Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Erdoğan’ın seçim öncesi ektiği nefret tohumları, İstanbul’da filizlenmeye başladı

Ekrem İmamoğlu’nun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olması AKP içi gerilimi yükseltti. Birbirlerini hain olarak görmeye başladılar. İşte birkaç örnek..

BOLD-HABER ANALİZ

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Aşkım, sevdam” dediği İstanbul’u kaybetmiş gözüküyor.

Erdoğan’ın İstanbul’u kolay kolay vermeyeceğini herkes biliyor. Geçersiz oyların tekrar sayımı gibi İstanbul’da seçimlerin tekrar yapılması noktasında tüm yolları deneyeceği herkesin malumudur.

Peki ya Erdoğan ve AKP teşkilatları İstanbul’da ne yapıyor diye sorduğumuzda karşımıza çok da yabancı olmadığımız bir durum çıkıyor.

AKP’ye oy vermeyenleri “Terörist” ilan eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerden önce ektiği nefret tohumları, aileleri parçalamaya ve sokaktaki kutuplaşmayı filizlendiriyor.

15 Temmuz’dan sonra Hizmet Hareketi’ne yönelik yürütülen nefret ve kindarlığın bir benzerinin AKP’ye oy vermeyen muhafazakâr seçmene uygulanmaya başlandı.

Whatsapp grupları üzerinden nefret dilini fısıldayan AKP’liler, İstanbul’un kaybedilmesinde Ekrem İmamoğlu’na oy veren eski AKP’li seçmenlerin neden olduğu vurgulanıyor.

Özellikle muhafazakâr yaşantıya sahip insanların İmamoğlu’nu desteklemesini hazmedemeyen AKP’liler, kırk yıllık komşusuna “Hain” gözüyle bakmaya başladı.

Whatsapp gruplarından Yasin, Fetih süreleri dağıtan AKP teşkilatı, mahalleli kadınların bir araya gelerek kuran okuduğu sohbet gruplarını dahi karıştırdı.

İstanbul’da AKP’nin oy deposu olarak nitelendirilen bir ilçede yaşan vatandaş annesinin şahit olduğu olayı şöyle anlatıyor; “Bizim mahallenin kadınları her hafta bir kişinin evinde Kuran-ı Kerim okumak amacıyla bir araya gelirdi. Seçimlerden sonraki Perşembe günü bir araya gelen kadınlar arasında AKP teşkilatında görevli kadınlarda varmış. İmamoğlu’na hakarete varan hatta beddua şekline dönüşen söylemler üzerine annem, ‘Bu konuyu burada konuşmayalım. Kim kazanırsa kazansın Allah hayırlısı olana nasip etsin’ der. Bu söz üzerine anneme karşı tavır almaya başlamışlar. Artık sokakta ve pazarda karşılaşsalar da yollarını değiştiriyorlar.” diyor.

Ekonomik sıkıntılar ve iktidar partisinin son zamanlardaki tutumları nedeniyle yerel seçimlerde AKP’ye oy vermeyeceğini açık bir şekilde ifade bir esnaf ise komşusu olan AKP’li esnaflar tarafından “Hain” gözüyle bakılmaya başlandı.

“Artık selama mı dahi almıyorlar” diyen esnaf, AKP’nin seçimlerdeki yenilgiyi vatandaşa fatura ettiğini söylüyor.

Ailecek MHP’li bir aile ise Ekrem İmamoğlu’nu destekledikleri gerekçesiyle bazı akrabaları tarafından ötekileştirildiklerini ve bir haftadır o akrabalarının kendileri ile konuşmadığını ifade ediyor.

AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın seçim meydanlarında kendisine oy vermeyenleri terörist, ateist benzeri ifadelerle nitelemesi, İstanbul’un kaybı sonrası tabanında yükselen gerilimin ve muhalefleri hain gören bakış açısının ana nedeni.

AKP’li Mehmet Metiner: Hiç bu kadar kötü bir seçim görmedim

Gündem

Soylu’nun annesine küfreden kişi Erdoğan’a hakaretten tutuklandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun annesine hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınıp bırakılan E.E, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

BOLD – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma süren E.E, sosyal medya üzerinden AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

CUMHURBAŞKANI’NA HAKARETTEN TUTUKLANDI

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, İçişleri Bakanı Soylu’ya sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle E.E. hakkında “Kamu Görevlisine Hakaret” suçundan yürütülen soruşturma devam ediyor. Soruşturma kapsamında E.E.’nin sosyal medya hesapları detaylı olarak incelendi. İncelemede şüpheli E.E.’nin, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içeren paylaşımlar yaptığı tespit edildi. Şüpheli E.E. bunun üzerine gözaltına alındı. Bakırköy Adliyesi’ne çıkarılan E.E., sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından “Cumhurbaşkanı’na Hakaret” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SOYLU: TUTUKLANIRSA PROVOKASYON SAYARIM

Soylu, konuyla ilgili daha önce Twitter hesabından yaptığı açıklamada “45 gündür anam hastanede. Annemle fotoğrafımın altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest. Ne yapmalıyım? Bakan olsam ne yazar? Millet, devlet işleriyle boğuşurken anasının namusuna sahip çıkamamak ne ifade eder? Tweetimle yeniden alınırsa da provokasyon sayacağım” demişti.

Berat Albayrak’ın ipini hangisi çekti?

Okumaya devam et

Gündem

AKP’li Bulu’nun yardımcılığı teklifini üniversiteden kimse kabul etmedi

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne dışarıdan rektör olarak atanan Melih Bulu’ya yönelik tepkiler devam ediyor. AKP milletvekili aday adayı olan Bulu’nun rektör yardımcılığı görevini üniversiteden kimse kabul etmedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AKP’de uzun yıllar siyaset yapan Melih Bulu’yu dışarıdan rektör olarak atamasının ardından Boğaziçi Üniversitesi öğrenci ve hocalarının başlattığı eylemler devam ediyor. Pandemi nedeniyle uzaktan yaptıkları derslerinin ardından okula gidip rektörlüğe sırtlarını dönerek bu atamayı reddettiklerini belirten akademisyenler eylemlerini sürdürüyor.

22 GÜNDÜR YARDIMCI ATAYAMADI

Rektörlük önünde akademisyenler adına yapılan açıklamada, Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasının üzerinden 22 gün geçmesine rağmen kimsenin yardımcılığını yapmayı kabul etmediğine dikkat çekildi. Açıklamada, “1 Ocak’tan beri ilkelerimizin arkasında durduğumuzu gerek kamuoyu nezdinde, gerekse kurum içi kanalları işleterek beyan etmekteyiz. Hocaları, öğrencileri, mezunları ve emekçileri ile birlikte tüm Boğaziçi Üniversitesi bileşenleri, bu atamayı reddetmektedir. Bugüne, yani 22 Ocak’a kadar üniversitemizde rektör yardımcılığı görevini kimsenin kabul etmemiş olması bu kolektif iradenin başarısıdır” denildi.

Berat Albayrak’ın ipini hangisi çekti?

Okumaya devam et

Gündem

AKP’li belediye yoksullukla kurduğu ‘dilenci timi’ ile savaşacak

Türkiye’de ekonomik kriz giderek artıyor. Krizden en çok etkilenen Şanlıurfa’da AP’li belediye, artan dilencilerle mücadele edebilmek için dilenci timi kurması dikkat çekti.

BOLD – Şanlıurfa’da gün geçtikçe sayıları artan dilencilerle mücadele edebilmek için AKP’li Büyükşehir Belediyesi dilenci timi kurdu. Dilenci sayısındaki artışta kentte yaşayan 650 bin Suriyelinin de etkisi olduğu öne sürülüyor.

YAKALANANLAR ZABITA KARAKOLUNA GÖTÜRÜLÜYOR

Yoksulluğun arttığı Şanlıurfa’da AKP’li Büyükşehir Belediyesi, kentte sayıları giderek artan dilenciler için dilenci timi kurdu. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde görevli sivil zabıtalar dilenci timinde görevlendirildi. Dilenci timi, ana arterler ve cami önlerinde yakaladığı dilencileri zabıta karakoluna götürüp, dilenmeyi sürdürmeleri halinde kendilerine ceza verileceği uyarısında bulunduktan sonra serbest bırakıyor.

Gezi Davası’nda Osman Kavala ve 8 kişi hakkında beraat kararı bozuldu

Okumaya devam et

Popular