Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Savcı 127 sanığın ifadesini yarım sayfada özetledi

Müebbet hapis cezasına çarptırılan askeri öğrenci Taha Furkan Çetinkaya’nın (23) mahkemedeki savunması yayınlandı. Çetinkaya, savunmada savcı mütalaasına dair çarpıcı bir bilgi verdi.

BOLD – 15 Temmuz Sultanbeyli Davasında yargılanan ve müebbet hapis cezasına çarptırılan Taha Furkan Çetinkaya’nın Silivri 28. Ağır Ceza Mahkemesinde yaptığı savunmasını annesi Melek Çetinkaya sosyal medya hesabından paylaştı.

Hava Harp Okulu 1. sınıfı öğrencisi Çetinkaya, Kasım 2017’de yapılan savunmada ilginç bir ayrıntıya dikkat çekti. Hem savcının mütalaasında hem de 755 sayfalık iddianamede yer alan sanık listelerinde adının geçmediğini vurguladı. Buna rağmen 21 ay tutuklu bulunduğu belirterek savcının mütalaasıyla ilgili bilgiler verdi.

Çetinkaya, “Sayın savcı 127 sanığın ifadesini, savunmasını yarım sayfadan daha kısa özetlemiş ve demiş ki, ‘bu savunmalara itibar edilemez, … suçtan kurtulmaya yönelik.’ Şimdi ben suçsuzsam neyle savunma yapmam gerektiğini anlayabilmiş değilim” dedi.

ASKERİ TATBİKAT PLANSIZ VE GECE YAPILIR!

Hakkındaki iddiaları, cevapları kolaylıkla bulunacak bilgilerle çürüten Çetinkaya “Savcı diğer bir maddede de geçen ‘gece geç vakitlerde plansız ve ani olarak tatbikat için bir başka şehre gidilmesi hayatın olağan akışına aykırıdır’ demiş. Öncelikle tatbikat zaten Askeri Tatbikat Raporunda belirtildiği üzere savcının kanaatinin aksine gece geç vakitlerde, plansız ve ani olarak yapılır.” ifadelerini kullandı.

Çetinkaya: “Aldığım bir emir olan ‘araçtan in’ emrini müteakip ayağım bir kez asfalta değdi. Ondan da İstiklal Marşı’nı okuyanları görünce indim, esas duruşa geçtim, İstiklal Marşı’na eşlik ettim ve hemen ardından halkın sevgi gösterileri eşliğinde tekrar otobüsüme bindim ve oturmaya devam ettim. Sayın savcının ısrarla “Eylemlerine devam etmişlerdir” derken bahsettiği eylem budur. Oturmak!”

15 Temmuz 2016, Sultanbeyli gişeler.
116 ÖĞRENCİYE MÜEBBET VERİLDİ

15 Temmuz Sultanbeyli davasında 116 Hava Harp Okulu öğrencisi, 3 er ve 3 komutan, Silivri 28. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmıştı. 25 Mayıs 2018’de karara bağlanan davada öğrenciler ve komutanlar müebbet hapis cezasına çarptırılırken 3 er beraat etmişti.

TAHA FURKAN ÇETİNKAYA’NIN SAVUNMASININ TAMAMI

Taha Furkan Çetinkaya ve annesi Melek Çetinkaya.

Taha Furkan Çetinkaya ve annesi Melek Çetinkaya, Silivri Cezaevi. Savunma yaparken oğlunu dinleyen Melek Çetinkaya: “Sınava çalışması gereken yaşta ağır cezalarda savunma yaptı oğlum. Evladımla gurur duyuyor, bir o kadar da üzülüyordum.”

Taha Furkan Çetinkaya Işıklar Askeri Lisesindeki ilk günü, babasıyla birlikte.

Işıklar Askeri Lisesi, 14 yaşındayken.

Dünya Çocuk Hakları Gününde Türkiye’deki durum vahim

Gündem

Korkunç iddia! Marttan bu yana koronavirüsten ölen 40 bin kişi gizlendi

Solunum ve göğüs hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Elif Dağlı, salgının Türkiye’de görülmeye başlandığı Mart ayından bu yana 53 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

BOLD – Pandeminin resmi açıklamalara göre, Türkiye’de görülmeye başladığı Mart ayından bu yana açıklanan vaka ve vefat sayıları tartışma konusu. Meslek örgütleri özellikle de Türk Tabipler Birliği (TTB), hükumetin halktan gerçek rakamları sakladığını iddia ediyor.

Üstelik belediyelerin açıkladığı bulaşıcı hastalıktan ölenlerin sayısı da iddiaları destekliyor.

Öte yandan KRT televizyonuna konuk olan, göğüs ve solunum hastalıkları uzmanı doktorların kurduğu, Türk TORAKS Derneği Üyesi Prof. Dr. Elif Dağlı da Türkiye’de koronavirüs salgını sonrası yaşanan ölümlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

BİZ ARTI ÖLÜMLERE BAKIYORUZ

Mart – Mayıs arasında İstanbul’da 4 bin 500 ölüm saptadıklarını belirten Dağlı: “2 bin 700’ü bunun açıklanamaz yani bildirilmemiş ölümdü. Sayılar giderek arttı tabi. Bugün Türkiye’de toplamda yapılmış birçok artı ölüm çalışması var. Arkadaşlarımızın hesaplarına göre Mart’tan itibaren 53 bin kişinin vefat ettiğiyle ilgili bilgiler var. Belediyelerin yaptığı çalışmalarda şu şekilde ortaya çıkıyor; Bulaşıcı hastalık.
Biz sadece artı ölüme bakıyoruz. Belediye çok net olarak nedensel ölümleri gösteriyor. Bulaşıcı hastalıkla ilgili kaybedilmişleri gösteriyor. ”

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs veirlerine göre ise Türkiye’de koronavirüsten ölenlerin toplam sayısı 13 bin 936.

Burdur E Tipi Cezaevinde 22 koronavirüs vakası

 

Okumaya devam et

Gündem

İmamoğlu’na suikast istihbaratı 15 gün önce İçişlerine ulaştı

İçişleri Bakanlığı yetkilileriyle yaptığı görüşmeyi katıldığı Halk TV’deki canlı yayındaki programda anlatan İsmail Saymaz, suikasta dair istihbari bilgilerin 15 gün önce bakanlığa ulaştığını söyledi.

BOLD – Gazeteci İsmail Saymaz, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na suikast ihbarı ile ilgili İçişleri Bakanlığı yetkilileri ile görüştüğünü söyledi. Saymaz görüşmenin detaylarını Halk TV’de Gürkan Hacır’ın sunduğu Şimdiki Zaman Siyaset programında anlattı.

İstihbari duyum alındığını söyleyen Saymaz, “Uyarı yapıldığını söyledi. Ani bir şey değil. Genel bir duyum olarak ilettiler” ifadelerini kullandı.

Yetkililerin eline 15 gün önce bir istihbari not ulaştığını doğrulayan Saymaz, doğrudan bir suikast olgusu olmadığını belirten bakanlık yetkilileri, sadece Ekrem İmamoğlu’nun isminin geçmediğini ve farklı isimlerin de istihbari notta yer aldığını açıkladı.

Türkeş’in oğlu MHP yönetimi topa tuttu

Okumaya devam et

Gündem

Ekrem İmamoğlu’na suikast son anda önlendi

Odatv, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu öldürmek için harekete geçen IŞİD’li suikastçilerin son anda yakalandığını iddia etti.

BOLD – IŞİD militanlarının İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu öldürmek için harekete geçtiği iddia edildi.

İddianın sahibi Odatv, İmamoğlu’nun tüm koruma ekibinin İçişleri Bakanlığı tarafından uyarıldığını yazdı. Korumalardan herhangi bir şüpheli durumla karşılaşılırsa veya tedbir alınabilmesi için takviye kuvvete ihtiyaç olunursa acilen bilgilendirilmesi istenildi.

İmamoğlu’na da bilgi verildiğini belirten site eski bir İçişleri Bakanının suikast iddiasını doğruladığını yazdı. Ciddi iddialar üzerine İçişleri Bakanlığı ve Valilikle koordine olunarak güvenlik çemberi yeniden ele alındı.

İstanbul Valiliği emriyle Ekrem İmamoğlu’nun koruma sayısı da artırıldı. Odatv, İmamoğlu’na suikast girişiminde bulunmak için görevlendirilen IŞİD militanlarının son anda yakalandığını belirtti.

Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf bakın ne yaptı: Çıldırdık artık!

Okumaya devam et

Popular