Bizimle iletişime geçiniz

Politika

“Muhafazakar Kürtler, Cuma cemaati ve şehirli milliyetçilerden oy kaybettik”

AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, partilerinin muhafazakar Kürtler, Cuma cemaati ve şehirli milliyetçilerden oy kaybettiğini açıkladı. Türkiye ittifakına dönülmesi gerektiğini söyledi.

BOLD – Yerel seçim hezimetinin ardından kan kaybını durdurmak için çözüm arayan AKP’de, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dile getirdiği, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin şiddetle karşı çıktığı Türkiye ittifakı sesleri yükselmeye devam ediyor.

YENİ TÜRKİYE YELPAZESİ

Yeni parti hazırlığında olan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun partide başlayan çöküş sürecini hızlandıracağı endişeleri dile getirilirken, Numan Kurtulmuş, Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya’ya konuştu. Kurtulmuş, “Yeni Türkiye yelpazesi” diye tanımladığı yol haritasında milli meselelerde CHP dahil her kesimle diyalog içinde olmaları gerektiğini belirtti. “Daha kapsayıcı bir dil, milli ve yerli olmak, demokratikleşmek öncelikli hedeflerimiz olmalı” dedi.

YENİ PARTİLER CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ ODAKLI

Kurtulmuş, yeni parti hazırlığında olanlar için “Babacan ve diğerlerinin ne yapacağı değil, AK Partinin bundan sonra nasıl yol alacağıdır esas soru” yorumunu yaptı. Kurtulmuş, “Yeni parti kurma çalışmasında olanlar iktidara gelmek için değil, AK Parti zaafı üzerinden yürüyor, Cumhurbaşkanlığı seçimine odaklı bir politika yürüteceğe benziyor. Cumhur İttifakı’nın yüzde 52’si üzerinden 3-5 puan alma hesapları var. Ama başarı şanslarını ben görmüyorum” ifadelerini kullandı.

YENİ PARTİLERDEN BİR AKP SERÜVENİ ÇIKMAZ

Kurtulmuş şunları dile getirdi: “Yeni parti kurma çabasından bir AK Parti serüveni çıkmaz. Fazilet Partisinden AK Partiyi kuranlar ayrıldığında iktidara gelecekleri belliydi. Erbakan Hoca’dan ayrılan iktidar olacaktı, Erdoğan gibi güçlü bir lider vardı. Ama ben bu yeni harekette böyle bir şey görmüyorum.”

BİR ÇOK KESİMDEN OY KAYBETTİK

Kurtulmuş, yerel seçimlerdeki mağlubiyet sayılacak gerileme konusunda öz eleştiri yaparken, “Biz muhafazakâr Kürtlerden, Cuma cemaatinden, şehirli milliyetçi kesimden oy kaybettik. Ama bunları geri alabilmek için de vakit var; bu sürede yapacaklarımız da belli” dedi.

Gül ve Davutoğlu’nu tarihten sildiler

Politika

Memnuniyetsiz seçmende AKP 1. sırada

Son anket çalışmasını kamuoyu ile paylaşan MetroPOLL Araştırmanın verilerine göre, partisinden en memnuniyetsiz seçmen 29.2’yle AKP’li seçmen. En memnunlarsa İyi Partili.

BOLD – MetroPOLL Araştırmanın Ekim ayını kapsayan seçmen memnuniyetine dair yaptığı anket çalışması kamuoyu ile paylaşıldı.

KARARSIZ SEÇMENDE REKOR

Çarpıcı sonuçların ortaya çıktığı çalışmaya göre ayrıca, kararsızların değişimi bugüne kadar tespit edilen en yüksek değere ulaşarak yüzde 25,2 oldu.

Çalışmada, ‘Bu pazar milletvekili seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz’ sorusuna kararsız, cevapsız ve protesto oy veririm diyen seçmenlerin 24 Haziran 2018 milletvekili seçimlerinde oy verdikleri partilere göre dağılımları grafiklerle gösterildi.

Soruya ‘kararsız, cevapsız ve protesto oy veririm’ diyen seçmenlerin yüzde 29.2’sinin 24 Haziran’da AKP’ye oy verdiği, yüzde 15.5’inin ise CHP’ye oy verdiği görüldü.

İYİ Parti seçmeninin ise Şubat ayı verilerinden bu yana yüzde 3,8 ile partisinden memnun olması dikkat çekti.

Anadolu’nun mucizesini Yozgatlı avcılar vurdu

Okumaya devam et

Politika

Hulusi Akar’dan Çözüm Süreci ile ilgili ilginç açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 7 yıl önce Doğu ve Güneydoğu’da hayata geçirilmeye çalışılan Çözüm Sürecinin amacını ve ardından yaşananları anlattı.

BOLD – Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 7 yıl önce Doğu ve Güneydoğu’da hayata geçirilmeye çalışılan ‘Çözüm Süreci’yle ilgili konuştu. Devletin o dönemde terörü bitirmek için gerekli adımları attığını söyleyen Akar, sürecin bozulmasının ardından yaşananlara değindi.

DEVLET ŞEFKATİ VE SABRI

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki terör sorununa çözüm için 2013-2014 yıllarında hayata geçirilen çözüm süreciyle ilgili konuşan Akar: “Karşı çıkanlar var. Buna ne gerek vardı gibi. Çözüm süreci gerçekten çok önemli olmuştur. Devlet bütün şefkatini sabrını göstermiştir. Terör bitirin oturalım bu işi çözelim demiştir” diye konuştu.

MİLLETİ BU BELADAN KURTARACAĞIZ

Devletin attığı adımın karşılığını alamadığını söyleyen Akar: “Ne oldu, Gaziantep, Akara, İstanbul yüzlerce kişi katlettiler. Cevap bu oldu. Bunun üzerine ne oldu. Burada yapılan şeylerin karşılığı bu olunca 24 Temmuz’da bu katliamlardan sonra gerçekten büyük çaplı terör hedeflerinin hepsi vuruldu havadan 24 saat 48 saat” ifadelerini kullandı.

Operasyonların şehirler ve kırsalda devam ettiğini anlatan Akar: “Sonra dağlara girildi çıkılmaz denilen yerler çıkıldı. Mehmetçik altını üstüne getirdi. Dağlarda başarılı olamayacağını anlayan teröristler şehirlere gitti. Mehmetçik oraya girdi kazdığı çukurlara onları gömdü. İnşallah bu asil milleti bu beladan kurtaracağız” dedi.

Bakanlığın açıkladığı günlük yeni hasta sayısında büyük artış

Okumaya devam et

Politika

AKP’li Ali İhsan Yavuz koronavirüse yakalandı: Üç gün önce MYK’ya katıldı

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, koronavirüse yakalandı. Evinde tedavi gördüğünü söyleyen Yavuz’un üç gün önce AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki MYK toplantısına katıldığı ortaya çıktı.

BOLD – AKP’li Ali İhsan Yavuz, sosyal medya hesabından Kovid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Doktorların tavsiyesiyle tedavisinin evinde yapıldığını belirten Yavuz, “Vücut kırgınlığı ve yüksek ateş şikayetiyle TBMM Hastanesine başvurdum. Burada yapılan Covid-19 testim pozitif çıkmıştır. Hekimlerimizin tavsiyeleri doğrultusunda tedavi sürecimi evde geçiriyorum. Dualarınızı bekliyor, maske, mesafe, hijyen vb. kurallara uymanızı istirham ediyorum” dedi.

Koronavirüs testi pozitif çıkan Yavuz’un üç gün önce, Erdoğan başkanlığındaki AKP Merkez Yürütme Kurulu toplantısına katıldığı kaydedildi.

TBMM’de 5 milletvekilinin daha koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi.

TBMM’de de virüs yayılıyor: 5 vekilde daha korona çıktı

Okumaya devam et

Popular