Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Vatandaş ekonomiden ümidi kesti Erdoğan oyunu artırıyor

Vatandaş ekonominin düzelmeyeceğine inanıyor

Ada Araştırma’nın ekim ayına ilişkin yaptığı ankete göre halkın yüzde 72’si ekonominin kötüye doğru gittiğine inanıyor. Ekonominin iyiye gideceğine inananların oranı ise yüzde 13,8.

BOLD – Ada Araştırma Şirketi, ekim ayına ilişkin yaptığı kapsamlı kamuoyu araştırma sonuçlarını açıkladı. Araştırmaya göre AKP oy arttırırken, halkın büyük kısmının ekonomiden ümidini kestiği görülüyor.

YENİ PARTİ YÜZDE 10 BANDINDA

Barış Pınarı Harekatı’nın ardından gerçekleştirilen ankete göre Erdoğan ve AKP’nin oylarını bir önceki aya göre arttı. Katılımcılara “Yarın milletvekilliği seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusu da yöneltildi. Kararsızlar dağıtıldığında bu soruya yanıtlar ise şöyle oluştu:

 • AKP % 41,9
 • CHP % 21,3
 • MHP % 8,4
 • İYİ % 7,5
 • HDP % 7,5
 • Saadet % 2,3
 • Yeni kurulacak parti % 9,2
 • Diğer % 2,0
ERDOĞAN’IN RAKİBİ İMAMOĞLU

Ankette “Yarın Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirsiniz?” sorusuna verilen yanıtlar ise şu şekilde sıralandı:

 • Recep Tayyip Erdoğan: % 45,1
 • Ekrem İmamoğlu: % 26,6
 • Meral Akşener: % 6,1
 • Devlet Bahçeli: % 5,3
 • Selahattin Demirtaş: % 4,2
 • Ali Babacan: % 3,8
 • Diğer: % 2,8
 • Ahmet Davutoğlu: % 2,1
 • Muharrem İnce: % 1,6
 • Temel Karamollaoğlu: % 1,4
 • Kemal Kılıçdaroğlu: % 1,1
ERDOĞAN OYUNU ARTTIRDI

Bir önceki aya göre Erdoğan’ın oyunu büyük oranda artırdığı gözlendi. Ankette katılımcılara “Yeni bir partiye ihtiyaç olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusu da yöneltildi. Bu soruya katılımcıların; yüzde 58,8’i ‘hayır’ yüzde 34,8’i ‘evet’ yüzde 6,3’ü ise ‘fikrim yok’ diye yanıt verdi. Katılımcılara “Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Muharrem İnce” isimleri de soruldu. Bu isimler arasında şansı en yüksek kişinin yüzde 79,7 ile Ahmet Davutoğlu olduğu gözlendi.

HALK EKONOMİNİN KÖTÜYE GİDECEĞİNE İNANIYOR

Ankette “Türkiye’nin ekonomik gidişatını nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna ankete katılanların yüzde 72’si “kötüye doğru gidiyor” diye yanıt verdi. Aynı kalacak diyenlerin oranı yüzde 14,3 olurken, iyiye gideceğine inananların oranı ise yüzde 13,8’de kaldı.

Trump, Tayyip Erdoğan’ı övdü Suriye’nin petrolünü aldı

Gündem

İstanbul’da cenazeler otobüs bagajında taşınıyor

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, bugün İstanbul’da 231 kişinin bulaşıcı hastalıktan hayatını kaybettiğini duyururken, İBB otobüslerinin bagajında taşınan cenazeler de basına yansıdı.

BOLD – İstanbul’daki bulaşıcı hastalık kaynaklı ölümleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu bir süredir gündeme taşıyor.

Konuyla ilgili CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Sağlık Bakanlığının koronavirüs tablosunu açıklamasının ardından dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

DERDİM MORAL BOZMAK DEĞİL

Sağlık Bakanlığı, bugün koronavirüs nedeniyle Türkiye genelinde 174 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu. Kaftancıoğlu ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün İstanbul’da 231 vatandaşımızı kaybettik. Sayıdan bağımsız 231 aileye ateş düştü” dedi.

Kaftancıoğlu paylaşımının devamında: “Salgın her geçen dakika yayılıyor. Derdim tasam moral bozmak değil, durumu doğru tespit edip gereğini yapmak. İstanbul için daha fazla gecikmeden gereğini yapın” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Sözcü gazetesinin İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığından edindiği bilgiye göre, İstanbul’da bugün yaşamını yitiren 493 kişi’den 231’i bulaşıcı hastalık kaynaklı vefat etti. Sözcü gazeteci ayrıca, Kilyos Mezarlığı’nda yeni defnedilmiş cenazelerin mezarları, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedilmeyi bekleyen tabutların ve Alibeyköy Gasilhanesi’nde bekleyen cenazeler ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) otobüslerinin bagajında taşınan tabutları görüntülendi.

Resmi rakamlara göre koronavirüsten can kaybı 13 bini geçti, yeni vaka 29 bin 132

Okumaya devam et

Gündem

Başsavcıvekili Zülkarneyn Kısık koronavirüsten hayatını kaybetti

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcıvekili Zülkarneyn Kısık’ın koronavirüs tedavisi gördüğü Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybettiğini duyurdu.

BOLD – Koronavirüse yakalanan 61 yaşındaki Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcıvekili Zülkarneyn Kısık bir süredir Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi görüyordu.

Kısık’ın yarın Eyüp Sultan Camisi’nde öğle vakti kılınacak namazın ardından son yolculuğuna uğurlanacağı öğrenildi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Vefat haberini teessürle öğrendiğim Büyükçekmece Başsavcı Vekilimiz Zülkarneyn Kısık’a Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve yargı camiasına başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Vefat haberi sonrası sosyal medya hesabından taziye yayınlayan Adalet eski Bakanı Bekir Bozdağ da: “Vefat eden İstanbul Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zülkarneyn Kısık’a Allah’tan rahmet; ailesine,yakınlarına ve yargı mensuplarına başsağlığı ve sabır dilerim. Rabbim, merhameti ve mağfiretiyle muamele eylesin. Mekanı cennet olsun” dedi.

Özdağ’ın kirli çamaşırları ortalığa saçıldı: Devlet belgeleri ne diyor?

Okumaya devam et

Gündem

Resmi rakamlara göre koronavirüsten can kaybı 13 bini geçti, yeni vaka 29 bin 132

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 174 kişiyle birlikte toplam can kaybı 13 bin 14’e yükseldi.

BOLD – Sağlık Bakanlığı güncel koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün hayatını kaybeden 174 kişiyle birlikte toplam can kaybı 13 bin 14’e yükseldi. Son 24 saatte yapılan 168 bin 348 test sonucunda ise 6 bin 876’sı semptom gösteren olmak üzere 29 bin 132 yeni vaka tespit edildi. Böylece Türkiye’deki toplam hasta sayısı 474 bin 606 oldu.

Bugün iyileşen 3 bin 291 kişiyle birlikte toplam iyileşen toplam hasta sayısı 388 bin 771’e yükseldi. Toplam hastalarda zatürre oranının yüzde 3.4, toplam ağır hasta sayısının ise 4 bin 711 olduğu açıklandı.

Türkiye genelinde yatak doluluk oranı yüzde 54.7, erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 71.3 ve ventilatör doluluk oranı yüzde 39.2 olarak duyuruldu.

AKTİF HASTA ARTIYOR

Verileri sosyal medya hesabından değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şunları kaydetti: “Bugün tespit edilen 6.876 yeni hastamız var. Aktif hasta sayımız artıyor. Salgının seyri kadar bizim tedbirlere uyumumuz da kısıtlamalar konusunda belirleyici olacak. Tedbirlere uyarsak kısıtlamalara gerek kalmaz. Birlikte mücadele edersek başarabiliriz.”

Borsa İstanbul’un yüzde 10’u artık Katar’ın

Okumaya devam et

Popular