuz konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Geçenlerde lüzumsuz biri çıktı ‘Martın sonu bahardır’ dedi. O günden sonra Türkiye’nin ve dünyanın başına gelmeyen kalmadı. Öylesine sıkıntılı ve zor bir süreç yaşadık ki, daha önce yapılan projeler olmasaydı koca İstanbul susuz kalacaktı.”

KHK’lı öğretmen Mehmet Dersulu cezaevinde darp edildi

Okumaya devam et

Popular