Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Özgür Özel: En büyük topal ördek Erdoğan’dır

CHP Grup Başkanvekili Özel, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘Topal ördek’ sözleri ile ilgili “Türkiye’de bir topal ördek varsa, en büyük topal ördek Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Özel, Erdoğan’a, “İmamoğlu’nun mecliste çoğunluğu yokmuş. Erdoğan, cumhurbaşkanı seçilmiştir, TBMM’de çoğunluğu yoktur. Bir topal ördekten bahsediyorsak, kendisidir” ifadesini kullandı.

ESKİŞEHİR İKİ DÖNEMDİR BÖYLE YÖNETİLİYOR

Özel, “Meclis çoğunluğunun olması iyi bir şeydir. Ama İstanbullular üzülmesin. Eskişehir, belediye meclis çoğunluğu olmadan iki dönemdir Yılmaz Büyükerşen tarafından yönetiliyor. Türkiye’nin en iyi yönetilen belediyesi, dünyanın gözbebeği. Ekrem İmamoğlu, bütün İstanbul’u arkasına alır, İstanbul’a hizmet ettirmemeye çalışan siyasetlerini burunlarından getirir” dedi.

SONUCU DEĞİŞTİRECEK BİR DEĞİŞİKLİK GÖRÜLMÜYOR

CHP’li Özel, Halk TV’de katıldığı programda, “39 ilçede çeşitli kararlar alındı. İl Seçim Kurulu’nun ilçenin saymaya gerek görmediği sandıklar için sayım kararı vermesini beklemiyoruz. 120 milletvekilimiz İstanbul’da. Arkadaşlarımızı 39 ilçede nöbette tutuyoruz. Sayım olan yerlerde 6’şar milletvekilimiz var. Yeniden sayılan yerlerden sandık sandık bilgi geliyor. Sonuç tekrar ediyor. Değişen bir şey yok. Geçersiz oylarda ise aritmetik bir dağılım var” şeklinde konuştu.

Özel, “İtiraz süreçlerine saygılıyız ama oyalamaya, Türkiye’yi meşgul etmeye ve seçim sonuçlarıyla ilgili şüpheler yaratmaya yönelik dilden Türkiye zarar görüyor. Sonucu değiştirecek bir değişiklik görülmüyor” ifadesini kullandı.

SORUN UYGULANAN ÇİFTE STANDART

Özel şunları söyledi: “Başvurunun kimin tarafından yapıldığına yönelik bir çifte standart var. CHP’nin, İYİ Parti’nin, HDP’nin başvurusunu reddedenler, AK Parti’nin başvurusunu kabul ediyor. Bu, insanların hukuka, kanuna, hakimlere duyduğu güveni ortadan kaldıracak boyutta. Biz 25 yıldır bekliyoruz, 20 gün daha bekleriz. 20 gün daha oy saymaya devam ederlerse, Türkiye 2019 yılında dünyanın gözdesi İstanbul gibi bir metropolün seçimini beceremeyen bir ülke konumuna gelir.”

BELEDİYE ÇALIŞANLARINI KORKUTMUŞLAR

Her taraftan ihbar yağdığını dile getiren Özel, “Teknoloji Bakanı’nın, Adalet Bakanı’nın, İçişleri Bakanı’nın toplanıp hummalı çalışmalar yapması da hakikaten acaba bu İstanbul’da neler oluyor sorusunu gündeme getiriyor. İstanbul Büyükşehir’de çalışan kimseyi AK Parti’nin memuru gibi görmüyoruz. Kendilerine verilen kanunsuz emri kimse yerine getirmesin. Kimsenin ekmeğiyle oynamaya gelmiyoruz” dedi.

Beş gün geçti hala seçimin kesin sonucu açıklanmadı

Politika

İktidardan gitmemek için göze alamayacakları hiçbir şey yoktur

Gelecek Partisi’ne geçmiş olsun ziyaretinden bulunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu düzenlenen ortak basın açıklamasında, gündemi değiştirmek için iktidarın her şeyi yapabileceğini söyledi.

BOLD – Selçuk Özdağ’ın evinin önünde uğradığı saldırı sonrası, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu kurmaylarıyla Gelecek Partisi’ne geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaretin ardından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile Kemal Kılıçdaroğlu ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Saldırıya ilişkin konuşan Davutoğlu, “Eğer Türkiye’de bir korku atmosferi yaratmak istiyorlarsa bizi korkutamayacaklarını bilsinler. Bu bir Gelecek Parti meselesi değil ülke meselesidir” diye konuştu

HER ŞEYİ YAPABİLİRLER

Bir gazetecinin “Bu sertleşen dilin bilinçli bir tansiyon yükseltme olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu şunları kaydetti: “Tansiyon yükselir mi ya da iktidar gündemi değiştirmek için bu tür yollara tevessül edebilir mi? Edebilir. Her şeyi yapabilirler. Her şeyi. Altını özenle çiziyorum. Her şeyi yapabilirler. İktidardan gitmemek için göze alamayacakları hiçbir şey yoktur.”

Kılıçdaroğlu, Özdağ’a yapılan saldırı konusunda da şu ifadeleri kullandı: “Gayet açık ve gayet net söylüyorum. Eğer başkentte, Ankara’da bir siyasal partinin genel başkan yardımcısına planlı bir şekilde geliniyorsa ellerinde silahlar ve sopalarla, darp ediliyorsa, bu genel başkan yardımcısına hastanede 18 dikiş atılıyorsa kafasına, kan kaybı varsa, failler hala yakalanamıyorsa veya tespit ediliyorsa, bunlar birer adi suçlu muamelesi görüyorsa…konuşan kişiye terörist, elinde sopayla genel başkan yardımcısına darp eden kişi adi suçlu…Böyle bir devlet anlayışı olamaz. Terörist asıl o. Nerede yargılanması lazım? Hangi polisin bakması lazım? Organize suçlar. Gidiyor mu organize suçlara? Gitmiyor. Nereye gidiyor? Adi suçlar. Yok böyle bir şey. Ama ben bütün yurttaşlarıma seslenmek isterim. Biz vatandaşlarımıza şunu demek zorundayız. Önce Allah’a, sonra kendinize güvenin.”

SOĞUKKANLILIĞIMIZI KORUYACAĞIZ

Türkiye’de doğru dürüst siyaset yapan liderlere güvenilmesi gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu: “Bu çerçevede biz yeni yol haritası çizmek zorundayız. Bu yolda yürümek zorundayız. Türkiye’yi bu badireden kurtarmak zorundayız. Bu tür organize işler olur, gündem saptırılmak istenebilir, başka şeyler yapılabilir ama biz soğukkanlılığımızı koruyacağız. Halkın hakemliği kadar değerli bir şey yoktur. Tansiyonu yükseltebilir, gerilimi artırabilirler ama bizi halkın gündeminden koparmak istiyorlarsa o gündemden kopmamaya özen göstereceğiz” dedi.

‘Saldırılarla ilgimiz yok’ diyen Bahçeli 3 gazeteciyi hedef gösterdi

Okumaya devam et

Politika

Vatandaşı yokluktan sokakta donarak ölen Türkiye bakın dışarıya ne kadar hibe gönderdi

Adıyaman Kongresinde konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, Türkiye’nin dünyanın farklı coğrafyalarında ihtiyacı olan ülkelere 8,5 milyar dolar hibe gönderdiğini söyledi.

BOLD – AKP Adıyaman İl Kongresi, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın videokonferans yoluyla katılımıyla bugün gerçekleştirildi.

63 MLYAR LİRA HİBE

Kongreye AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli de katıldı. Canikli burada bir konuşma gerçekleştirdi. Erdoğan ile Türkiye’nin yeni bir tarih yazdığını yazdığını söyleyen Canikli: “Türkiye’nin ayağa kalkıp etrafında olan bitene bakma imkanı yoktu. Böyle bir ülkede ekonomi yerlerde sürünüyordu. Bugün en son 2018 yılı rakamları yayımlandığı için söylüyorum, Türkiye olarak dünyanın farklı coğrafyalarında ihtiyacı olan ülkelere 8,5 milyar dolar (63 milyar TL) yardım yaptık” dedi.

TÜRKİYE’NİN 2002 ÖNCESİ BÖLGEDE SÖZ HAKKI YOKTU

2002 öncesinde Türkiye’nin bölgede ciddiye alınan bir ülke olmadığını savunan Canikli konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Türkiye’nin etrafındaki coğrafyada çok büyük olaylar olurdu, Türkiye hiçbir şekilde olaylara müdahale edemezdi, söz hakkı yoktu. Türkiye sadece egemen ülkeler tarafından kendisine verilen talimatları yerine getirmenin ötesinde hiçbir şey yapabilme kabiliyetine sahip olmayan ülke konumundaydı.”

LİSTEYE TÜRKİYE’Yİ DE EKLESEYDİNİZ

Ülkenin, içeride de kardeş kavgasıyla meşgul edildiğini söyleyen Canikli, şunları kaydetti: “Şöyle düşünün, bir tanker petrolü veresiye alamayan bir ülkeden, bugün dünyanın ihtiyacı olan fakir topluluklarına 8,5 milyar dolar hibe yardımı yapan bir Türkiye. İşte aradaki fark bu.”

Canikli’nin sözleri sosyal medyada da gündem oldu. Dün gece Kadıköy’de hayatını kaybeden evsiz vatandaşın cenazesini paylaşan sosyal medya kullanıcıları, “Listeye Türkiye’yi de ekleseydiniz” diyerek tepki gösterdi.

AKP Milletvekili yeryüzündeki tüm felaketlerden İmamoğlu’nu sorumlu tuttu

Okumaya devam et

Politika

AKP Milletvekili yeryüzündeki tüm felaketlerden İmamoğlu’nu sorumlu tuttu

AKP Aydın İl Kongresinde konuşan Aydın Milletvekili Metin Yavuz, dünyada köklü değişimlere neden olan koronavirüs salgını dahil tüm felaketlerden Ekrem İmamoğlu’nu suçladı.

BOLD – AKP Aydın 7. Olağan İl Kongresi bugün, kentteki Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirildi. Kongreye katılan Aydın Milletvekili ve AKP MKYK üyesi Metin Yavuz, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında skandal bir iddiada bulundu.

Son bir yıldır Türkiye’de ve dünyada yaşanan felaketlere değinen Yavuz, isim vermeden bu felaketlerden Ekrem İmamoğlu’nu sorumlu tuttu.

LÜZUMSUZ BİRİ

Kovid-19 salgınıyla birlikte eğitimden ticarete, devletten özel sektöre, sanayiden sağlık hizmetine kadar her şey köklü bir değişim yaşandığını vurgulayan Yavuz konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Geçenlerde lüzumsuz biri çıktı ‘Martın sonu bahardır’ dedi. O günden sonra Türkiye’nin ve dünyanın başına gelmeyen kalmadı. Öylesine sıkıntılı ve zor bir süreç yaşadık ki, daha önce yapılan projeler olmasaydı koca İstanbul susuz kalacaktı.”

KHK’lı öğretmen Mehmet Dersulu cezaevinde darp edildi

Okumaya devam et

Popular