Bizimle iletişime geçiniz

Dünya

Trump’a karşı ‘sınır tahterevallisi’

Trump’ın duvar örmek istediği Meksika sınırına tahterevalli inşa eden 2 mimar ABD’li ve Meksikalı çocukların birlikte eğlendiği ilginç görüntüleri sosyal medyadan paylaştı.

BOLD – Kaliforniya Üniversitesi Mimarlık Bölümünden Prof. Dr. Ronald Rael ve Virginia San Fratello, ABD-Meksika sınır duvarına çocukların bir arada oyun oynayabilmesi için tahterevalli inşa etti. Sınırın iki tarafındaki çocukları buluşturan proje ilginç görüntüler oluşturdu.

Mimarlar, ABD Başkanı Donald Trump’ın güçlü bir duvar örmek istediği Meksika- ABD sınırına kurdukları ve sınırın iki tarafındaki çocukların, beraber eğlendiği anları sosyal medyadan da paylaştı.

Prof. Dr. Rael, paylaşımında projeye destek verenlere teşekkür etti. “Bu Fratello ve benim kariyerimiz için, 2009’da kavramsal bir çizim olarak başlayan Duvar Tahterevallisi projesinin hayata geçtiği inanılmaz ve eğlence dolu bir deneyimdi” diye konuştu.

TRUMP DUVAR ÖRMEK İSTİYOR

Trump, sınır güvenliğini sağlama gerekçesiyle Meksika sınırına milyarlarca dolar maliyetli bir duvar örmek istiyor. Geçen hafta Trump’ın Meksika sınırına yapılmasını istediği duvar projesi ile ilgili hukuki süreçte önemli bir gelişme yaşandı.

ABD Yüksek Mahkemesi, Savunma Bakanlığı bütçesinden 2.5 milyar dolarlık bir bölümün, güney sınırına yapılması planlanan duvar projesi için kullanabileceğine hükmetti.

AKP ve CHP’li milletvekilleri sosyal medya birbirine girdi

Okumaya devam et
Reklamlar

Dünya

Trump ısrarcı: Kazabiliriz, Biden neden hızla kabine oluşturuyor

ABD seçimlerini kaybeden Başkan Donald Trump, yarıştan hala ümidini kesmedi. Bazı eyaletlerde henüz sonuçların kesinleşmediğini belirtip gelecek sonuçların başkanlık için fazlasıyla yeterli olacağını ileri süren Trump, Joe Biden’in kabine çalışmalarına tepki gösterdi.

BOLD – ABD’de 3 Kasım’da yapılan 59’uncu başkanlık seçimleri geride kaldı ancak tartışmalar bitmedi. Seçimi kazandığı konusundaki ısrarını bir kez daha dile getiren Donald Trump, “Neden hızla kabine oluşturuyor?” diyerek Joe Biden’in kabinesini oluşturmak için yürüttüğü çalışmaları eleştirdi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Trump “4 eyalette seçim sonuçlarını değiştirmeye yetecek yüz binlerce usulsüz oy tespit edilmişken ve bu, seçimi kazanmak için fazlasıyla yeterliyken Joe Biden neden hızla kabine oluşturuyor?” ifadelerini kullandı.

Mesajında yargıya seslenen Trump şöyle devam etti: “Umarım, mahkemeler ve kanun yapıcılar, seçimlerin ve ABD’nin güvenilirliğini korumak için ne yapılması gerekiyorsa gereken cesareti gösterir. Dünya izliyor.”

Diğer yandan Twitter ise Trump’ın bu paylaşımına uyarı etiketi koydu.

Okumaya devam et

Dünya

Müslüman aydınlar Amerika’da İslami eğitime destek için buluşuyor

Hıristiyan dünyasında yaşayan Müslüman kanaat önderleri canlı yayında Respect İslam Enstitüsü’ne destek için bir araya geliyor. Müslüman aydınlar İslamiyet’in kucaklayıcı yönünü anlatacak.

BOLD – Müslüman kanaat önderleri, 22 Kasım 2020’de Respect İslam Enstitüsüne destek için buluşacak. Toplantıda, Müslümanların azınlık olarak yaşadıkları batı dünyasında nesilleri yetiştirmenin önemi anlatılacak. Müslümanların yaşadıkları topluma adapte ve entegre olmalarının, inançlarını ve öz değerlerini koruyarak varlıklarını sürdürebilmenin eğitimli olmaktan geçtiğini vurgulanacak.

Müslüman aydınlar geniş kitleleri medyadakinin aksine İslamiyet’in kucaklayıcı, güler yüzlü yorumu ile tanıştırabilmenin yolunun da eğitim kurumlarını güçlendirmekten geçtiğini ifade edecek.

Respect İslam Enstitüsü Tanıtım Direktörü Beytullah Çolak, programın İngilizce olacağını hatırlatarak, “Bu çevrimiçi Bağış Toplama Etkinliğimiz bir anlamda manevi ziyafet sofrası olacak. Oraya katılanlar, yaşadığımız asrın problemlerini iliklerine kadar hisseden uzmanların anlatımıyla eğitim davamızın önemini daha iyi kavrayıp gönüllerince maddi manevi destekte bulunacak ve yapılan hizmetlere ortak olacaklardır” dedi.

Toplantıya katılacak isimlerden bazıları şöyle: “CNN’in 2018’de en etkili 25 Müslüman Amerikalı arasında saydığı Hind Makki, İslam üzerine dünyaca ünlü akademisyen Dr. John Esposito, Afrikan Amerika’nın siyahi Müslümanların Mısır Ezher’den ilk mezun olan temsilcisi Üstad Ubaydullah Evans, Latin kökenli Müslümanların temsilcisi İmam Daniel Hernandez, Amerika’da engellilerin Müslüman topluma entegresi için seminerler veren İmam Nadir Thabatah, milyonu aşkın cemaati olan merhum Warisuddin Muhammedin kızı Laila Muhammad, sosyal medya fenomeni ve akademisyen Dr. Craig Considine.”

Respect İslam Enstitüsü Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen İslami Yüksek Öğretim Kurumlarından biri. 2015 yılından bu yana 11 programıyla 3000’den fazla öğrenciye hizmet verdi.

 

Amberin Zaman’ın annesi vefat etti: Annemi uğurlamak istiyordum

Okumaya devam et

Dünya

Erdoğan ile Suudi Arabistan Kralı Selman arasında G-20 görüşmesi

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada iki liderin diyalog kanallarını açık tutma konusunda mutabık kaldıkları belirtildi.

BOLD – Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Erdoğan’ın Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud ile görüştüğü belirtildi.

Görüşmede, iki ülke ilişkilerinin ele alındığı, bu yıl dönem başkanlığını Suudi Arabistan’ın yaptığı G-20 Liderler Zirvesine ilişkin değerlendirmelerde bulunulduğu kaydedildi.

Erdoğan ve Kral Selman, ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve sorunların giderilmesi için diyalog kanallarının açık tutulması hususunda mutabık kaldığı vurgulandı.

İbrahim Uslu’dan “Bahçeli 2021’de erken seçim çağrısı yapar” iddiası

Okumaya devam et

Popular