Televizyon dünyasının Oscar’ı sayılan Emmy Ödülleri Los Angeles’taki Microsoft Tiyatrosu’nda düzenlenen törenle 71’inci kez sahiplerini buldu.
BOLD– Gecenin en çok dalda aday gösterilen dizisi Game of Thrones en iyi dram ödülüne uzanırken Peter Dinklage de bu dizideki rolüyle dördüncü kez en iyi yardımcı oyuncu rolüne uzandı. Fenomen dizinin bu iki ödülle yetinmesi hayal kırıklığı yarattı.
İŞTE ADAYLAR VE KAZANANLAR
EN İYİ DRAMA
Game of Thrones
Better Call Saul
Bodyguard
Killing Eve
Ozark
Pose
Succession
This Is Us
EN İYİ KOMEDİ
Fleabag
Barry
Russian Doll
Schitt’s Creek
The Good Place
The Marvelous Mrs. Maisel
Veep
EN İYİ KADIN OYUNCU-DRAMA
Jodie Comer (Killing Eve)
Emilia Clarke (Game of Thrones)
Robin Wright (House of Cards)
Viola Davis (How To Get Away With Murder)
Sandra Oh (Killing Eve)
Mandy Moore (This Is Us)
Laura Linney (Ozark)
EN İYİ ERKEK OYUNCU-DRAMA
Billy Porter (Pose)
Bob Odenkirk (Better Call Saul)
Kit Harington (Game of Thrones)
Jason Bateman (Ozark)
Sterling K. Brown (This Is Us)
Milo Ventimiglia (This Is Us)
EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU-DRAMA
Julia Garner (Ozark)
Lena Headey (Game of Thrones)
Gwendoline Christie (Game of Thrones)
Sophie Turner (Game of Thrones)
Maisie Williams (Game of Thrones)
Fiona Shaw (Killing Eve)
EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU-DRAMA
Peter Dinklage (Game of Thrones)
Jonathan Banks (Better Call Saul)
Giancarlo Esposito (Better Call Saul)
Alfie Allen (Game of Thrones)
Nikolaj Coster-Waldau (Game of Thrones)
Michael Kelly (House of Cards)
Chris Sullivan (This Is Us)
EN İYİ MİNİ DİZİ
Chernobyl
Escape at Dannemora
Fosse/Verdon
Sharp Objects
When They See Us
EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU-KOMEDİ
Tony Shalhoub (The Marvelous Mrs. Maisel)
Henry Winkler (Barry)
Anthony Carrigan (Barry)
Stephen Root (Barry)
Tony Hale (Veep)
Alan Arkin (The Kominsky Method)
EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU-KOMEDİ
Alex Borstein (The Marvelous Mrs. Maisel)
Sarah Goldberg (Barry)
Sian Clifford (Fleabag)
Olivia Colman (Fleabag)
Betty Gilpin (GLOW)
Marin Hinkle (The Marvelous Mrs. Maisel)
Kate McKinnon (Saturday Night Live)
Anna Chlumsky (Veep)
EN İYİ ERKEK OYUNCU-KOMEDİ
Bill Hader (Barry)
Don Cheadle (Black Monday)
Anthony Anderson (Black-ish)
Eugene Levy (Schitt’s Creek)
Ted Danson (The Good Place)
Michael Douglas (The Kominsky Method)
EN İYİ KADIN OYUNCU-KOMEDİ
Phoebe Waller-Bridge (Fleabag)
Christina Applegate (Dead to Me)
Catherine O’Hara (Schitt’s Creek)
Natasha Lyonne (Russian Doll)
Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel)
Julia Louis-Dreyfus (Veep)
EN İYİ TV FİLMİ
Bandersnatch (Black Mirror)
Brexit
King Lear
My Dinner with Hervé