Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Müebbet verilen Şüheda Sena Söğütalan’ın bilinmeyenleri

Müebbet verilen askeri öğrenci Şüheda Sena Söğütalan Silivri Cezaevi’nden Marmara Hukuk’u birinci olarak kazanmıştı. Erkek kardeşi Sena’nın bir şiirini paylaştı.

BOLD-  Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1. olarak kazandığı halde eğitim hakkı engellenen askeri öğrenci Şüheda Sena Söğütalan (24) vatan sevdasını anlatan bir şiiri ortaya çıktı. Erkek kardeşinin sosyal medyada yayınladığı “Hep Millet Hep Vatan” adlı şiirde Söğütalan sanki tutsak olacağını biliyormuş gibi dizeler süzmüş hayattan.

Öğrenciliği ve özgürlüğü elinden alınmadan önce okuldayken yazdığı şiir şöyle:

Hep Millet Hep Vatan

Milletini sevmeli insan
Vatanını sevmeli
Kokusundan tanımalı
Hayaliyle yaşamalı
Taşına toprağına vurgun
Rüzgarına meftun olmalı
Sinesinde tutsak bir güvercin gibi mahkum
Süzülen gözyaşları kadar özgür
Hep onu sayıklamalı dili
Ondan başka sevmemeli kalbi
Çizilen resimlere, söylenen şarkılara işlemeli aşkını
Titiz bir hattat misali
Kalbi bir Ramazan davulcusunun vuruşuyla atmalı
Yetim değerlerine mazlum bir anne timsali dokunmalı
Gözyaşlarıyla yeşermeli kurak topraklar
Çiçekler raks etmeli onun hıçkırıklarında
Mazlum karşısında tir tir titremeli elleri
Zalimin karşısında elif gibi dimdik bedeni
Yalan gömleğine bile sıçramamalı
Zulüm parçalarına dokunmamalı
Onu değiştirmemeli hiçbir tufan
Yüreğinde hep millet hep vatan

İZİN VERİN BEN YATAYIM ABLAM OKUSUN

Öte yandan Söğütalan için geçen hafta sosyal medyada #SenanınEğitimHakkı etiketiyle bir kampanya başlatıldı. Kardeş Söğütalan da ablasıyla ilgili bazı paylaşımlarda bulundu.

“İzin verin ben yatayım ablam okusun” diye yazan kardeş şöyle devam etti: “Ablam her zaman benden daha zeki olmuştu. Bu ülkeye daha fazla yararı dokunabilir. İzin verin ben yatayım o okusun!”

SINAVDA 1577. OLDU

15 Temmuz’da darbeye katıldıkları iddiasıyla müebbet hapis cezasına çarptırılan Söğütalan, tutuklu bulunduğu Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde üniversite sınavına hazırlandı ve birçok öğrencinin hayal ettiği Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini, sınavda 1577. olarak kazandı.

Tek isteği cezaevinden eğitimine devam etmek olan Söğütalan eğitim hakkı devam zorunluluğu olduğu gerekçesiyle engelleniyor. Oysa birçok öğrenci cezaevinden okul sınavlarına girebiliyor.

TIBBI DA KAZANMIŞTI

Tıp fakültesini kazandığı halde Hava Harp Okulunda okumayı tercih eden Söğütalan, HHO Bilgisayar Mühendisliğinde eğitimine devam ediyordu. 3. sınıfı bitirirken 15 Temmuz oldu. Hava Harp Okulu öğrencisi olan Şüheda Sena Söğütalan, 15 Temmuz’da darbeye katıldıkları iddiasıyla müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

ŞÜHEDA SENA SÖĞÜTALAN’IN KARDEŞİNİN PAYLAŞTIĞI CEZAEVİ VE AİLE FOTOĞRAFLARI

Soldan Sağa: Nagihan Yavuz, Nimet Ecem Gönüllü ve Şüheda Sena Söğütalan

Gündem

29 sağlık çalışanı daha Kovid-19’dan hayatını kaybetti

sağlık çalışanı, ölüm, üzgün

Koronavirüs vaka sayısındaki artış sağlık çalışanlarını da olumsuz etkiliyor. İş yükleri artan sağlık çalışanları arasında can kayıpları da giderek yükseliyor. Son bir haftada 29 sağlık çalışanı daha Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

BOLD – Son bir haftada 29 sağlık çalışanı daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Pandeminin başından bu yana hayatını kaybeden toplam sağlık çalışanı sayısı 212’ye yükseldi.

Koronavirüs sebebiyle sağlık çalışanları ölümleri her geçen gün daha da artıyor. Türk Tabipleri Birliği’nin açıkladığı rakamlara göre son bir hafta içerisinde 29 sağlık çalışanı daha yaşamını yitirdi. “Kovid-19 meslek hastalığı kabul edilsin” diyen TTB’nin kayıtlarına göre pandeminin başından beri 212 sağlık çalışanı vefat etti.

Koronavirüs salgını yeni rekorlar kırarak yayılıyor

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüs salgını Türkiye’de yeni rekorlar kırarak yayılıyor

Salgın rekor kırarak artmaya devam ediyor. Son 24 saatte 193 kişi salgın nedeniyle yaşamını yitirdi, 32 bin 736 kişi ise koronavirüse yakalandı. Bakan Koca, “Kapalı ortamlarda kalabalık içinde bulunmayın” çağrısı yaptı.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 4 Aralık 2020 tarihli koronavirüs tablosunu paylaştı. Tabloya göre son 24 saatte 193 kişi salgın nedeniyle yaşamını yitirirken, 32 bin 736 kişi de koronavirüse yakalandı.

RESMİ VEFAT SAYISI 15 BİNE YAKLAŞTI

Güncel koronavirüs tablosuna göre hasta sayısı 6 bin 903 olarak açıklanırken, vaka sayısı da 32 bin 736 olarak ifade edildi. Son 24 saatte 193 vefatın kaydedildiği tabloda ağır hasta sayısının 5 bin 703 olduğu ifade edildi. Toplam hasta sayısı 527 bin 70, vefat saylısı ise 14 bin 509 oldu.

“KALABALIK ORTAMLARDA BULUNMAYIN”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün tespit edilen 6 bin 903 yeni hasta var. Ağır hasta sayısı da aktif hasta sayısı da artmaya devam ediyor. Bugünlerde en büyük bulaşma ortamı kapalı ve kalabalık mekanlar. Kapalı ortamlarda kalabalık içinde bulunmayın. Kendinizi ve sevdiklerinizi koruyun” dedi.

Büyükşehir başkanları: Vefat sayıları açıklanandan 2-3 kat fazla

Okumaya devam et

Gündem

İzmir’de sağlık muayenesine götürülen kadınlara ters kelepçe

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının Hizmet Hareketi gönüllülerine yönelik yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınan 66 kişinin sağlık kontrolüne ters kelepçe takılarak götürülmesi dikkat çekti.

BOLD – İzmir’de Hizmet Hareketi mensuplarının kaldığı iddia edilen evlere operasyon düzenlendi. Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin katıldığı operasyonda 66 kişi gözaltına alındı.

Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin koordinesinde başlatılan operasyonla birçok ilde 66 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar farklı hastanelerde sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık kontrolüne götürülen zanlılara ters kelepçe takıldığı görüldü.

Fahrettin Altun’un evine giren maaş 4’ten 5’e çıktı

Okumaya devam et

Popular