Bizimle iletişime geçiniz

Teknoloji

Yapay zeka artık insan gibi görebiliyor

ABD’nin Teksas Üniversitesi'nde görev yapan bilgisayar bilimi uzmanları, yapay zekaya insan gibi görebilmeyi ve gördüğünü algılayabilmeyi öğretti.

ABD’nin Teksas Üniversitesi’nde görev yapan bilgisayar bilimi uzmanları, yapay zekaya insanlar gibi görebilmeyi öğretti.

Günümüzde birçok alanda kullanılan ve gün geçtikçe daha da işlevsel olarak gördüğümüz yapay zeka teknolojisi hız kesmeden gelişiyor. Karar kabiliyeti gerektiren sistemlerde yapay zeka ön plana çıkarak insanlardan çok daha hızlı kararlar verebiliyor.

ABD’li uzmanlar, yapay zekaya insan gibi görebilmeyi ve gördüğünü algılayabilmeyi öğretti. Bu yeni görüntü algılama teknolojisinin tarımdan tıbba kadar birçok sektörde kullanılabileceği belirtiliyor.

Projede görevli Kristen Grauman, Santhosh Ramakrishnan ve Dinesh Jayaraman, öncelikle yapay zekaya çevresini gözlemlemeyi ve gördüklerine dair bir çıkarım yapmayı öğretti. Bunu yapmak için yapay zekaya farklı ortam koşullarına sahip binlerce 360 derecelik görüntü tanıtıldı.

Araştırma ekibinden Grauman’a göre geliştirilen bu yeni yapay zeka, dünya hakkında farklı ve faydalı çok fazla bilgi edindiği için gelecekte farklı görevlerde kullanılabilir. Bilim insanları bu yapay zekanın zaman kısıtlı görevlerde verimli ve hızlı çalışacağını düşünüyor. Herhangi bir afet durumunda yardım gereken insanlar dakikalar içerisinde tespit edilebilir ve gerekli yardım kısa sürede gönderilebilir.

Sistem henüz mükemmel olarak çalışmıyor. Araştırmacıların bir sonraki adımı, yapay zekayı mobil bir robota aktarmak olacak.

Teknoloji

Tepkiler sonrası WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesini 3 ay erteledi

Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp, geri adım atarak daha önce 8 Şubat’ta geçileceğini açıkladığı yeni sözleşmeyi 15 Mayıs’a erteledi.

BOLD – Kullanıcılara getirilen veri paylaşma zorunluluğu tartışmaları üzerine, mesajlaşma uygulaması Whatsapp’tan erteleme açıklaması geldi. Yapılacak değişiklik 15 Mayıs’a ertelendi.

Sosyal medya platformu Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılarına yasak getirmeye hazırlanıyor. Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp,  önce güncellemenin kabul edilmesi için son tarih olan 8 Şubat’ta kimsenin hesabının silinmeyeceğini açıkladı, şimdi de yapılacak değişikliği daha iyi anlatabilmek için 15 Mayıs’a ertelediğini duyurdu.

 

20 yıllık AKP iktidarının utancı: Yoksulluk intiharları!

Okumaya devam et

Teknoloji

Whatsapp’a alternatif arayanlara siber güvenlik uzmanından tavsiyeler

Gazeteci Fatih Akalan, güvenlik politikasını değiştireceğini açıklayan Whatsapp’a alternatif arayan kullanıcılar için ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu konunun uzmanına sordu.

BOLD  – Dünya çapında milyarı geçen kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması Whatsapp’ın yaptığı açıklama günlerdir tartışılıyor. Whatsapp, yeni kullanıcı sözleşmesi ile gizlilik politikasını değiştirme kararı aldığı açıkladı. Kararın ardından, Türkiye ve dünyada Whatsapp’ın artık güvenli olmadığını düşünen insanlar başka uygulamalara yönelmiş durumda. En çok zikredilen uygulamalar ise Signal, Telegram, BİP..

HANGİSİNİ KULLANMALI

Peki Whatsapp gerçekten güvenli değil mi? Hangi uygulama daha güvenli. Gazeteci Fatih Akalan Whatsapp’ın yaptığı açıklamayla alevlenen tartışma sonrası ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu siber güvenlik uzmanı Selçuk Şahin’e sordu.

Okumaya devam et

Teknoloji

Erdoğan da Telegram hesabı açtı

Tayyip Erdoğan, Whatapp’ın tepki toplayan yeni kullanıcı sözleşmesi sonrası, Türkiye’de de popülaritesi artan haberleşme uygulamalarından Telegram ile yerli BİP’te hesap açtı.

BOLD – Erdoğan Dijital Medya adlı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın iletişim uygulamaları Telegram ve BİP’te hesap açtığı belirtildi. Paylaşımda “Cumhurbaşkanımız Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram’da” denilerek kanalların linki verildi.

Dünya çağında bir milyarı aşan kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde yeni kullanıcı sözleşmesi maddelerini açıkladı. WhatsApp sözleşmesine dair tartışmalar ise sosyal medyada gündem konusu oldu.

Whatapp yerine kullanılabilecekler listesinin başına yer alan uygulamalardan Telegram’ın popülaritesi her geçen gün artıyor.

Saray’ın Whatapp’ın yerine önerdiği yerli BİP’in kullanıcıdan istediği veriler pes dedirtti

 

Okumaya devam et

Popular