Bizimle iletişime geçiniz

Politika

80 yaşındaki ninenin demokrasi nöbeti: YSK kararına karşı 3 gündür belediyenin kapısında

Kars’ın Digor ilçesinin Dağpınar beldesinde halk, KHK’lı olduğu gerekçesiyle mazbatası verilmeyen HDP’li Abubekir Erkmen için eylemde. 80 yaşındaki Nezahat Erkmen, günlerdir belediyenin önünde nöbette.

Kars’ın Digor ilçesine bağlı Dağpınar belde halkı belediye eşbaşkanı olarak seçtikleri Halkların Demokratik Partisi (HDP) adayı Abubekir Erkmen’e Kanun Hükmünde Kararname’yle (KHK) ihraç olduğu gerekçesiyle Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından mazbata verilmemesini protesto ediyor. Belde halkı 3 gündür asker ablukası altında gece gündüz nöbet tutuyor. Eylemcilerden biri de 80 yaşındaki Nezahat Erkmen adlı anne.

BELEDİYE ÖNÜNDEN AYRILMAYACAĞIM

MA’nın haberine göre, eylemin en ön saflarında yer alan Erkmen, üç gündür belediye binası önünden ayrılmıyor. Erkmen, “Biz 3 ay boyunca uyumadan, yemeden, içmeden bu seçimler için çalıştık. Ve 300 oy farkla kazandık. Bizim kazandığımız belediyeyi elimizden aldılar. Ben de yaşlı bir kadın olarak burada nöbet tutuyorum ve sonuna kadar da burada nöbette kalacağım, gitmeyeceğim. Gerekirse kendimi yakacağım. Ben belediye önünden gitmeyeceğim. Aç ve susuz bir şekilde eylemime devam edeceğim. Ben üç gündür buradayım. Sabah kahvaltı dahi yapmadım, öğlen yemek yemedim ve bu gecenin saatine kadar aç susuz bir şekilde nöbet tutuyorum” dedi.

BİZİM BUNLARDAN NE ÇEKTİĞİMİZİ ALLAH BİLİYOR

“Allah bizim bunların elinden ne çektiğimizi biliyor” diyen Erkmen, şunları söyledi: “Bize bunu reva görenler Müslüman olamazlar. Ben belediyenin önünde duran askerlerin yanına gidip, ‘bana silah çekin beni öldürün’ diyorum. Nasıl olsa hayatın sonunda ölüm var. Ama beni bunun için öldürsünler” ifadesinde bulundu.

SEÇİMİN YENİLENMESİNİ İSTİYORUM

Sabah saatlerinde askerlerin oluşturduğu çemberin ortasında nöbete devam eden Erkmen, gençlere seslenerek, “Siz gençsiniz geride durun. Biz yaşlıyız biz önde direnelim” diye belirtti. Yıllardır her türlü çileyi çektiklerini ifade eden Erkmen sözlerini şöyle tamamladı: “Biz hakkımızın verilmesini istiyoruz. İstemiyorlarsa seçimi yenilesinler seçime gidelim. Biz 300 oy daha fazla alarak kazanmışız. Namusumuz, haysiyetimiz, şerefimiz için oy verdik ve oy veren biri olarak seçimin yenilenmesini istiyorum.”

Buldan: AKP, Ahmet Türk yaşlı olduğu için mazbatanın kendilerine verilmesini istedi

Okumaya devam et
Reklamlar

Politika

Selçuk Özdağ: Öldürmek için yapılan bu profesyonel saldırısının sorumlusu Süleyman Soylu

Saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Bu profesyonel ve organize saldırı, öldürmek üzere yapıldı. Bu bir terör saldırısı. Sorumlusu Süleyman Soylu” dedi.

BOLD – Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, uğradığı saldırıya ilişkin sorumlu tuttuğu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu istifaya davet etti. Selçuk Özdağ, katıldığı TV programında uğradığı saldırının detaylarını paylaştı. Saldırıdan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu sorumlu tuttu.

TV5 Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yılmaz’ın sunduğu Kulis Ankara programına aynı gün saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ, Orhan Uğuroğlu, Afşin Hatipoğlu ile Ayhan Sefer Üstün konuk oldu. Özdağ, programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu istifaya davet etti. “Bu profesyonel, organize bir saldırı. Bu saldırı öldürmek üzere yapıldı. Bu bir terör saldırısı. Soylu’yu TV 5’te açık oturuma davet ediyorum. Sayın Soylu o koltukta oturamaz, istifa etmesi lazım” dedi.

Kanser tedavisi gören eski Milletvekili Hatice Kocaman tutuklandı

Okumaya devam et

Politika

AKP Maltepe yönetimine giren Suriyeli Muaz Barudi sosyal medyada muhalefetle savaşıyor

Kamuoyu araştırmalarında oyları hızla düşen ve yeni ittifaklar arayan AKP, çareyi Suriyelilerde buldu. AKP Maltepe İlçe Yönetimi’ne Suriyeli biri de alındı. AKP yönetimine giren Muaz Barudi’nin sosyal medya hesaplarında muhalefet partisinin liderlerine yönelik paylaşımları dikkat çekti.

BOLD – AKP Maltepe İlçe Başkanlığı’nın pandemi nedeniyle ertelenen 7. olağan kongresi, Muhazir Sille Spor Kompleksi’nde yapıldı. Kongrede, il yönetimi tarafından atanan Mehmet Karadeniz ilçe başkanı seçildi. Kongrede, ilçe yönetim kurulu listesinde yer alan Muaz Barudi isimli Suriyeli kişi dikkat çekti.

DURUMDAN AKP’LİLER DE RAHATSIZ

Cumhuriyet’ten Leyla Kılıç’ın haberine göre Türk vatandaşlığı da alan Barudi’nin, sosyal medya hesaplarına bakıldığında ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren “Yalan rüzgârı tacizi kapatmaz” başlıklı bir görsel paylaştığı görülüyor. Muaz Barudi’nin yönetime girmesinin AKP’de de rahatsızlık oluşturduğu, kamuoyunda Suriyelilere yönelik tepki nedeniyle kararın ters tepebileceği kaygısının yaşandığı öğrenildi.

AMAÇ SURİYELİLERİN OYUNU ALMAK

Barudi’nin yönetime girmesine ilişkin konuşan CHP ve İyi Partililer ise “AKP düşen oylarını arttırmak için şimdi de Türk vatandaşı yaptıkları Suriyelilerin oyunu almak için onlardan birini yönetimlerine yer alıyor. Bu tercih onların ancak siyaset yaptığını sanan ve sığındığı ülkede muhalefet partilerinin liderlerine yönelik iftira atan bu kişi haddini bilmeli. AKP’de işler gerçekten zor ki Suriyelilere bel bağlamışlar” dedi.

Uyuşturucu verdi, tecavüz etti, dayak attı ve serbest bırakıldı

Okumaya devam et

Politika

CHP’den istifa için 1 Mart’ı bekliyor

Türkiye’yi il il gezerek Memleket Hareketi’ni başlatan Muharrem İnce’nin parti kurma hazırlığı devam ediyor. İnce, CHP’den istifa için 1 Mart’ı bekliyor.

BOLD – CHP içinde başlattığı Memleket Hareketi’ni partileştirme kararı alan Muharrem İnce, “Memleket” adını vereceği partisinin kuruluş hazırlıklarını sürdürüyor. İnce’nin CHP’den 1 Mart günü CHP’den istifa edeceği bildirildi.

CHP’Lİ 3 VEKİL DAHA VAR

Sözcü’den Başak Kaya’ı haberine göre CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel’in de İnce’nin partisine geçeceği belirtiliyor. CHP Genel Merkez yöneticileri İnce konusunda yorum yapmazken, parti yönetimi milletvekillerini takibe aldı. İstifası beklenen 3 milletvekilinin son dönemde Kılıçdaroğlu ile bir diyalog girişiminde bulunmadığı öğrenildi.

Uyuşturucu verdi, tecavüz etti, dayak attı ve serbest bırakıldı

Okumaya devam et

Popular