Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Kimlik kontrolü yapan polisin kötü muamelesi böyle isyan ettirdi

Şanlıurfa’da kimlik kontrolü yapan polisin kötü muamelesine maruz kalan genç isyan etti. Polisin tavrına ‘Suçlu mu var karşınızda’ diyerek tepki gösteren gence polisin ‘İstersek 24 saat seni tutarız’ dediği iddia edildi

BOLD – Şanlıurfa Haliliye İlçesi Bahçelievler mahallesinde kimlik kontrolü yapan polisin bir gence muamelesi pes dedirtti. Polisin kötü muamele ve hakaretine maruz kalan genç isyan etti.

SUÇLU MU VAR KARŞINIZDA

Polis, kendisine hakaret etmemesi konusunda uyarıda bulunan genci önce iterek duvara dayadı. Polisin muamelesine sinirlenen genç ‘Hayırdır kardeşim suçlu mu var karşınızda. Ne yapıyorsunuz siz’ diyerek tepki gösterdi. Gencin sözleri polisi daha da sinirlendi. Polis, sertçe ittiği gence elleri havada yüzünü duvara dönerek beklemesini söyledi. Beklemekten sıkılan genç ‘Ayıp yaptığınız, herkes bizi bakıyor’ diyerek polislerden makul davranmalarını istedi.

İSTERSEK 24 SAAT TUTARIZ

İddiaya göre polis gence ‘istersek seni 24 saat burada böyle tutarız’ diyerek gözdağı verdi. Kimlik kontrolü sırasında dakikalarca yüzü duvara dönük elleri yukarıda bekletilen vatandaş, çevredekilerin tepkisi sonrası serbest bırakıldı. Olay çevredekiler tarafından da görüntülendi

Bakan Pakdemirli İzmir yangınında muhalefeti suçladı…

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Görme engelli öğretmenlerin EBA çilesi

Salgın nedeniyle başlatılan uzaktan eğitim öğrenciler gibi öğretmenler arasında da mağduriyetlere neden oluyor. Sistemi kontrol edemeyen görme engelli öğretmenlerden EBA’da canlı ders başlatmaları istendiği ortaya çıktı.

BOLD – Uzaktan eğitim, görme engelli öğretmenler için de mağduriyetlere yol açtı. Görme engelli öğretmenlerin yüzde 36’sı EBA’da canlı ders açamadı, yüzde 17’si ise sisteme giriş yapamadı. Görme engelli öğretmenlerin sadece yüzde 11’i FATİH Projesi kapsamında hizmet içi eğitim aldı.

GÖRME ENGELLİ ÖĞRETMENLER SORUN YAŞIYOR

BirGün’den Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre görme engelli öğretmenlerin EBA Platformu’na erişim durumlarını araştıran Herkes İçin Erişilebilir Yaşam Akademisi Derneği’nin raporu, görme engelli öğretmenlerin uzaktan eğitim sürecinde yaşadığı sorunları da gözler önüne serdi. Araştırmaya katılan öğretmenlerin yüzde 16,5’i EBA’ya giriş yapamadığını ifade ederken “FATİH Projesi kapsamında hizmet içi eğitim kurslarına katıldım” diyenlerin oranı yüzde 11’de kaldı.

CANLI DERS BAŞLATAMIYORLAR

Rapora göre görme engelli öğretmenlerin yüzde 36’sı EBA’da canlı ders başlatamadığını bildirdi. Canlı ders başlatabilen öğretmenlerin yüzde 49’u ise ders sırasında katılımcıların sesini açıp kapatamadığını dile getirdi. Araştırmaya katılan görme engelli öğretmenlerin yüzde 61’i EBA’daki canlı dersleri sırasında ekran paylaşımı yapamadığını anlattı. Raporda, “EBA’daki canlı dersler sırasında söz isteyen öğrencileri kontrol edemiyorum” diyen öğretmenlerin oranı yüzde 61 ile ifade edildi.

Gasp ettikleri Naksan’ın plastik fabrikasını yok pahasına satıyorlar

Okumaya devam et

Gündem

Tabip odası acı gerçeği açıkladı: Sedye de kalmadı

Türkiye’nin dört bir yanı gibi Adana’da da salgın giderek artıyor. Adana Tabip Odasının verdiği bilgiye göre kentte günlük vaka sayısı iki bini geçerken, hastanelerde boş sedye dahi bulunamıyor. Morglar önünde kuyruklar oluşması dikkat çekti.

BOLD – Adana Tabip Odası Başkanı Dr. Selahattin Menteş, koronavirüsle ilgili kentte durumun kritik olduğuna dikkat çekerek, hastanelerde boş sedye dahi bulunamadığını söyledi. Menteş, bir an önce en az 14 gün tam kapanmanın zorunlu olduğunu kaydetti.

MORGLAR ÖNÜNDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTURULUYOR

Adana’da günlük hasta sayısının iki bin civarında olduğunu açıklayan Menteş, Kovid-19 kaynaklı vefat sayılarının da hızla artığını ve morglar önünde kuyruklar oluştuğunu söyledi. Adana İl Hıfzıssıhha Kurulu ve İl Pandemi Kurulu’nun işletilmediğini belirten Menteş, “Pandemiye ayrılan bütün yataklar ve yoğun bakım servisleri dolu. Hatta öyle bir noktaya geldik ki Kozan’da, Ceyhan’da boş yatak bulduğumuzdan oraya hasta sevk ediyoruz. Acil serviste sedye bulan hastalar kendini şanslı hissediyorlar. Çünkü boş sedye dahi kalmadı” dedi.

AMELİYATLAR DA YAPILAMIYOR

BirGün’den Yakup Durmuş’a konuşan Menteş, ameliyathanelerin bile yoğun bakım ünitesine dönüştürüldüğünü aktararak, “Bu nedenle ameliyat da yapılamıyor. Sadece ciddi trafik kazası ve bıçaklanma gibi yaralanmalar ameliyata alınabilmekte” dedi. Menteş, hastanelerdeki yoğunluğun azaltılması adına kapatılan hastanelerin de bizzat açılması gerektiğini söyledi. Acil servislerde PCR testi nedeniyle yoğunluk yaşandığını aktaran Menteş, bunu engellemek için süprüntünün kentin belli noktalarında kurulan merkezlerde alınmasını ve hastanelerin meşgul edilmemesini önerdiklerini kaydetti.

 

Gasp ettikleri Naksan’ın plastik fabrikasını yok pahasına satıyorlar

Okumaya devam et

Gündem

AKP’li 5 belediyenin portal ihalesi yabancıya gitmedi!

İstanbul’da AKP’li 5 ilçe belediyesinin bu yıl içerisinde gerçekleştirdiği vatandaşa hizmet yönetimi portalı kurulumu ihalelerinin hepsini AKP’nin eski İstanbul il yöneticisinin firması aldı. 

BOLD – AKP’nin eski İstanbul il yöneticisi Erkan Gül’ün büyük ortağı olduğu Asist Bilgi Teknolojileri ve Elektronik Haberleşme firması, bu yıl içerisinde AKP’li belediyelerden 1 milyon 158 bin liralık ihale aldı.

EN BÜYÜK İHALE ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ İLE

Sözcü’den Özlem Güvemli’ni haberine göre Erkan Gül, Ümraniye ile 260 bin, Üsküdar ile 195 bin, Eyüpsultan ile 180 bin, Zeytinburnu ile 300 bin ve Esenler Belediyesi ile 223 bin liralık ihale bedeliyle sözleşme imzaladı. Gül, 2005 yılında AKP İstanbul Gençlik Kolları yedek yönetiminde siyasete adımını attı. 2009 – 2015 yılları arasında AKP Pendik Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüttü. 2015 yılında gerçekleşen AKP İstanbul 5. Olağan Kongresi’nde İl Başkanı olarak seçilen Selim Temurci ile birlikte yönetime girdi. AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

İŞİN SÜRESİ 15 GÜN

AKP’li Ümraniye Belediyesi, “Vatandaş hizmet yönetimi portalı hizmet alımı” işi için 5 Kasım 2020 tarihinde ihaleye çıktı. İhaleye 3 istekli teklif verdi. 260 bin liralık teklifin sahibi Asist Bilgi Teknolojileri ve Elektronik Haberleşme Limited Şirketi ihaleyi kazandı. Şirket ile 24 Kasım’da 20 günlük sözleşme imzalandı. İşin süresinin 15 gün olması dikkat çekti.

Gasp ettikleri Naksan’ın plastik fabrikasını yok pahasına satıyorlar

Okumaya devam et

Popular