Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Harbiyeli annesi Çetinkaya’dan Nedim Şener’e hodri meydan

Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya, Nedim Şener’e meydan okudu. Canlı yayında 19 yaşındaki erlerin darbe yaptığını iddia eden Şener’e, delilleriyle bu iddiayı çürütmeye hazır olduğunu söyledi.

BOLD – Dün akşam Yüksek TV’de Acun Karadağ’ın konuğu olan Melek Çetinkaya, Nedim Şener’i canlı yayında tartışmaya davet etti. Müebbet hapis cezasına çarptırılan askeri öğrencilerin ‘darbeye katıldığını ve fetöcü olduğunu’ iddia eden Nedim Şener’e canlı yayın sırasında öğrencilerin 15 Temmuz gecesi çekilen videolarını gönderdiğini söyledi.

Çetinkaya, “Nedim Şener’e, canlı yayındayken çocukların videosunu attım. Masumiyetinin videoları var. Arkasından da dosyaları atacaktım, önemli yerleri, oğlumun adının geçtiği yerleri. Anında beni engelledi” dedi.

BEN CAHİL KADINIM, SEN KÜLTÜRLÜ…

‘İlkokul mezunu, cahil bir kadın’ olduğunu ifade eden Çetinkaya, Nedim Şener’i herkesin karşısında iddialarını ispatlamaya davet etti ve hodri meydan dedi:

“Sen hem canlı yayına çıkıyorsun, askeri öğrenciler darbeci diyorsun, ateş ettiler diyorsun, ya sen iddianın arkasında dur. Hodri meydan benim olduğum yere çık konuş Nedim Şener. Ben cahil ilkokul mezunu bir kadınım. Sen kültürlü adamsın. Çıkalım konuşalım. Sen bana göster çocukların müebbeti hak ettiğini, darbeci olduğunu, balistik raporunu, ben de sana göstereyim. Eğer bu kadar kendinden eminsen hodri meydan, ben herkesle çıkarım televizyona, hiç kimseden çekinecek bir şeyim yok benim. Ama korkak onlar. Beni engelleyen onlar.”

Metin Feyzioğlu’ndan, müebbet alan öğrencinin annesine: Sesiniz çok çıkıyor, biraz sessiz olun!

 

Gündem

29 sağlık çalışanı daha Kovid-19’dan hayatını kaybetti

sağlık çalışanı, ölüm, üzgün

Koronavirüs vaka sayısındaki artış sağlık çalışanlarını da olumsuz etkiliyor. İş yükleri artan sağlık çalışanları arasında can kayıpları da giderek yükseliyor. Son bir haftada 29 sağlık çalışanı daha Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

BOLD – Son bir haftada 29 sağlık çalışanı daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Pandeminin başından bu yana hayatını kaybeden toplam sağlık çalışanı sayısı 212’ye yükseldi.

Koronavirüs sebebiyle sağlık çalışanları ölümleri her geçen gün daha da artıyor. Türk Tabipleri Birliği’nin açıkladığı rakamlara göre son bir hafta içerisinde 29 sağlık çalışanı daha yaşamını yitirdi. “Kovid-19 meslek hastalığı kabul edilsin” diyen TTB’nin kayıtlarına göre pandeminin başından beri 212 sağlık çalışanı vefat etti.

Koronavirüs salgını yeni rekorlar kırarak yayılıyor

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüs salgını Türkiye’de yeni rekorlar kırarak yayılıyor

Salgın rekor kırarak artmaya devam ediyor. Son 24 saatte 193 kişi salgın nedeniyle yaşamını yitirdi, 32 bin 736 kişi ise koronavirüse yakalandı. Bakan Koca, “Kapalı ortamlarda kalabalık içinde bulunmayın” çağrısı yaptı.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 4 Aralık 2020 tarihli koronavirüs tablosunu paylaştı. Tabloya göre son 24 saatte 193 kişi salgın nedeniyle yaşamını yitirirken, 32 bin 736 kişi de koronavirüse yakalandı.

RESMİ VEFAT SAYISI 15 BİNE YAKLAŞTI

Güncel koronavirüs tablosuna göre hasta sayısı 6 bin 903 olarak açıklanırken, vaka sayısı da 32 bin 736 olarak ifade edildi. Son 24 saatte 193 vefatın kaydedildiği tabloda ağır hasta sayısının 5 bin 703 olduğu ifade edildi. Toplam hasta sayısı 527 bin 70, vefat saylısı ise 14 bin 509 oldu.

“KALABALIK ORTAMLARDA BULUNMAYIN”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün tespit edilen 6 bin 903 yeni hasta var. Ağır hasta sayısı da aktif hasta sayısı da artmaya devam ediyor. Bugünlerde en büyük bulaşma ortamı kapalı ve kalabalık mekanlar. Kapalı ortamlarda kalabalık içinde bulunmayın. Kendinizi ve sevdiklerinizi koruyun” dedi.

Büyükşehir başkanları: Vefat sayıları açıklanandan 2-3 kat fazla

Okumaya devam et

Gündem

İzmir’de sağlık muayenesine götürülen kadınlara ters kelepçe

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının Hizmet Hareketi gönüllülerine yönelik yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınan 66 kişinin sağlık kontrolüne ters kelepçe takılarak götürülmesi dikkat çekti.

BOLD – İzmir’de Hizmet Hareketi mensuplarının kaldığı iddia edilen evlere operasyon düzenlendi. Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin katıldığı operasyonda 66 kişi gözaltına alındı.

Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin koordinesinde başlatılan operasyonla birçok ilde 66 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar farklı hastanelerde sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık kontrolüne götürülen zanlılara ters kelepçe takıldığı görüldü.

Fahrettin Altun’un evine giren maaş 4’ten 5’e çıktı

Okumaya devam et

Popular