Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Arkadaşları iş kazasında ölen 300 işçi iş bıraktı

Yapım aşamasında sıkça yaşanan işçi ölümleriyle gündeme gelen İstanbul Havalimanı’nda dün de bir işçi hayatını kaybetti. Arkadaşları iş bırakarak olayı protesto etti.

BOLD – İstanbul Havalimanı’nda çalışan Mehmet Aydın (18) dün asansörün şaft boşluğuna düşerek hayatını kaybetti. Arkadaşlarının iş kazasında ölümünü protesto eden 300 işçi bu sabah iş bıraktı.

ÇALIŞMA YERİNDE AYDINLATMA YETERSİZ

DHL kargo firmasının alt yüklenici firması Berko İnşaatta havalandırmacı olarak çalışan genç işçi, dün asansörün şaft boşluğuna düşerek yaşamını yitirmişti. Evrensel’in haberine göre, Aydın’ın çalışma arkadaşları, şantiyede fazla mesai yaptıklarını, yürüyüş yollarında yeterli aydınlatma olmadığı için çalışırken cep telefonu ışığıyla yürümek zorunda kaldıklarını dile getirdi.

İŞ GÜVENLİĞİ ÖNLEMLERİ ALINMIYOR

İş güvenliği önlemlerinin alınmadığını belirten işçiler, yürüyüş yolundaki karanlıkta asansör boşluğunun kapatılmadığına dikkat çekerek, Aydın’ın akşam mesaisinden çıkarken merdiven kapısı zannedip asansör boşluğundaki kapıyı açarak şaft boşluğuna düşmüş olabileceğini söyledi. İşçiler, 4 Kasım Pazartesi Günü’ne kadar gerekli önlemler alınmazsa işbaşı yapmayacaklarını duyurdu.

Bülent Arınç’a “acıdığı bir KHK’lıdan” mektup

Gündem

Pelikan göçü başladı: Yalıyı boşaltıyorlar mı?

Pelikan örgütü olarak bilinen hükumete yakın medya ve sosyal medya hesaplarını kontrol eden Bosphorus Global’in Berat Albayrak’ın istifası sonrası yalıyı boşaltıkları konuşuluyor

BOLD – Berat Albayrak’ın istifası sonrası Pelikan Grubu olarak bilinen Bosphorus Global’in (Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi) Boğazdaki yalıyı boşalttığı iddia ediliyor.

Pelikancıların hükumete yakın medya ve sosyal medya hesaplarını kontrol ettiği öne sürülüyor. Berat Albayrak’ın da bu örgütü maddi olarak desteklediği ileri sürülüyordu.

Berat Albayrak’ın istifası sonrası gözler Bosphorus Global’e çevrildi. Sosyal medya fenomeni ‘Türkiye Gerçekleri’ adlı hesap Pelikancıların Boğazdaki yalıyı boşalttıklarını paylaştı.

Damadın ardından babası da istifa etmiş

Okumaya devam et

Gündem

Sadık Albayrak’tan istifa açıklaması

AKP’den istifa ettiği iddia edilen Sadık Albayrak: “Erdoğan’ın yanında, “ölümüne ölümüne” duygusuyla, bütün aile olarak dimdik durmaktan biran dahi vazgeçmemiz mümkün değildir” dedi.

BOLD – Sadık Albayrak’ın, oğlu Berat Albayrak’ın istifası sonrası yaşanan kriz sırasında Erdoğan’a ulaşamadığı gerekçesiyle AKP’den istifa ettiği iddia ediliyordu. Sadık Albayrak’tan istifa iddialarına ilişkin bugün bir açıklama yaptı.

Albayrak açıklamasında, “Bir dava partisi olan AK Parti’nin ve her daim ‘Nur-u Aynım’ dediğim muhterem Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında, “ölümüne ölümüne” duygusuyla, bütün bir aile olarak dimdik durmaktan bir an dahi vazgeçmemiz mümkün değildir” dedi.

ÇOCUKLARIMDAN RAZIYIM

Sadık Albayrak konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Son günlerde şahsım ve ailem hakkında yayılan yalan yanlış haberler üzerine açıklama yapmak boynumun borcu olmuştur.60 yıllık yazarlık ve gazetecilik hayatıma tarih ve arşivler şahittir. Çocuklarımı gayesi ulvi ve cihanşümul bir davanın neferi olarak yetiştirdim. Onlar da ülkelerine ve içinde yaşadıkları cemiyete hadim oldular. Bunun için üstlendikleri vazifeler ancak bir vasıtadır. Ben onlardan razıyım.

Son günlerde ailem ve çocuklarım hakkında en alçak iftira ve karalamalara tevessül edilmektedir. Bu vicdandan, izandan, insaftan yoksun bir vaziyettir.Bizler dünyevi makam ve mevkilerle değil; duruşumuzla, fikirlerimizle ve memleketimize hizmetle var olma gayesi güden insanlarız.”

Emperyal güçlerin ve yerli uzantılarının karşısında olduklarını söyleyen Albayrak: “Elimizde ‘Selahaddin’in kılıcı’ alnımız ak, başımız dik dağ gibi durmaya devam edeceğiz.Masa başında sahte fitne haberleri üretenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır” dedi.

Damadın ardından babası da istifa etmiş

Okumaya devam et

Gündem

Bakanlığın açıkladığı günlük yeni hasta sayısında büyük artış

Sağlık Bakanlığının açıkladığı günlük koronavirüs verilerine göre, bugün yapılan 148 bin 482 test sonucunda 2 bin 800 yeni hasta tespit edildi.

BOLD – Sağlık Bakanlığı güncel koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Son verilere göre, bugün 88 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybı 11 bin 233’e yükseldi. Son 24 saatte yapışan 148 bin 482 test sonucunda 2 bin 800 yeni hasta tespit edildi. Böylece toplam hasta sayısı da 404 bin 894’e çıkmış oldu.

Toplam iyileşen hasta sayısı 2 bin 181 artarak 346 bin 794’e ulaştı. Öte yandan ağır hasta sayısının 3 bin 230, hastalardaki zatürre oranının da yüzde 4.2 olduğu açıklandı.

Verilere göre Türkiye genelinde yatak doluluk oranı yüzde 53.5, erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 69.9 ve ventilatör doluluk oranı yüzde 34.9 olarak duyuruldu.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Verileri sosyal medya hesabından değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Bugün tespit edilen 2.841 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısındaki artış devam ediyor. Artan hasta sayısını düşürecek olan hareketliliği ve teması azaltarak tedbirlere beraberce uymaktır. Maske ile virüs yükünü düşürelim” dedi.

Okumaya devam et

Popular