Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Üçüncü evre böbrek yetmezliği hastası cezaevinde ölümün eşiğinde!

Hasta tutuklu Ramazan Sarıkaya, 10 aydır cezaevinde böbrek yetmezliği yaşıyor. Yüzde 35 çalışan tek böbreğiyle hayata tutunan Sarıkaya’nın ailesi tahliye çağrısında bulundu.

BOLD – 10 Şubat 2019’da tutuklanıp Balıkesir Kepsüt Cezaevine gönderilen Ramazan Sarıkaya, 3. evre böbrek yetmezliği hastası oldu. 1997 yılında askere gittiğinde tek böbreği alınan Sarıkaya, tutuklandığında diğer böbreği yüzde 50 çalışır durumdaydı. Cezaevi ortamında o böbrek de işlevini kaybederek yüzde 30’a düştü.

Sarıkaya’nın eşi ve çocukları, HDP milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu’na bir mesaj göndererek yetkililerden yardım istedi. Gergerlioğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Ölmesi mi bekleniyor?” diye sordu.

ASKERDE BİR BÖBREĞİ ALINMIŞTI

Ramazan Sarıkaya’nın çocukları, “Babamız Ramazan Sarıkaya 9 ay önce gözaltına alındı. Daha önce askerde iken böbreğinin birisi alınmış, bir diğeri ise yüzde 50 çalışır durumda idi. Gözaltı sonrası geçen süre zarfında böbreklerinin çalışır durumu yüzde 35’e kadar düşmüştür. Doktor diyet uygulanması gerektiğine dair rapor vermiştir. Fakat babamız cezaevi yönetimine gerek yazılı gerekse sözlü olarak bildirmesine rağmen somut bir adım atılmayı bırakın dilekçemize cevap dahi verilmemiştir. Doktor raporlarını ve babamızın yazdığı dilekçe ektedir.” ifadelerini kullandı.

Eşi ise Zehra Sarıkaya ise sosyal medya hesabından “İnsan hayatı bu kadar ucuz. Eşim Ramazan Sarıkaya, tek böbrek yok, diğer böbrek yüzde 50 idi ama şimdi yüzde elli olan böbrek tutuklandıktan sonra hızlı bir şekilde yüzde 35’e düştü, diyet yemekler verilmiyor. Organını hayatını kaybediyor. 1 yıldır suç olacak hiçbir şey bulamadılar. Bu insanlar masum” diye yazdı. 

RAMAZAN SARIKAYA’NIN HASTANE RAPORU 

Gündem

3 kişinin hayatını kaybettiği Sabiha Gökçen’deki kazayı yapan uçağın pilotu tutuklandı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda meydana gelen kaza ilgili Pegasus Havayolları uçağının kaptan pilotu Mahmut Arslan, ifadesinin ardından tutuklandı.

BOLD-5 Şubat’ta İzmir-İstanbul seferini gerçekleştiren Pegasus Havayollarına ait yolcu uçağının pisten çıkması sonucu oluşan kazada 3 kişi hayatını kaybetmişti. 177 yolcu ve 6 mürettebatın bulunduğu uçağın parçalanması sonucu 139 yolcu yaralanmıştı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı kazaya ilişkin soruşturma başlatmış ve uçağın pilotu Mahmut Arslan, tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildikten sonra Kartal Anadolu Adalet Saray’ı ifadesi alınmak üzere getirildi.

Kazaya ilişkin soruşturmayı yürüten savcılığa ifade veren kaptan pilot, sorgusunun ardından “taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma” suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi hâkimliğe sevk edildi.

Buradaki ifadesinin ardından Mahmut Arslan tutuklandı.

“Türkiye ardı ardına depremlerle sarsılacak”

Okumaya devam et

Gündem

Libya’daki Türk Birliği Komutanı Tuğgeneral hayatta mı?

Libya’daki TSK unsurlarına yapılan saldırıda Birlik Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal’ın de şehit olduğu idda edildi. Resmi kaynaklardan iddialara ilişkin bir açıklama yapılmadı.

BOLD-AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği doğrultusunda TBMM’de AKP’li vekillerin oylarıyla Libya’ya asker gönderme teskeresi, muhalefetin tepkisine rağmen MHP’li vekillerin desteğiyle kabul edilmişti. Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne askeri destek amacıyla gönderilen Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait birlik geçtiğimiz günlerde Hafter Güçleri tarafından saldırıya uğradığı iddia edilmişti.

Cumhurbaşkanlığı ve hükümet yetkililerinin sakladığı saldırıda TSK personelinden şehitler vardı. İzmir’in Kınık ilçesinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hafter’e karşı kahraman askerlerimiz ve Suriye Milli Ordusu’ndan ekiplerimizle beraber oradayız. Mücadeleyi orada sürdürüyorlar. Tabii birkaç tane şehidimiz var. Birkaç tane şehidimizin karşılığında yüze yakın orada lejyonerlerden etkisiz hale getirdik. Şehitler tepesi hiçbir zaman boş kalmayacak.” ifadelerini kullanmıştı.

Kamuoyundan saklanan ve sosyal medya “sessiz şehitler” diye tabir edilen askerler arasında Libya Türk Birliği Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal’ın da olduğu iddia edildi. İddiaya göre, Tuğgeneral Soysal’ın cenazesi askeri tören dahi yapılmadan sessiz bir şekilde Aydın’da toprağa verildiği aktarıldı.

Bazı sosyal medya hesapları, Tuğgeneral Soysal’ın yaşadığını ölmediğini iddia etti. Bazı hesaplarda şehit olan askerler arasında Tuğgeneral’inde olduğunu savundu. Kamuoyundan saklanan ‘Sessiz Şehitler’ olayının ardından iddialara ilişkin resmi makamlardan hiçbir açıklama yapılmadı.

15 Temmuz’dan sonra emekli ettiler göreve çağırıp Libya’ya yolladılar şehit cenazesini sessizce defnettiler

Okumaya devam et

Gündem

‘Birkaç şehit’ mi yoksa daha fazlası mı…! Adem Yavuz Arslan yorumladı

Türkiye’nin önemli gündemlerinde biri olan Libya’da şehit olan askerlerin gizlice defnedilmesinin arkasındaki plan ne? Libya’da gerçekte kaç askerimiz şehit oldu?

BOLD-AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Birkaç şehit” diyerek neyi perdelemeye çalışıyor? 17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Soruşturmasında gündeme gelen ‘Sıfırlama’ tapelerinin gerçek olduğu ortaya çıktı. Kaçırılan kişilere işkence yapıldığı iddiaları Baro’ları harekete geçirdi.

Mahkeme işkence için suç duyurusu yaptı…Bahçesaray’da 41 kişiyi çığ değil yolsuzluk öldürdü…Gazeteciler Adem Yavuz Arslan ve Fatih Akalan gündemin sıcak başlıklarını Bold Medya’nın Youtube kanalından değerlendi.

Okumaya devam et

Popular