Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Ankara’nın Akın İpek hakkındaki iade talebi, İngiltere tarafından ikinci kez reddedildi

Türkiye’de yaklaşık 10 milyar dolarlık varlığına el konulan Koza İpek Holding kurucusu işadamı Akın İpek hakkında, Türkiye tarafından İngiltere’de açılan iade davası ikinci kez reddedildi.

15 Temmuz’dan sonra Türkiye’deki tüm varlıklarına devlet tarafından el konulan Akın İpek’in, 28 Kasım 2018’de Londra’daki Westminster Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Ankara’nın iade talebi “siyasi” olduğu gerekçesiyle reddedilmişti.

Türkiye adına Adalet Bakanlığı, mahkemenin verdiği kararı bir üst mahkemeye taşıyarak temyiz etme talebinde bulunmuştu.

Türkiye’nin başvurusunu değerlendiren Yüksek Mahkeme Hâkimliği, dosya üzerinden yaptığı incelemede kararın temyize kabil olmadığına karar verdi.

İngiltere’deki kanunlara göre, hâkimin dosya üzerinden verdiği kararlarda duruşmalı temyiz talebinde bulunulabiliyor. Türkiye de yasal süreç kapsamında duruşmalı temyiz talebinde bulundu.

İngiltere Yüksek Mahkemesi tarafından bugün duruşmalı temyiz davası görüldü. Mahkeme, bugünkü duruşmada alt mahkemenin verdiği kararı doğru buldu.

Böylece kararın temyizi kabil olmadığına karar verdi. İngiltere Yüksek Mahkemesi, Akın İpek, Mustafa Yeşil, Talip Büyük ve Ali Çelik hakkındaki iade taleplerini reddetmiş oldu.

Westminster Sulh Ceza Mahkemesi, Akın İpek’e yönelik iade talebini, “Dava siyasi. Türkiye’de adil yargılama yok. Cezaevleri güvensiz. Suçlamalar boş.” gerekçeleriyle reddetmişti.

Akın İpek yurt dışındaki yatırımlarından görüntü paylaştı

Gündem

Yeni sokağa çıkma yasakları geliyor: Haftasonu tam haftaiçi geceleri

Koronavirüs için yeni tedbirlerin alınacağını söyleyen gazeteci Candaş Tolga Işık, haftasonları tam kapanma, haftaiçi ise geceyle sınırlı sokağa çıkma yasağı geleceğini söyledi.

BOLD – Koronavirüs salgınında can kayıpları ve yeni vaka sayılarında her gün yeni bir rekor kırılıyor. Hafta başı yapılacak Kabine toplantısı sonrası, Bilim Kurulunun tavsiye kararları doğrultusunda bir dizi yeni koronavirüs tedbirinin açıklanması bekleniyor.

YIL SONUNA KADAR

Bu tedbirle ilgili gazeteci Candaş Tolga Işık, sosyal medya hesabından bazı duyumları paylaştı. Işık, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “HükUmet yarın yıl sonuna kadar uygulanacak yeni tedbirler almaya hazırlanıyor. Birçok önlem var masada son kararı kabine verecek ama blok bir sokağa çıkma yasağından ziyade haftasonları TAM kapanma, haftaiçi ise geceyle sınırlı sokağa çıkma yasağı ihtimali daha güçlü görünüyor.”

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan da son günlerdeki konuşmalarında yeni tedbirler alınacağına dair sinyaller verdi.

Koronavirüsten bugün 185 kişi yaşamını yitirdi

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüsten bugün 185 kişi yaşamını yitirdi

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün 185 kişi hayatını kaybetti, yapılan testler sonucu da 29 bin 281 yeni vaka tespit edildi.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün 185 kişi hayatını kaybetti, yapılan testler sonucu da 29 bin 281 yeni vaka tespit edildi. Böylece, Türkiye’de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 13 bin 558’e yükselirken toplam vaka sayısı da 494 bin 351 oldu.

Bugün iyileşen 4 bin 15 kişiyle birlikte toplam iyileşen hasta sayısı 400 bin 242’ye yükseldi. Toplam hastalarda zatürre oranının yüzde 3.4, toplam ağır hasta sayısının ise 5 bin 11 olduğu açıklandı.

verileri sosyal medyada hesabından değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Bugün 6.439 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısı artmaya devam ediyor. Bu yükü başarıyla göğüsleyen sağlık çalışanlarımıza destek olun. Tedbirlere daha sıkı uyarak mücadeleye güç katın” dedi.

Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf bakın ne yaptı: Çıldırdık artık!

Okumaya devam et

Gündem

Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf bakın ne yaptı: Çıldırdık artık!

Eskişehir’de esnaf ziyareti yapan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf, “Vergileri ödeyemiyoruz, kiraları ödeyemiyoruz, çıldırdık artık” diyerek oynamaya başladı.

BOLD – DEVA Partisinin Eskişehir il kongresi için şehre giden Genel Başkan Ali Babacan, Odunpazarı’nda esnafı ziyaret etti. Babacan ziyaret sırasında ilginç bir sürprizle karşılaştı.

Ziyaret sırasında bir esnaf, Babacan’ı karşısında görünce oynamaya başladı. Oyun havası eşliğinde oynayan esnaf ekonomik krizden dert yandı.

Dertli esnaf kendisine doğru gelen Ali Babacan’a “Vergileri ödeyemiyoruz, kiraları ödeyemiyoruz. Çıldırdık artık” dedi.

Esnaf, Babacan’ı da karşılıklı oynamaya davet etti.

AKP’li Çamlı’nın babası, ecdat yadigarı çeşmeyi söktürüp yerine apartman dikmiş

Okumaya devam et

Popular