Bizimle iletişime geçiniz

Teknoloji

Honda, 240 km hıza çıkabilen çim biçme makinesini tanıttı

Otomobillerin yanı sıra motosikletler de üreten Honda, saatte 240 km hıza çıkabilen ve 190 beygir gücünde olan çim biçme makinesini tanıttı.

Otomobillerin yanı sıra motosikletler de üreten Honda, yüksek hızlı çim biçme makinesini tanıttı. Saatte 240 km hıza sahip olan çim biçme makinesi, 190 beygir gücünde.

İlk hızlı çim biçme makinesi, 2013 yılında Top Gear ekibinin yapmış olduğu makineydi ve bu hız 187 km civarındaydı. Norveç’ten gelen bir takım ise bu rekoru kırmıştı ve 215 km hız yapabilen bir çim biçme makinesi üretmişti. Honda, ürettiği bu çim biçme makinesi ile dünyanın en hızlı çim biçme makinesi rekorunu kırmayı hedefliyor.

Honda’nın Mean Mower V2 olarak adlandırdığı bu yeni model, 4 sıralı bir motora sahip. Arkadan itişli olan çim biçme makinesinde direksiyonundan kontrol özelliği bulunuyor. En yakın rakibine göre ise bir hayli hafif olan çim biçme makinesinde şasi, çelik borulardan yapılan bir kafes sistemi de geliştirmiş durumda. Bu da makineye hem sportif hem de asi bir hava katıyor.

Çim biçme makinesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Honda Genel Müdürü Dave Hodgetts, bunu yapmanın çok zor olduğunu ama ortaya müthiş bir şey çıktığını belirtti. İleri düzey üretim tekniklerini kullandıklarını belirten Hodgetts, testlerin başarılı olduğunu ve 240 km hıza ulaştıklarını belirtti.

Teknoloji

Tepkiler sonrası WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesini 3 ay erteledi

Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp, geri adım atarak daha önce 8 Şubat’ta geçileceğini açıkladığı yeni sözleşmeyi 15 Mayıs’a erteledi.

BOLD – Kullanıcılara getirilen veri paylaşma zorunluluğu tartışmaları üzerine, mesajlaşma uygulaması Whatsapp’tan erteleme açıklaması geldi. Yapılacak değişiklik 15 Mayıs’a ertelendi.

Sosyal medya platformu Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılarına yasak getirmeye hazırlanıyor. Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp,  önce güncellemenin kabul edilmesi için son tarih olan 8 Şubat’ta kimsenin hesabının silinmeyeceğini açıkladı, şimdi de yapılacak değişikliği daha iyi anlatabilmek için 15 Mayıs’a ertelediğini duyurdu.

 

20 yıllık AKP iktidarının utancı: Yoksulluk intiharları!

Okumaya devam et

Teknoloji

Whatsapp’a alternatif arayanlara siber güvenlik uzmanından tavsiyeler

Gazeteci Fatih Akalan, güvenlik politikasını değiştireceğini açıklayan Whatsapp’a alternatif arayan kullanıcılar için ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu konunun uzmanına sordu.

BOLD  – Dünya çapında milyarı geçen kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması Whatsapp’ın yaptığı açıklama günlerdir tartışılıyor. Whatsapp, yeni kullanıcı sözleşmesi ile gizlilik politikasını değiştirme kararı aldığı açıkladı. Kararın ardından, Türkiye ve dünyada Whatsapp’ın artık güvenli olmadığını düşünen insanlar başka uygulamalara yönelmiş durumda. En çok zikredilen uygulamalar ise Signal, Telegram, BİP..

HANGİSİNİ KULLANMALI

Peki Whatsapp gerçekten güvenli değil mi? Hangi uygulama daha güvenli. Gazeteci Fatih Akalan Whatsapp’ın yaptığı açıklamayla alevlenen tartışma sonrası ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu siber güvenlik uzmanı Selçuk Şahin’e sordu.

Okumaya devam et

Teknoloji

Erdoğan da Telegram hesabı açtı

Tayyip Erdoğan, Whatapp’ın tepki toplayan yeni kullanıcı sözleşmesi sonrası, Türkiye’de de popülaritesi artan haberleşme uygulamalarından Telegram ile yerli BİP’te hesap açtı.

BOLD – Erdoğan Dijital Medya adlı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın iletişim uygulamaları Telegram ve BİP’te hesap açtığı belirtildi. Paylaşımda “Cumhurbaşkanımız Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram’da” denilerek kanalların linki verildi.

Dünya çağında bir milyarı aşan kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde yeni kullanıcı sözleşmesi maddelerini açıkladı. WhatsApp sözleşmesine dair tartışmalar ise sosyal medyada gündem konusu oldu.

Whatapp yerine kullanılabilecekler listesinin başına yer alan uygulamalardan Telegram’ın popülaritesi her geçen gün artıyor.

Saray’ın Whatapp’ın yerine önerdiği yerli BİP’in kullanıcıdan istediği veriler pes dedirtti

 

Okumaya devam et

Popular