Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Prag Büyükelçisi olarak atanan Egemen Bağış, geçiş dönemi yaşıyormuş!

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında adı geçtiği için istifa ettirilen Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış, vefasızlıktan dem vurdu. Gerçek dostların ‘geçiş döneminde’ ortaya çıktığını vurgulayan Bağış, “Siyasette aktifken, görevdeyken, yükselirken dostunuz çok olur” dedi.

BOLD-AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararname ile Türkiye’nin Prag Büyükelçisi olarak atanan Egemen Bağış, kendisi için düzenlenen “Veda değil vefa” gecesinde konuştu. “Siyasette aktifken, görevdeyken, yükselirken dostunuz çok olur” diyen Bağış, “Ama gerçek dostlar siyasette yükselmezken, bir geçiş dönemi yaşadığınızda bir buruk dönem yaşadığınızda yanınızda olanlardır” sözleri dikkat çekti.

Bir dönem AKP’den Devlet ve Avrupa Birliği Bakanlığı yapan Egemen Bağış, 17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet soruşturmasında adı geçtiği için istifa etmek zorunda kalmıştı. Sosyal medyaya yansıyan telefon görüşmelerinde Bakara Suresi’nden “bakara-makara” şeklinde bahsetmesi tepki toplamıştı.

Diriliş Gençlik Federasyonu tarafından Prag Büyükelçisi olarak atanan Egemen Bağış için “Veda değil vefa gecesi” adlı bir program düzenledi. Federasyon Başkanı Berivan Algın’ın ev sahipliğinde İBB Çırpıcı Sosyal Tesislerinde düzenlenen programda konuşan Bağış, “Gerçekten burada dostlarımın arasında olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.” dedi.

“Siyasette aktifken, görevdeyken, yükselirken dostunuz çok olur.” diyen Bağış, “Ama gerçek dostlar siyasette yükselmezken, bir geçiş dönemi yaşadığınızda bir buruk dönem yaşadığınızda yanınızda olanlardır. Onun için vefalı duruşunuzu hiç bir zaman unutmayacağım.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında 17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet soruşturmasının yaşandığı dönemden bahseden Bağış, “Akın akın üzerimize gelindiği o süreçte de bugünde yanım olan ve bize sahip çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum” dedi.

Semra Kuytul: “Bize, bunu FETÖ yapıyor derseniz önünüzü açarız, dediler”

Politika

Bülent Arınç’ın oğlundan babasına fitneci diyen ‘Reis’e duygu dolu mesaj

AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Mücahit Arınç, babasının istifasının ardından sosyal medya hesabından, “Bu denizde tek bir gemi, tek bir rota ve tek bir Reis var” mesajı paylaştı.

BOLD – TBMM eski Başkanı Bülent Arınç Habertürk’te katıldığı programda Osman Kavala ve HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutukluluklarını eleştirerek tahliye edilmeleri gerektiği yönünde açıklamalarda bulundu. Arınç’ın sözleri hükumetin normalleşme adımı gibi görülse de bir gün sonra, partisinin il kongrelerinde konuşan Erdoğan tarafından sert bir dille eleştirildi.

İSTİFASI KABUL EDİLDİ

Arınç’ın sözleri için ‘fitne ateşi’ ifadesi kullanan Erdoğan, Demirtaş ve Kavala’nın tahliyelerini de yalanladı. Erdoğan’ın sözlerine incindiğini söyleyen Arınç, bugün Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa etti. Arınç’ın istifası Erdoğan tarafından kabul edildi.

TEK GEMİ TEK REİS

Öte yandan, Bülent Arınç’ın oğlu AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Mücahit Arınç, babasının istifasının ardından sosyal medya hesabından ilginç bir paylaşımda bulundu. Mücahit Arınç paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Aynı denize dökülen farklı ırmaklarız. Ama sefere çıktığımız ilk gün de dediğimiz gibi; “Bu denizde tek bir gemi, tek bir rota ve tek bir Reis var.”

Gökçek’e Bülent Arınç’ın gidişi yetmedi kampanya başlattı: Bülent de öğrensin

Okumaya devam et

Politika

Genel Kurul’da koronavirüs paniği

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir’in, TBMM Genel Kurul’daki çalışmaları sırasında koronavirüs testinin pozitif olduğunun öğrenilmesinin ardından Genel Kurul salonu boşaltıldı.

BOLD – HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Meclis kampüsündeki hastanede yaptırdığı koronavirüs testi sonucunu TBMM Genel Kurulda olduğu sırada öğrendi. Aydemir pozitif çıkan sonucun ardından çalışmalarını yarıda bırakarak Meclis’ten ayrıldı. HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, TBMM Başkanlık Divanı’nı konuyla ilgili bilgilendirdi.

Oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Celal Adan, “Genel kurul salonuna girip çıkan bir arkadaşımızın daha pozitif çıktığını öğrendik” anonsunu yaptıktan sonra Genel Kurul’un dezenfekte edilip havalandırılması için ara verdi.

KORONAVİRÜSLÜ VEKİL SAYISI 102 OLDU

Dezenfekte çalışmalarının ardından Genel Kurul çalışmalarına yeniden başladı. Aydemir ile birlikte koronavirüse yakalanan milletvekili sayısı 102’ye yükseldi.

Vefat sayılarının açıklanmasına tepki gösteren Bahçeli’ye İmamoğlu’dan yanıt: Derdim şeffaflık

Okumaya devam et

Politika

Vefat sayılarının açıklanmasına tepki gösteren Bahçeli’ye İmamoğlu’dan yanıt: Derdim şeffaflık

imamoğlu bahçeli

Partisinin grup toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef alan MHP lideri Devlet Bahçeli’ye, İmamoğlu’dan şeffaflık hatırlatması geldi.

BOLD – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef aldı.

NİYETİ KÖTÜDÜR

İmamoğlu’nun İstanbul’daki anormal artışta olan bulaşıcı hastalık kaynaklı ölümleri gündeme getirmesine tepki gösteren Bahçeli: “Özellikle vaka ve vefat sayılarıyla ilgili korku uyandıranların bize göre niyeti kötüdür. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı’nın Sağlık Bakanlığı’nın verilerini tekzip eden laçka açıklamalarının itibar edilecek hiç bir yanı yoktur. Böylesi bir dönemde siyasi çıkar peşinde koşmak gafilce bir yaklaşımdır. Sağlık Bakanımızın geceli gündüzlü mücadele ederken, belediye işlerinden başka işlere burnunu sokan bu kendini bilmezin amacı nedir?

Virüsün bir siyaset ve ekonomik krize yol açması, demokrasi dışı oluşumları tetiklemesi mi amaçlanmaktadır. Covid-19’un meslek hastalığı sayılması konusunda TBMM’de üzerimize ne düşüyorsa yapacağımızın teminatını veriyoruz” dedi.

ŞEFFAFLIK VURGUSU

Bahçeli’nin kendisini hedef alan konuşmasının ardından saygı duyduğu siyasi parti liderleri ile polemiğe girmek istemediğini söyleyen İmamoğlu ise: “Benim yapmak istediğim, vatandaşı doğru bilgilendirmek ve doğru tedbirlerin alınmasını sağlamaktır. Dünyada da örnekleri var. Bazen bir ülkedeki doktorun feryadı sayesinde, o ülkedeki sistem şeffaflığa dayalı olunca başarılar elde ediliyor.

Benim derdim, sürecin şeffaflıkla yönetilmesidir. Vefat rakamlarını öğrenmek için genel başkanlar beni aramıştır. Ben de şeffaflıkla bilgi vermişimdir. Umuyorum ki Sayın Bahçeli de arar. Gerektiğinde ben de aramaktan imtina etmem, süreci paylaşırım” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: İradeleri ipotek altında reform yapamazlar

Okumaya devam et

Popular