Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Yeni Game of Thrones dizisinin ismi açıklandı

Küresel bir TV fenomenine dönüşen Game of Thrones(Taht Oyunları) dizisiyle aynı evrende geçecek yeni dizinin ismi House of The Dragon olarak açıklandı.

BOLD– Yapımcı HBO daha önce planlanan ve öyküdeki “İlk İnsanlar” zamanını anlatacağı söylenen diziyi iptal etmesinin hemen ardından House of The Dragon (Ejderha Evi) adlı yapımın lansmanını gerçekleştirdi.

TARGARYENLER BAŞROLDE

Game of Thrones’un yapımcısı HBO, 2019 ilkbaharında duyurduğu ve başrol için ünlü oyuncu Naomi Watts’la anlaşılan diziyi iptal ettiğinin ABD basınında yer almasından sadece saatler sonra yeni bir dizinin duyurusunu yaptı. House of The Dragon isimli dizinin Targaryen hanedanına odaklanacağı bildirildi.

Game of Thrones’taki öyküden yaklaşık üç yüz yıl önce geçecek dizinin yapımcıları arasında Taht Oyunları serisinin yazarı George RR Martin de yer alıyor. Orijinal dizinin yazarlarından Damon Lindelof ve D.B. Weiss’in yapımdan ayrılmasının etkisinin ne olacağı merakla bekleniyor.

House of The Dragon’un vizyon tarihi ya da kadrosuyla ilgili ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Kültür

Sinema salonlarına verilecek destekte başvuru koşulları esnetildi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, ‘Sinema Sektörünün Desteklenmesi Hakkında Yönetmelik’te değişiklik yapılarak, salonlara verilecek desteğin başvuru şartları ve ödeme koşullarının yumuşatıldığını duyurdu.

BOLD– Bakanlığın yaptığı yazılı açıklamaya göre sinema salonu işletmecilerinin pandemi tedbirleri kaynaklı sorunlarının aşılması amacıyla ‘Sinema Sektörünün Desteklenmesi Hakkında Yönetmelik’te değişiklik yapıldı. Bu kapsamda, sinema salonlarına verilecek desteğin başvuru şartları ve ödeme koşullarında esnekliğe gidildi.

SEANS SAYISI VE KAPASİTE SINIRI DÜŞÜRÜLDÜ

Yapılan değişiklik uyarınca bir yıl içerisinde 12 olan film gösterim şartı 6’ya indirildi. Destek başvuru şartı olan ’60 koltukluk sinema kapasitesi’ ’50’ olarak değiştirildi. Bir diğer değişiklik ise desteğin ödeme şeklinde oldu.

Daha önce aylık dönemler halinde ödenene desteğin yarısının tek seferde ödenebilmesini öngören yeni uygulama sayesinde sinema salonlarının kapalı olduğu dönemde de destekten faydalanmasına imkân sağlandı

Ayrıca bakanlığın prodüksiyon aşamasındaki projelere verdiği ‘ilk uzun metrajlı kurgu film yapım’, ‘uzun metrajlı sinema film yapım’, ‘ortak yapım’, ‘çekim sonrası’, ‘dağıtım ve tanıtım’ destek türlerinde de destek tutarının tamamının tek seferde ödenebilmesine imkan tanındı.

Okumaya devam et

Kültür

Amazon Prime Video Türkiye şubat ayı takvimi duyuruldu

Amazon Prime Video gelecek ay abonelerine sunacağı dizi ve filmleri açıkladı. “Bliss” ve “A Map of Tiny Perfect Things” filmleri dikkat çekiyor.

BOLD– Amazon Prime Video Türkiye’nin şubat ayı takvimi açıklandı. Amazon Prime Video Türkiye’de gösterime girecek yapımlar arasında Salma Hayek, Owen Wilson ve Nesta Cooper’ın başrolde yer aldığı “Bliss” ve Lev Grossman’ın kısa hikayesinden uyarlanan “A Map of Tiny Perfect Things” filmleri ve Hindistan yapımlarından “The Family Man” casus dizisinin ikinci sezonu öne çıkıyor.

BLISS – 5 ŞUBAT

Yakın zamanda boşanan ve üstüne işinden kovulan Greg (Owen Wilson), sokaklarda yaşayan gizemli Isabel (Salma Hayek) ile tanışıyor. İçinde yaşadıkları dünyanın bir bilgisayar simülasyonu olduğuna inanan Isabel’in bu fikirleri ilk başta Greg’e saçma gelse de, zamanla bu çılgın teoride gerçeklik payı olabileceğine inanmaya başlar.

A MAP OF TINY PERFECT THINGS – 12 ŞUBAT

Kathryn Newton ve Kyle Allen’ın başrollerini üstlendiği The Map of Tiny Perfect Things, Lev Grossman’ın kısa hikayesinden uyarlandı. Aynı günü yaşadığı sonsuz bir döngüye sıkışan Mark’ın dünyası, kendisi ile aynı döngüde olduğunu fark ettiği Margaret ile tanıştıktan sonra alt üst oluyor. İkili, içinde sıkışıp kaldıkları günü güzelleştirecek detaylar ararken bu döngüden kurtulmak isteyip istemediklerini de sorgulamaya başlar.

THE FAMILY MAN, İKİNCİ SEZON – ŞUBAT 12

Sevilen aile adamı Srikant Tiwari’ ikinci sezonda yeni ve güçlü bir düşman olan Raji ile karşılaşıyor. Sürpriz gelişmelerle dolu ve bu sefer kimsenin güvende olmadığı yeni sezonda Srikant, kişisel yaşamı ile iş hayatı arasındaki dengeyi korumakta daha da zorlanacaktır.

Okumaya devam et

Kültür

Şivan Perwer’den çevrim içi konser

Dünyaca ünlü Kürt sanatçı Şivan Perwer, dinleyicileriyle buluşmak için online konser verecek. Perver, 13 Mart’ta gerçekleşecek konserini bir mesajla duyurdu.

BOLD– En önemli Kürt sanatçılarından olan Şivan Perwer de koronavirüs sürecinde sevenleriyle online konser etkinliğinde buluşan müzisyenler arasına katılıyor. Kınay Entertainment’in organizasyonuyla gerçekleşecek konser dünyanın her yerinden izlenebilecek.

ÇARESİZ ZAMANLAR

Kırk beşinci sanat yılına ulaşan ünlü sanatçı, “en çaresiz zamanlar” olarak nitelediği salgın günlerinde vereceği online konser için müzikseverlere şu mesajı gönderdi:

“Tüm dünya bir yıldan itibaren en çaresiz zamanlarını yaşamakta. Covid 19 virüsü ile birçok sorunla yüzleşmek zorunda kaldı. Bu kadar olumsuz giden bir süreçte müziğin evrenselliğini ve şifa vericiğiliyle sizlerin evlerinize konuk olmak istedim. Çünkü müzik en iyi moral kaynağıdır. Duyguların en güzel tercümanıdır. 13 Mart 2021 Avrupa saati ile 20:00 da Türkiye saati 22:00’de evlerinize misafiriniz olmak için online konserime sizleri davet etmek istiyorum.”

Konserlere ilgili detaylara ve biletlere kinayticket.com adresinden ulaşılabilir.

Okumaya devam et

Popular