Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Savcı Sayan’a üçüncü yeğen tepkisi: “Belediyede başka yeğen yok değil mi?”

Yeğenleri ile ilgili atama haberlerini yazan gazetecilere iftira attıkları suçlamasıyla tepki gösteren AKP’li Savcı Sayan, ablasının oğlunu da Ağrı Belediyesine müdür olarak atadı.

BOLD – Yerel seçimlerin ardından patlak veren ve CHP’nin hazırladığı kanun teklifi ile alevlenen belediyelerde kadroya alınan eş, dost, akrabalar tartışması hız kesmeden devam ediyor.

ERZURUM’A 3 MAAŞLI YEĞEN

Dün AKP’li Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in yeğeni olan İbrahim Sekmen’in, belediye bünyesinde üç ayrı görev nedeniyle üç ayrı maaş aldığı ortaya çıkmıştı. Yerel seçimler ardından belediyelerde ortaya çıkan ve ardı arkası kesilmeyen eş-dost-akraba atamaları haberlerine Ağrı da eklendi. AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın iki yeğeninin ardından aileden bir kişiyi daha atadığı ortaya çıktı.

UMARIM İSİM BENZERLİĞİDİR

AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın sosyal medyada gazeteciler ile olan atama dalaşı Metin Cihan’ın paylaşımıyla yeni bir boyut kazandı. Savcı Sayan’ın ablasının oğlu olan yeğeni Cesim Kaya’yı da kadroya aldığı ortaya çıktı.

Cihan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ”İsim benzerliği olduğunu umuyorum. Savcı Sayan teyit eder misiniz? belediyede başka yeğen yok değil mi?” ifadelerini kullandı.

Daha önce yeğenleri İbrahim Sayan’ı özel kalem müdürü ve Taylan Sayan’ı hukuk işleri müdür vekili olarak atayan Sayan, Cesim Kaya’yı da mali hizmetler müdür vekili olarak atadığı öğrenildi

AĞRI’DA BİR TEK SEDA SAYAN ATANMAMIŞ

Ağrı Belediyesindeki atama skandallarını kamuoyuna duyuran gazeteci İsmail Saymaz ‘Ağrı Belediyesinde Sayangillerden bir tek Seda Sayan çalışmıyor’ diyerek tepki göstermişti.

Haluk Levent isyan etti: ‘Bir gün her önüne gelene PKK, FETÖ demekten yargılanacaksınız’

Okumaya devam et
Reklamlar

Politika

Erdoğan’dan Katar yorumu: Para paradır

Borsa İstanbul hisselerinin Katar’a devrine ilişkin Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerine değinen AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, iktidarı Katar’ın diğer Avrupa ülkelerindeki yatırımlarını anlatarak savundu.

BOLD – Kabine toplantısı sonrası konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Borsa İstanbul’un yüzde 10’nun Katar Yatırım Otoritesine satılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Devre ilişkin CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerine değinen Erdoğan, Borsa İstanbul’un yüzde 10’nun 2019 yılına kadar Avrupa İmar ve Yatırım Bankasının elinde bulunduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu’nun ‘Ülkenin tapusunu da Katar’a verin’ sözlerini hatırlatan Erdoğan, Katar’ın Almanya ve diğer Avrupa ülkelerindeki yatırımlarını hatırlatarak: “Paranın rengi dini yoktur para paradır” ifadelerini kullandı.

Haftaiçi 21.00-05.00 saatleri arasıyla haftasonu tam gün sokağa çıkmak yasak

Okumaya devam et

Politika

AKP’nin kurucularından Albayrak: Her türlü gayri meşru işi yap…

AKP’nin kurucu milletvekillerinden Kemal Albayrak, bazı siyasilerin ‘tövbe-i nasuh’ önerisini eleştirdi. “Her türlü gayri meşru işleri yap, sessiz kal, zulümler, yanlış güce uygun kararlar ver, bunun çözümü adalettir” dedi. 

BOLD – AKP’nin kurucu milletvekillerinden olan Kemal Albayrak, partisini sert sözlerle eleştirdi. Partinin kölelik kültürüne dayalı bir sistemle yönetildiğini öne süren Albayrak, “Tartışamıyorlar çünkü korku var. Korku düşünce yaratmaz, düşüncenin olmadığı bir yerde kölelik vardır” dedi.

TÖVBEYİ NASUH ÖNERİSİNİ ELEŞTİRDİ

Sözcü gazetesine yaptığı açıklamada Albayrak, bazı siyasilerin ‘tövbe-i nasuh’ önerdiğini belirtip, “Siyasette tövbe-i nasuh olmaz. Tövbe, yaratıcıya yapılır. Her türlü gayri meşru işleri yap, sessiz kal, zulümler, yanlış güce uygun kararlar ver, bunun çözümü adalettir” şeklinde konuştu.

TARTIŞMAKTAN KORKUYORLAR

Albayrak, Metraj Prodüksiyon isimli firmanın kurulduğu gün ile bugün ki AKP arasındaki farkla ilgili sorusuna, “Çok şey söylenebilir. ‘Akıl, bilim, hukuk, demokrasi’ dediler, oligarşiye yöneldiler. ‘Kaynaştıracağız’ dediler ayrıştırma yarattılar. Yargıyı ve devleti intikam aracı olarak kullandılar. Ekonomide çöküşe gittiler” dedi. AKP’nin kölelik kültürüne dayalı bir sistemle yönetildiğini belirten Albayrak, “Tartışamıyorlar çünkü korku var. Korku düşünce yaratmaz, düşüncenin olmadığı bir yerde kölelik vardır” dedi.

Koronavirüste sağlık çalışanı ölümleri de zirve yaptı

Okumaya devam et

Politika

MSB’nin tehdidinin ardından savcılar CHP’li Başarır için harekete geçti

Tank Palet Fabrikasının Katarlılara satılmasıyla ilgili açıklamaları yüzünden, MSB’nin hedefi olan CHP’li Mahir Başarır hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

BOLD – CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Habertürk’te katıldığı bir programda Tank Palet Fabrikasının yüzde 49’unun Katarlılara satılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başarır’ın açıklamalarına sosyal medyada AKP’li hesaplar tepki gösterdi.

RESEN SORUŞTURMA

AKP’li hesapların ardından Milli Savunma Bakanlığından da (MSB), Başarır’ın ifadelerin ardından tehdit gibi açıklama geldi. Başarır hakkında dava açılacağının işaretinin verildiği MSB’ye ait sosyal medya hesabından: “Hesabının hukuk çerçevesinde sorulacağını, konunun takipçisi olacağımızı herkesin bilmesini istiyoruz” paylaşımı yapıldı.

MSB’nin paylaşımının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Başsavcılıktan yapılan açıklamada: “Katıldığı bir TV programında ‘Türk ordusu satılmış’ diyen 27. dönem Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca TCK’nın 301. maddesi uyarınca Türkiye Cumhuriyeti Hükumetini ve devletin askeri teşkilatını alenen aşağılama suçlarından resen soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Sunday Times Erdoğan’ın reform söylemlerinin ardındaki Biden gerçeğini yazdı

Okumaya devam et

Popular