Bizimle iletişime geçiniz

Teknoloji

Wifi 6 teknolojisi geliyor: 4K Telekonferans dahi mümkün

Yeni Nesil Kablosuz Ağa WiFi 6 adı verilecek. Bir önceki sürüme göre dört kat daha hızlı olacak Wifi 6’yı destekleyen cihazlarla bugüne dek olmayanlar mümkün olacak.

WiFi teknolojisinin en son sürümü 802.11ax için WiFi 6 ismi kullanılacak.

WİFİ 6 NEDİR

Bugüne dek kullanılan Wifi teknolojilerine isim verilmiyordu. Wifi 6 ile birlikte ilk kez bu teknoloji de tıpkı 4G ve 5G gibi aşamalı olacak.

Cihazınızda 802.11ax ya da Wi-Fi 6 yazısı varsa bu teknolojiyi kullanabileceksiniz.

DAHA UZUN PİL SÜRESİ HEDEFİ

Yeni bir “hedef uyanma süresi (target wake time TWT)” özelliği, akıllı telefonunuzun, dizüstü bilgisayarınızın veya diğer Wi-Fi özellikli cihazların daha uzun pil ömrüne sahip olmasını sağlıyor.

Erişim noktası bir cihazla konuşurken (akıllı telefonunuz gibi), cihaza Wi-Fi telsizinin ne zaman uyuyacağını ve tam olarak ne zaman uyanacağını ve bir sonraki iletimi almak için ne zaman uyanacağını söyleyebilir. Bu, Wi-Fi radyonun uyku modunda daha fazla zaman geçireceği anlamına gelir. Bu da daha uzun pil ömrü demektir.

KALABALIK ALAN PERFORMANSI YÜKSELTİLDİ

Wi-Fi ağının yoğun olarak kullanıldığı, otel, okul, iş yeri, hava alanı, AVM, stadyum, cafe gibi yerlerde yavaş wi-fi bağlantısını görmüşsünüzdür. 802.11ax olarak da bilinen yeni Wi-Fi 6, bu konuda yardımcı olacak birçok yeni teknolojiyi içeriyor. Intel trompetleri ile Wi-Fi 6, çok sayıda bağlı cihaza sahip sıkışık alanlarda her kullanıcının ortalama hızını “en az dört kez” artıracak.

DÖRT KAT HIZ

Wi-Fi 6, Wi-Fi 5’in veri iletim hızının ve eş zamanlı erişim kapasitesinin dört katına sahiptir. Gecikme süresini ise %60’dan fazla düşürür. Ultra yüksek bant genişliği, ultra yoğun erişim ve ultra düşük gecikme gerektiren senaryoları kolayca yönetir.

4K VİDEO KONFERANS

İstediğiniz yerde, istediğiniz zaman – 4K ultra-HD video konferans yapabilme olanağı geliyor. Birden fazla kullanıcının katıldığı bir 4K video konferansta, her bir kullanıcı 40 Mbit/s stabil bant genişliğine ihtiyaç duyar. Wi-Fi 6 (802.11ax) tarafından kullanılan 1024-QAM teknolojisi, ağın genel bant genişliğini iyileştirir ve her kullanıcı için ultra-HD video deneyimi sağlar.

Turkcell ve Superonline’da internete erişim sorunları yaşanıyor

Okumaya devam et
Reklamlar

Teknoloji

Tepkiler sonrası WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesini 3 ay erteledi

Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp, geri adım atarak daha önce 8 Şubat’ta geçileceğini açıkladığı yeni sözleşmeyi 15 Mayıs’a erteledi.

BOLD – Kullanıcılara getirilen veri paylaşma zorunluluğu tartışmaları üzerine, mesajlaşma uygulaması Whatsapp’tan erteleme açıklaması geldi. Yapılacak değişiklik 15 Mayıs’a ertelendi.

Sosyal medya platformu Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılarına yasak getirmeye hazırlanıyor. Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp,  önce güncellemenin kabul edilmesi için son tarih olan 8 Şubat’ta kimsenin hesabının silinmeyeceğini açıkladı, şimdi de yapılacak değişikliği daha iyi anlatabilmek için 15 Mayıs’a ertelediğini duyurdu.

 

20 yıllık AKP iktidarının utancı: Yoksulluk intiharları!

Okumaya devam et

Teknoloji

Whatsapp’a alternatif arayanlara siber güvenlik uzmanından tavsiyeler

Gazeteci Fatih Akalan, güvenlik politikasını değiştireceğini açıklayan Whatsapp’a alternatif arayan kullanıcılar için ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu konunun uzmanına sordu.

BOLD  – Dünya çapında milyarı geçen kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması Whatsapp’ın yaptığı açıklama günlerdir tartışılıyor. Whatsapp, yeni kullanıcı sözleşmesi ile gizlilik politikasını değiştirme kararı aldığı açıkladı. Kararın ardından, Türkiye ve dünyada Whatsapp’ın artık güvenli olmadığını düşünen insanlar başka uygulamalara yönelmiş durumda. En çok zikredilen uygulamalar ise Signal, Telegram, BİP..

HANGİSİNİ KULLANMALI

Peki Whatsapp gerçekten güvenli değil mi? Hangi uygulama daha güvenli. Gazeteci Fatih Akalan Whatsapp’ın yaptığı açıklamayla alevlenen tartışma sonrası ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu siber güvenlik uzmanı Selçuk Şahin’e sordu.

Okumaya devam et

Teknoloji

Erdoğan da Telegram hesabı açtı

Tayyip Erdoğan, Whatapp’ın tepki toplayan yeni kullanıcı sözleşmesi sonrası, Türkiye’de de popülaritesi artan haberleşme uygulamalarından Telegram ile yerli BİP’te hesap açtı.

BOLD – Erdoğan Dijital Medya adlı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın iletişim uygulamaları Telegram ve BİP’te hesap açtığı belirtildi. Paylaşımda “Cumhurbaşkanımız Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram’da” denilerek kanalların linki verildi.

Dünya çağında bir milyarı aşan kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde yeni kullanıcı sözleşmesi maddelerini açıkladı. WhatsApp sözleşmesine dair tartışmalar ise sosyal medyada gündem konusu oldu.

Whatapp yerine kullanılabilecekler listesinin başına yer alan uygulamalardan Telegram’ın popülaritesi her geçen gün artıyor.

Saray’ın Whatapp’ın yerine önerdiği yerli BİP’in kullanıcıdan istediği veriler pes dedirtti

 

Okumaya devam et

Popular