Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Oslo’yu unuttu! Erdoğan: Teröristle aynı masaya oturmayız, karakterimize uymaz

Suriye’nin kuzeyine yönelik gerçekleştirilen askeri operasyon nedeniyle eleştirilen AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “müzakere yolunu deneyin” tavsiyelerine sert çıktı. “Teröristle aynı masaya oturmayız” diyen Erdoğan, “Bu ne karakterimize, ne cibilliyetimize ne tarihi duruşumuza uymaz” dedi.

BOLD-İngiltere başta olmak üzere Avrupa ülkeleri Türkiye’ye Suriye’ye yönelik düzenlediği askeri harekâtı biran önce durdurmasını istedi. Bölgedeki sorunun “Müzakere” yolu ile çözülmesini tavsiye eden Avrupa ülkelerine sert çıkan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim kalkıp da teröristlerle masaya oturmak gibi Allah göstermesin kendimizi inkâr edecek halimiz söz konusu değildir. Böyle bir şeyi asla yapamayız. Bugüne kadar aldığımız siyasi terbiye ile de bağdaşmaz. Bu ne karakterimize, ne cibilliyetimize ne tarihi duruşumuza uymaz” dedi.

MİT BAŞKANI HAKAN FİDAN, OSLO’DA PKK İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ  

AKP iktidarı döneminde “Çözüm Süreci” kapsamında Norveç’in başkenti Oslo’da İngiltere’nin garantörlüğünde MİT Başkanı Hakan Fidan ile PKK’nın üst düzey yöneticileri arasında yapılan görüşme ortaya çıkmıştı. PKK’ya yakın Dicle Haber Ajansı’nda (DİHA) yayınlanan ses kayıtları yapılan görüşmeyi doğrulamıştı. “Oslo Görüşmeleri” olarak bilinen süreç hakkında konuşan dönemin Başbakanı Erdoğan, görüşmenin kendi talimatıyla yapıldığını itiraf etmişti.

“TEL ABYAD ŞEHİR MERKEZİNİ KUŞATTIK”

Azerbaycan’a gerçekleştireceği ziyaret öncesi gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat’ın doğusuna yönelik askeri harekât için “Güvenli bölge haritasına uygun şekilde 30-35 kilometrelik bir derinliğe kadar ineceğiz” diye konuştu. Tel Abyad şehir merkezinin de kuşatıldığını anlatan Erdoğan, “Yaptığımız planlamalar çerçevesinde 9 Ekim Çarşamba günü saat 16.00’da Barış Pınarı Harekâtı’mızı başlattık. Öncelikle Resulayn ve Tel abyad arasındaki 120 km’lik bölüme yoğunlaştık. Böylece 480 km’lik terör koridorunu tam ortadan bölmüş olacağız. Hasake tarafını kontrol altına alarak operasyonu tamamlamış olacağız. Daha önceden deklare ettiğimiz güvenli bölge haritasına uygun şekilde yaklaşık 30-35 kilometrelik bir derinliğe kadar ineceğiz. Bugün harekâtın 5. günündeyiz.” dedi.

“2 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU, 18 SMO MENSUBU ŞEHİT OLDU”

Türkiye sınırındaki yerleşim yerlerine yapılan hakkında konuşan Erdoğan, “saldırılarda önemli bir bölümü çocuk olmak üzere 18 vatandaşımız şehit oldu. 140 vatandaşımız da yaralandı. Bu 18 vatandaşımızın içinde 9 aylık bir Suriyeli Muhammedimiz de var. Harekât alanında da 2 askerimiz ile 16 SMO mensubu şehit oldu. 27 askerimiz ile 57 Milli Suriye Ordusu mensubu yaralandı. Buna karşılık ölü, yaralı ve teslim alma olarak etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 490 oldu. Bunların 440’ı öldürüldü, 26’sı yaralandı, 24 adedi de teslim alındı.” şeklinde konuştu.

 

Ceza Hukukçusu İzzet Özgenç: Öldürülen kişi sayısını vermek, nefret ve düşmanlık duygularının yayılmasına katkı sağlar

Gündem

Bilim Kurulu Üyesi, devam eden ev ziyaretlerinden yakındı

Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü, alınan önlemlerle birlikte kamusal alanların kontrol edilebildiğini savunarak, asıl tehlikenin yasaklar sonrasında kafe, restoranda bir araya gelemeyenlerin evlerde toplanmaları olduğuna dikkat çekti.

BOLD – Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü, bulaştırma hızını artıran kafeler ve restoranları kapattıklarını belirterek, asıl tehlikenin ev içi ziyaretler olduğunu açıkladı. Özlü, vatandaşları bu konularda bilinçli olmaya çağırdı.

YENİ TEDBİRLER ALINABİLİR

Sağlık Bakanlığı Korona virüs Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü, CNN Türk’te katıldığı programda koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında yeni alınan önlemleri ve son durumu değerlendirdi. Alınan tedbirlerinin sonuçlarını ancak önümüzdeki hafta sonu anlayabiliriz diyen Prof. Dr. Özlü, bu sonuçlar sonrası salgın seyrine göre yeni kararlar alınabileceğini belirtti.

KAMUSAL ALANLAR KONTROL EDİLEBİLİYOR

Kamusal alanları kontrol edebildiklerini ifade eden Özlü, “Şu anda restoran ve kafelerde paket servise geçilmiş gibi görünüyor. 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkmıyor. Haftasonu yasağı da etkili gibi görünüyor” ifadelerini kullandı.

EVLERDEKİ TOPLANMALAR TEDBİRLERİN GÜCÜNÜ AZALTIR

Denetleyemeyen alanlar da bulunduğunu söyleyen Özlü, “Evlerde kendi içinde toplanmaları bilmiyoruz. Yani restoranda ve kafede bir araya gelemeyenlerin evlerde toplanması, birlikte film seyretmesi, maç izlemesi ve sohbet etmesi bu tedbirlerin gücünü azaltacaktır. Vatandaşlar bu konuda bilinçli davranırsa, tedbirlerden sonuç alırız” dedi.

Vaka ve can kaybında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldı

Okumaya devam et

Gündem

İstanbul’daki Kovid-19 ölümleri yine Türkiye genelini geçti

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de son 24 saatte 177 kişinin koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıklarken; sadece İstanbul’da bulaşıcı hastalık nedeniyle 179 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

BOLD – İstanbul’da bugün bulaşıcı hastalık nedeniyle 179 kişi yaşamını yitirdi. Bu rakam yine Sağlık Bakanlığının açıkladığı Türkiye geneli koronavirüs kaynaklı ölüm rakamını geçti.

Sözcü’nün İBB Mezarlıklar Müdürlüğü kaynaklarından edindiği bilgiye göre, İstanbul’da bugün hayatını kaybeden kişilerin toplam sayısı ise 397 oldu. ‘Bulaşıcı hastalık’ kodu ile sağlık kurumlarından İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı’na bildirilen can kaybı sayısı 179 oldu. Sağlık Bakanlığı’nın bugün açıkladığı verilerine göre, son 24 saatte Türkiye’de 177 kişi koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Hizmet Hareketi gönüllülerine hakaret ve saldırıya ‘ağır ceza’

Okumaya devam et

Gündem

Vaka ve can kaybında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldı

Türkiye’de koronavirüs salgını giderek yayılıyor. Günlük vaka sayısı 30 bin sınırına dayanırken, ağır hasta sayısı da 5 bine yaklaştı. Bakan Koca’nın açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre bugün Kovid-19’dan dolayı 177 kişi yaşamını yitirdi.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı resmi verilere göre bugün 29 bin 845 kişiye vaka, 6 bin 592 kişiye koronavirüs hasta (Kovid-19) tanısı konuldu. İlk vakanın açıklandığı 17 Mart’tan bu yana vaka ve can kaybında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşılırken, bugün 177 kişi de yaşamını yitirdi.

TOPLAM ÖLEN SAYISI 13 BİN 191’E ULAŞTI

Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nun güncel verilerini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından paylaştı. Koca, Türkiye’de koronavirüs nedeniyle 177 kişinin daha yaşamını yitirdiğini, 29 bin 845 kişiye vaka, 6 bin 592 kişiye koronavirüs hastası teşhisi konuldu. Koronavirüs nedeniyle toplam 13 bin 191 kişi yaşamını yitirirken, koronavirüs hasta sayısı 481 bin 198’e yükseldi. Bugün iyileşen sayısı 3 bin 845 oldu.

AĞIR HASTA SAYISI 4 BİN 816’YA ÇIKTI

Verilere göre, toplam test sayısı 18 milyon 72 bin 981 olurken, toplam ağır hasta sayısı 4 bin 816 olarak kayıtlara geçti. Toplam iyileşen hasta sayısı 392 bin 616, bugünkü test sayısı da 171 bin 113 oldu. Verilerle ilgili açıklama yapan Bakan Koca, “Bugün tespit edilen 6.592 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 5.000’e yaklaştı. Kayıplarımız artıyor. Tedbirlere sıkı uyarsak kısıtlama olmadan da mücadele edebiliriz. Yoksa kısıtlamalar kaçınılmaz olur. En güvenli yer evimizdir” dedi.

Türkiye’nin 27 Kasım 2020 güncel koronavirüs tablosu ise şöyle:

Okumaya devam et

Popular