Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Gizli tanığı Gökçek maaşa bağlamış Cumhuriyet reklamını yapmış

Ankara Belediyesi’nde işe uğramadan astronomik maaşa bağlanan Çetin Acar’ın gizli tanık da yapıldığı Cumhuriyet Gazetesi’ne uydurma haberler servislediği ortaya çıktı.

BOLD – Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, işten çıkarttığı insanlara örnekler verirken ilginç bir bilgiyi paylaştı.  Yavaş, “İşten çıkarılanlardan biri kendisine FETÖ uzmanı diye kart çıkartmış, bu nedenle işe gelmiyor” dedi.

Yavaş’ın “FETÖ Uzmanı olarak kart çıkartmış” dediği kişinin Çetin Acar isimli kişi olduğu ortaya çıktı. Çıkardığı kart da medyaya yansıyan Çetin Acar’ın 4 yılda hiç işe gelmeden Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden 270 bin TL para aldığı ve sigortasının da yatırıldığı öğrenildi.

Çetin Acar, bunun karşılığında Hizmet Hareketi hakkında haber uydurmak ve TSK personeli aleyhine mahkemelerde gizli tanık olmak misyonunu üstlendi.

Acar’ın uydurduğu haberler arasında “FETÖ 3 bin kişilik fuhuş ordusu kurdu” haberi de var. Haberin Cumhuriyet Gazetesi ve Habertürk gibi gazetelerde genişçe yer verildiği görülüyor.

Çetin Acar televizyonlarda da sık sık boy gösteriyordu.

MAAŞA BAĞLANAN GİZLİ TANIK: ÇETİN ACAR

Mahkemelerde gizli tanık da yapılan Çetin Acar’ın özellikle TSK’daki üst düzey subaylar aleyhine verdiği ifadeler dikkat çekiyor. Duruşmalarda subayların bu kişiyi tanımadıklarını belirtmelerine ve ifadelerdeki çelişkileri ortaya çıkarmalarına rağmen Acar’ın ifadeleri baz alınarak çok sayıda askere ağır cezalar verildi.

AKIN İPEK HAKKINDA DA TANIK YAPILMIŞ

Çetin Acar’ın, İpek Holding’le ilgili yargı sürecinde de tanık yapıldığı görülüyor. Acar, Akın İpek’in malvarlığının “himmet” paralarıyla olduğunu iddia ederken yandaş medyada sık sık gündeme getirilen, ‘Fethullah Gülen, Ankara Gölbaşı’na Akın İpek’in evine yerleşecekti’ propagandasının da yargıda dayanağı yapılmış.

ÇETİN ACAR GİBİ ÇOK SAYIDA KİŞİ VAR

Maaşa bağlanıp “haber kaynağı” ve “gizli tanık” yapılan Çetin Acar dışında kişiler olduğu da belirtiliyor. Gazeteci Adem Yavuz  Arslan, bunlardan birinin de Hüseyin Sarıçiçek olduğunu belirtiyor.

Yavuz’un konuyla ilgili verdiği bilgiler şöyle:

“Yandaş medyanın ve yandaş mahkemelerin gözde ‘karakutu-asker imamı’ denilen , 39 yıl boyunca Cemaatin asker imamlığını yaptığı iddia edilen şahıs dolandırıcının biriydi. Vurgunu o kadar abartmıştı ki, AKP yargısı bile tutuklamak zorunda kaldı. Sarıçiçek şimdi iftira attığı yüzlerce kişiyle beraber hapiste. Adalet nerde peki ? AKP yargısının, hakiminin, savcısının, polisinin yatacak yeri yok. Medyasının hiç yok. Sarıçiçek’in ifadeleri ‘yalan söylüyorum’ diye bas bas bağırıyordu. Ama bu yalanlar köpürtüldü. Bugün Ege’de Meriç’te boğulan çocukların vebali ‘zirvesinden zırvasına’ hepsinin boynunda.”

Gündem

Sadece İstanbul’da bugün bulaşıcı hastalıktan ölen kişi sayısı 211

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Mezarlıklar Müdürlüğünün verilerine göre, bugün sadece İstanbul’da yaşamını yitiren 435 kişiden 211’inin bulaşıcı hastalıktan hayatını kaybetti.

BOLD – İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir süredir mega kentteki bulaşıcı haftalıktan ölümlerdeki artışa dikkat çekiyordu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bugünkü grup toplantısındaki tepkileri sonrası, İmamoğlu konuyla ilgili şeffaflık vurgusu yaparak bulaşıcı hastalık kaynaklı ölümleri açıklamaya devam edeceklerini söyledi.

İBB Mezarlıklar Müdürlüğü, bugün İstanbul’da yaşamını yitiren 435 kişiden 211’inin bulaşıcı hastalıktan hayatını kaybettiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verileri tablosunda bugün Türkiye genelinde hayatını kaybeden kişi sayısı 161 olarak duyuruldu.

Koronavirüs verilerindeki tırmanış sürüyor: 161 can kaybı 7 bin 381 yeni hasta

 

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüs verilerindeki tırmanış sürüyor: 161 can kaybı 7 bin 381 yeni hasta

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün 161 kişi yaşamını yitirdi, 7 bin 381 kişiye ise yeni hasta tanısı konuldu.

BOLD – Sağlık Bakanlığı güncel koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün hayatını kaybeden 161 kişiyle birlikte toplam can kaybı 12 bin 672’ye yükseldi. Son 24 saatte yapılan testler sonucunda ise 7 bin 381 kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konuldu. Böylece toplam hasta sayısı da 460 bin 916’ya yükseldi. Tedavisi bugün tamamlanan 3 bin 678 kişiyle beraber iyileşenlerin sayısı ise 381 bin 569’e yükseldi.

KALABALIKLARDAN UZAK DURUN

Verileri sosyal medya hesabından değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ağır hasta sayısı ve yeni hasta sayısındaki yükselişe dikkat çekti. Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: “Bugün tespit edilen 7.381 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 4.543’e ulaştı. Salgının seyrini değiştirmek elimizde. Aldığımız tedbir ve kısıtlamaların daha iyi ve hızlı netice vermesi için desteğiniz şart. Zorunlu olmadıkça kalabalıklardan uzak durun” dedi.

Canlı yayında annesinin vefat haberini aldı

Okumaya devam et

Gündem

Cumartesi Anneleri’nden Erdoğan’a tepki: Sözde reformlarınızla bizi oyalamayın!

Cumartesi Anneleri, Galatasaray Meydanı’nda yapılan ve 46 kişinin gözaltına alındığı 700. hafta eylemine dava açılmasıyla ilgili AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Adalet Bakanı Gül’e tepki gösterdi. Açıklamada, “Sözde reformlarınızla bizi oyalamayın” denildi.

BOLD – Cumartesi Anneleri, 700’ncü hafta eylemi nedeniyle aralarında kayıp yakınlarının da bulunduğu 46 kişinin gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Cumartesi Anneleri’nin Beyoğlu Kaymakamlığı’nca yasaklanan Galatasaray Meydanı’ndaki 700’ncü hafta eylemine polis göz yaşartıcı gaz ve boyalı mermi ile müdahale etmişti. Aralarında kayıp yakınlarının da bulunduğu 46 kişi gözaltına alınmıştı. Özellikle kayıp yakınlarına polisin sert müdahalesi büyük tepki toplamıştı. Olaydan sonra Galatasaray Meydanı Cumartesi Anneleri’ne ve tüm etkinliklere kapatıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu’nun hazırladığı iddianamede, gözaltına alınan 46 kişi hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Cumartesi Anneleri’nden davaya ilişkin yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: “Biz Galatasaray’a çıktığımızdan beri 17 iktidar değişti. Ancak iktidarlar değişse de, kayıplarımızla ilgili inkar ve cezasızlık siyaseti hiç değişmedi. Çünkü cezasızlık, ihlalin bir devlet politikası olarak uygulanmasının ortaya çıkardığı sonuçtur ve ihlal rejimi, iktidarlar değişse de değişmeyen bir Türkiye gerçeği olarak varlığını sürdürmektedir. Evrensel hukuk standartlarından uzak bir yargı mekanizması üreten siyasal sistem, kayıplarımızın akıbetinin açığa çıkarılmasını ve bu suçu işleyenlerin hesap vermesini engelliyor. Adında “adalet” sözcüğü bulunan iktidarın son dönem uygulamaları ise adalet isteyen Cumartesi Anneleri’ni yargılama noktasına geldi.

HUKUK VE ADALET REFORMU MÜJDESİ SONRASI DAVA

Savcılık makamı, anayasal hakkımız olan düşünce ve ifade özgürlüğümüzü kullandığımız için hakkımızda dava açılmasını talep etti. İçinde kayıp yakınları, İnsan Hakları Derneği yönetici ve üyelerinin de olduğu 46 kişi hakkında dava açıldı. Dava, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz.” açıklaması ve Adalet Bakanı Gül’ün “Bırakın adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun… Bizim yargıçlardan, yargı mensuplarından beklediğimiz budur” şeklindeki sözlerinin hemen ardından açıldı. 28 Şubat koşullarında bile sürdürdüğümüz 25 yıllık adalet arayışımızın, hukukun bütünüyle devre dışı bırakılarak bir davaya konu olması, Cumartesi Anneleri’ne “sorununuz kabinemin sorunudur” diyen AKP iktidarının “Hukuk ve adalet reformu” müjdesi sonrasında gerçekleşti.

ERDOĞAN VE GÜL’E SESLENDİLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Adalet Bakanı Gül’e sesleniyoruz: Demokratik bir devlette, mevcut adaletsizliklere itiraz edenler, hak ve özgürlük talep edenler, düşüncelerini barışçıl yöntemlerle ifade etme imkanı bulmalıdır. Eğer bu imkan yoksa hukuktan, demokrasiden, adaletten, reformdan bahsedilemez. Türkiye’nin yapısal sorunlarını çözmek yerine, sadece siyasi krizleri aşmak için gündeme getirilen reformlardan demokrasi ve adalet çıkmaz. Demokrasi, adalet ve reform gibi kavramları, karşı karşıya kaldığınız açmazları ötelemek için başvurduğunuz hamleler olmaktan çıkarın.

SÖZDE REFORMLARINIZLA BİZİ OYALAMAYIN, ADALET TALEBİMİZİ DUYUN

Önce yargıyı araçsallaştıran siyasetinize son verin. Hak ve adalet arayışını suç sayan zihniyetinizi değiştirin. Cezasızlığa son vererek, adaleti sağlayacak bütünlüklü politikaları hayata geçirin. Sözde reformlarınızla bizi oyalamayın, toplumun ve bizim adalet talebimizi duyun ve adliyelerin kapılarını artık adalete açın.”

Gökhan Açıkkollu öğretmenin adı Togo’da yaşatılacak

Okumaya devam et

Popular