Bizimle iletişime geçiniz

Politika

“Büyüksün Reisim” diyen eski CHP’liye piyango vurdu!

CHP’den Belediye Başkan adayıyken AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesiyle gündeme gelen Barış Saylak, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü olarak atandı.

BOLD – 31 Mart Yerel Seçimlerinde Muğla’nın Milas ilçesinde CHP’den belediye başkan adayı Barış Saylak partisinden istifa ederek AKP’ye geçti. AKP’nin adayı olan Saylak’ın yerel seçimler öncesi Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştü. Bu görüşme Saylak’ın kullandığı ifadeler yüzünden çok konuşuldu.

Saylak, görüşmede “Önümüzdeki hafta grup toplantısında size gelmek istiyorum. Efendim bir emriniz var mı? Baş tacısınız reisim, elinizi öpmeye gelmek istiyorum. Büyüksün Reis’im, büyük. Allah utandırmasın. Saygılar sunuyorum reisim” ifadelerini kullanmıştı.

Barış Saylak 31 Mart seçimlerini kaybetti. Erdoğan kendisi için ‘Büyüksün Reisim’ ifadelerini kullanan Saylak’ı unutmadı. Resmi Gazetede yayınlanan Erdoğan imzalı atama kararı ile Barış Saylak, Şakir Fırat Erkal’ın yerine Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü oldu.

Bakanlık memurlarının Mecliste alkışladığı Sağlık Bakanı özür diledi: “Benim alkışa ihtiyacım yok”

Okumaya devam et
Reklamlar

Politika

AKP’li başkan ‘Villa Kent’ projesini böyle savundu: Zenginleri düşünmek zorundayız

‘Villa Kent’ projesiyle tepkilerin odağında olan Malatya’nın AKP’li Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Tüccarları, zenginleri de düşünmek zorundayız” diyerek projesini savundu.

BOLD – Malatya’nın Battalgazi ilçesindeki Beydağı eteklerine, ilçe belediyesi tarafından yapılması planlanan lüks konutlar bir süredir kentte tartışma konusu. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, katıldığı bir yerel televizyonun canlı yayınında tepki toplayan “Villa Kent” projesini savundu.

İHTİYAÇLARA CEVAP VERMELİYİZ

Malatyahaber sitesindeki habere göre Osman Güder şunları söyledi: “Battalgazi Belediye Başkanı olarak insanların ihtiyaçlarına cevap vermek zorundasınız. Battalgazi’yi sadece Taştepe gözüyle göremezsiniz, sadece Şehit Fevzi olarak göremezsiniz, sadece Kernek gözüyle göremezsiniz. Şehre bakarken şehrin tüm birleşenleri göz önüne alıp öyle kararlar almak gerekir.”

Projeyi eleştirenlere seslenen Güder: “Neden Battalgazi bölgesinde yaşayan insanlar bir anda Yeşilyurt bölgesine göç ediyorlar?’ veya ‘Bina yaparken neden Yeşilyurt bölgesine koşarak gidiyorsunuz?’diye bir soru sormak istiyorum. Projeye karşı çıkanlar bir cevap versinler. Hazırlayacağımız yere buyursun gelsinler yapsınlar. Bizler şehri düşünürken, bir bütün olarak düşünmek zorundayız. Dar gelirli insanlarımızı düşünmek zorundayız, şehrin tüccarını düşünmek zorundayız, şehrin zenginini de düşünmek zorundayız, şehrin öğretmenlerini de düşünmek zorundayız.” dedi.

NEDEN ELİTİSTLER OLMASIN

Her kesiminin ihtiyacını karşılamak zorunda olduklarını söyleyen Güder: “Battalgazi’nin neden elitistleri olmasın. Diğer bölgelerde olduğu gibi. Battalgazi’de yaşam kalitesini arttıracağız. Sosyal konut talep edenler vatandaşlarımıza sosyal konut vereceğiz. Villa talep edenlere villa vereceğiz. Tüm kesimden insanların ihtiyacını karşılayacağız. Belediyeler artık kendi olanaklarını kendi sağlıyor. Villaları yapıp satış işlemlerini gerçekleştirdikten sonra oradan gelen gelirlerimizi, sosyal konutlara yatıracağız. Battalgazi’yi dar makastan kurtarıyoruz. Alt merkezler oluşturuyoruz. Bize gelen birçok talep var. Bu talepleri karşılamazsak o talepler başka bölgelerde karşılanıyor. Amacımız tüm dokuyu bir arada tutmaktır. Battalgazi’de her kesimden vatandaşımızın ihtiyacını karşılayacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu

Almanya’da Ülkücü Hareket’e yasak geliyor: Erdoğan milliyetçiliğinin bu ülkede yeri yok!

 

Okumaya devam et

Politika

İşte ‘İstifa story’nin perde arkası: O da sansürü tattı

CHP’li Vekil Murat Emir’in iddiasına göre Berat Albayrak istifa metnini AA ve ağabeyi Serhat Albayrak’ın kanallarında yayınlatamayınca son çare olarak Instagram’a yöneldi.

BOLD – Berat Albayrak Instagram hesabından paylaştığı istifa metni ile görevini bıraktı. Albayrak’ın istifası geçen pazar akşamından bu yana siyasetin bir numaralı gündemi. Berat Albayrak’ın neden istifa ettiği tartışılırken, istifa metnini neden Instagram hesabından paylaştığı çok konuşulmadı.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’den bu konuyla ilgili dikkat çekici bir iddia geldi. Emir’e göre Albayrak’ın gönderdiği istifa metnini AA abonelerine duyurmadı. Ağabeyi Serhat Albayrak’ın kanalları bile metni yayınlamak istemedi. Emir’in iddiasına göre Berat Albayrak’ın Twitter hesabı bile istifa metnini paylaşmasın diye ele geçirildi ve çökertildi.

Emir’in sosyal medyadan paylaştığı iddiasında şu ifadeler yer aldı: “İstifanın perde arkası. Berat Albayrak, metni AA’ya verdi. Yayınlanmayınca kendi kanalı A Haber’e gönderdi, olmadı. Havuz medyasından istifayı yayınlayacak bir kanal arandı, bulunamadı. Twitter’ı da çökertilen Albayrak, son çare Instagram’ı kullandı. O da sansürü tatmış oldu.

Devlet Bahçeli’den ABD’ye bölünme uyarısı!

 

Okumaya devam et

Politika

Devlet Bahçeli’den ABD’ye bölünme uyarısı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD başkanlığına seçilen Joe Biden’a karşı tedbirli ve kuşkulu olacaklarını belirtti. “Belki de ABD’ye yakın bir gelecekte etnik kamplaşma hakim olacak, bu ülke eyaletler bazında bir ayrışma sürecine sürüklenebilecektir” dedi.

BOLD – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında ABD seçimlerini değerlendirdi.

MHP’nin ABD seçimlerini takip ettiğini ancak taraf tutmadığını savunan Bahçeli, “Bizim için önemli olan ABD’nin uygulayacağı politikaların muhtevası, bunun da ülkemize, bölgemize ve uluslararası ilişkilere yansıma düzeyleridir. Kaldı ki, biz ne Biden şakşakçıyız, ne Trump sevdalısıyız, ne filin hortumundan tutuyoruz ne de eşeğe binmek için sıra bekliyoruz, hamd olsun Türk oğlu Türk olarak cihanı kavrıyoruz” dedi.

ABD’nin yakın bir gelecekte bölünebileceğini öne süren Bahçeli, “Belki de ABD’ye yakın bir gelecekte etnik kamplaşma hakim olacak, bu ülke eyaletler bazında bir ayrışma sürecine sürüklenebilecektir. Kanaatim odur ki, yeni ABD Başkanı’nın dış politika ve uluslararası güvenlik konularında izleyeceği temel siyaseti zaman içinde daha iyi anlaşılacak ve değerlendirilebilecektir” ifadelerini kullandı.

CHP ve HDP’yi ABD başkanlığına seçilen Biden’i kesin sonuçlar açıklanmadan tebrik etmesine tepki gösteren Bahçeli,  “Sayın Kılıçdaroğlu nereye yetişeceksin? Gizlenemez bu memnuniyetin esbab-ı mucibesi nedir? CHP’yi, ABD’nin sevdalısı yapan ilişkiler ağını neye yoralım? Biden’in ağzına sürdüğü bir tutam balın lezzetini almış olmalı ki, Kılıçdaroğlu yeni efendisiyle sosyal medyayla temas kurma gereği hissetmiştir” dedi.

Bahçeli şunları kaydetti:

BİDEN’İN SÖZLERİ BARAJ OLUŞTURUYOR

Başkanlığa seçilen Biden’in, Türkiye’yi meşgul eden çetrefilli konularda takip edeceği politikaların müttefiklik hukukuyla ne kadar bağdaşacağını, güven temeli aşınan iki ülke arasındaki ilişkileri koltuğuna oturur oturmaz nasıl ele alacağını zaman gösterecektir. Yine de temkinli, tedbirli, tedarikli ve kuşkulu bir bekleyişin içinde olduğumuzu herkesin bilmesinde yarar vardır. Çünkü Biden’in geçmişteki sözleri, temasları, çelişkileri, gelgitleri, mesafeli tutumu, Türkiye’ye şaşı ve soğuk bakışı iyimserliğimizin önüne set çekmekte, baraj oluşturmaktadır. Dostluğumuz maskeli, mesafeli, muhataralı, muvazaalı, mukaveleli değildir; kaldı ki doğrudur, tutarlıdır, güvenilirdir, adam gibi adamlığın tezahürüdür. ABD yönetiminde görmeyi arzu ettiğimiz tavır da aynısıyla bu olacaktır.

KARABAĞ’DA TARİHİ RÖVANŞ ALINDI

Büyük bir bahtiyarlık ve memnuniyetle ifade ediyorum ki, Karabağ’da 30 yıla yakındır devam edegelen düşman tasallutuna tarihi bir darbe indirilmiş, can Azerbaycan kahramanlıkla topraklarını almıştır. Çok şükür hak sahibini bulmuştur. Çok şükür Türklük büyük bir zafer elde etmiştir. Ermeni çeteleri tutundukları vatan topraklarından sökülüp atılmıştır. Katil Paşinyan acıyla kıvranarak yenilgiyi kabullenmiş, elleri titreye titreye uzlaşılan anlaşma metnine imza atmak zorunda kalmıştır. Ermenistan döktüğü kanların bedelini ödemiştir. Tarihi rövanş alınmıştır.”

Erdoğan, Albayrak’a teşekkür etti: 2 sismik araştırma, 3 tane de sondaj gemisini kazandırdı

Okumaya devam et

Popular