Bizimle iletişime geçiniz

Teknoloji

88 liralık 6 oyun ve uygulama kısa süreliğine App Store’da ücretsiz

Apple'ın işletim sistemi iOS'ta çalışan 6 oyun ve uygulama kısa süreliğine App Store'da ücretsiz sunuluyor.

ABD’li teknoloji devi Apple’ın işletim sistemi iOS’a uyumlu 1 adet oyun ve 5 adet uygulama, bu hafta App Store’da kısa süreliğine ücretsiz.

BOLD – Kısa süreliğine ücretsiz iOS uygulamaları serisinde bu hafta 1 adet oyun ve 5 adet uygulama bulunuyor.

1. Beep Me – Reminders

Normal fiyatı: 22 TL

Aslında adından da anlaşılabileceği gibi bir hatırlatıcı uygulaması olan Beep Me, markette bulunan ve alanındaki en hızlı, en kolay kullanıma sahip uygulamalardan biri.

45 farklı hatırlatıcı ses bulunan uygulamada hatırlatıcı notlar isteğe göre günlük, haftalık, aylık hatta yıllık olarak da ayarlanabiliyor.

2. Ace Maverick

Normal fiyatı: 5.50 TL

Listedeki tek oyun olan Ace Maverick’te helikopter pilotu olarak tedarik gemilerini koruma, rehineleri alma ve günü kurtarma görevleri veriliyor.

3. My Gratitude Journal

Normal fiyatı: 11 TL

Herhangi bir abonelik gerektirmeyen bu günlük uygulaması, kullanıcılarına şifre koruma sistemiyle yüzde 100 güvenlik de sağlıyor.

4. Bandwidth Pro

Normal fiyatı: 11 TL

Bandwidth Pro, GPRS, 3G ve Wi-Fi bağlantılarının bant genişliğinin ya da veri kullanımının ölçülebileceği bir uygulama. Farklı veri türleri desteği de bulunan uygulama, belirlenen veri sınırı aşıldığında bir uyarı bildirimi de gönderebiliyor.

5. Phone Drive: File Storage Sync

Normal fiyatı: 11 TL

Phone Drive, iPhone ve iPad ile yerel ya da bulutta bulunan dosyaları düzenlemeyi ve görüntülemeyi sağlayan bir uygulama. Phone Drive’a ayrıca Mac ya da Windows’tan Wi-Fi aracılığıyla bağlanmak ve dosya transferi yapmak mümkün.

6. Preview Your Feed

Normal fiyatı: 28 TL

Aslında bir planlama uygulaması olan Preview Your Feed ile Instagram hesapları daha ilgi çekici hâle getirilebilir.

Teknoloji

Elon Musk insan beynini bilgisayara bağlayacağı tarihi açıkladı

Elon Musk, insanlık için bir dönüm noktası olarak gösterilen deneyler için tarih verdi. İnsan ve bilgisayar arasında doğrudan bağlantı kuracak olan Neuralink çipinin insanlı deneylerine bu yılın sonlarında başlanması planlanıyor.

BOLD – Elon Musk, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla dikkatleri bir kez daha üzerine çekti. Musk, beyni bilgisayara doğrudan bağlamayı planlayan çalışmaların insanlı deneylerine yıl sonunda başlanabileceğini açıkladı.

İNSANLI DENEYLER İÇİN İZİN BEKLENİYOR

Neuralink,  geçtiğimiz yıl kamuoyuna tanıtıldığında büyük ses getirmişti. Hatta ABD Gıda ve İlaç İdaresi çipi ‘çığır açan cihaz’ olarak isimlendirdi. Buna karşın henüz insan üzerinde deney yapılmasına imkan verecek izinleri verilmedi.

DENEY TARİHİ İÇİN HEDEF YIL SONU

Twitter üzerinden sorulara cevap veren Musk, “Neuralink implant güvenliğini sağlamak için çok sıkı çalışıyor ve ABD Gıda ve İlaç Dairesi ile yakın iletişim içerisindeler. İşler iyi giderse, bu yılın sonlarında ilk insan deneylerine başlayabiliriz” ifadelerini kullandı.

Neuralink’i geçtiğimiz yıl tanıtan milyarder girişimci, beyin implantının; hafıza kaybı, depresyon ve görme engeline kadar çeşitli nörolojik sorunları ve omurga yaralanmalarını çözebileceğini iddia etmişti.

Musk’ın 2016 yılında hayata geçirdiği  Neuralink adlı şirketin amacı çok yüksek bant genişliğine sahip beyin-makine ara yüzleri geliştirmek.

MUSK ÇALIŞMALARIYLA DİKKAT ÇEKİYOR

Diğer yandan Musk’un sahibi olduğu SpaceX firması yaklaşık 10 gün önce uzaya tek seferde 143 uydu fırlatarak rekor kırdı. Uyduların 133’ü ticari ve devlet uydusu. 10’u ise Starlink uydusu. Daha önceki rekor ise 104 uydu ile Hindistan’a aitti.

SpaceX’in yanı sıra elektrikli otomobil Tesla ve toplu taşımada çığır açmayı hedefleyen Hyperloop’un da sahibi olan Elon Musk, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un  ardından dünyanın en zengin ikinci insanı olma unvanına sahip.

Okumaya devam et

Teknoloji

Tepkiler sonrası WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesini 3 ay erteledi

Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp, geri adım atarak daha önce 8 Şubat’ta geçileceğini açıkladığı yeni sözleşmeyi 15 Mayıs’a erteledi.

BOLD – Kullanıcılara getirilen veri paylaşma zorunluluğu tartışmaları üzerine, mesajlaşma uygulaması Whatsapp’tan erteleme açıklaması geldi. Yapılacak değişiklik 15 Mayıs’a ertelendi.

Sosyal medya platformu Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılarına yasak getirmeye hazırlanıyor. Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp,  önce güncellemenin kabul edilmesi için son tarih olan 8 Şubat’ta kimsenin hesabının silinmeyeceğini açıkladı, şimdi de yapılacak değişikliği daha iyi anlatabilmek için 15 Mayıs’a ertelediğini duyurdu.

20 yıllık AKP iktidarının utancı: Yoksulluk intiharları!

Okumaya devam et

Teknoloji

Whatsapp’a alternatif arayanlara siber güvenlik uzmanından tavsiyeler

Gazeteci Fatih Akalan, güvenlik politikasını değiştireceğini açıklayan Whatsapp’a alternatif arayan kullanıcılar için ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu konunun uzmanına sordu.

BOLD  – Dünya çapında milyarı geçen kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması Whatsapp’ın yaptığı açıklama günlerdir tartışılıyor. Whatsapp, yeni kullanıcı sözleşmesi ile gizlilik politikasını değiştirme kararı aldığı açıkladı. Kararın ardından, Türkiye ve dünyada Whatsapp’ın artık güvenli olmadığını düşünen insanlar başka uygulamalara yönelmiş durumda. En çok zikredilen uygulamalar ise Signal, Telegram, BİP..

HANGİSİNİ KULLANMALI

Peki Whatsapp gerçekten güvenli değil mi? Hangi uygulama daha güvenli. Gazeteci Fatih Akalan Whatsapp’ın yaptığı açıklamayla alevlenen tartışma sonrası ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu siber güvenlik uzmanı Selçuk Şahin’e sordu.

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0