Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Babil’e soruşturma iddiası: Yeni Akit hedef göstermişti

KHK’lılar adına verdiği mesajla, yayınlandığı ilk hafta gündem olan Star’ın yeni dizisi, Halil Ergenç’in başrolünde oynadığı Babil hakkında soruşturma açıldığı iddia ediliyor.

BOLD- Star TV’de izleyiciyle buluşan Babil, 1. bölümüyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Halit Ergenç uzun aradan sonra yeni dizisi Babil ile yeniden ekranlara döndü. Dizide Ergenç’in yanı sıra, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay, Nur Fettahoğlu ve Mesut Akusta gibi usta oyuncular da yer alıyor.

YAŞADIKLARI KHK MAĞDURLARINI ANIMSATTI

Halit Ergenç’in idealist bir ekonomi profesörü olan İrfan karakteriyle izleyici karşısına çıktığı Babil dizisindeki oyunculuğuyla büyük beğeni topladı. Dizi konusu da, atılan bir iftira yüzünden işinden olan, banka hesaplarına el konulan ve hakkında yurtdışına çıkış yasağı kararı verilen, akademisyen İrfan’ın, çocuğunun tedavisi için para bulma adına kirli işlere bulaşmasını anlatıyor.

HEDEF GÖSTERİLDİ

Halit Ergenç’in canlandırdığı İrfan karakterinin başına gelenler, KHK mağdurlarını anımsattı. Dizinin ilk bölümü sosyal medyada bu yüzden gündem oldu. Hükumete yakın Yeni Akit Gazetesi, diziyi ‘Kime hizmet ediyor’ başlıklı haberi ile hedef gösterdi.

Sosyal medyada yer alan bir iddiaya göre ise dizi hakkında soruşturma açıldı. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama ise yapılmadı.

AİHM Türkiye aleyhine başvurularda Erdoğan ile istişareli sipariş kararlar alıyor

Okumaya devam et
Reklamlar

Televizyon- Dizi

Arka Sokaklar dizisine ‘Bekçi’ ayarı! Bakan Soylu, “Eyvallah Rıza Baba” diyerek paylaştı

AKP hükümetinin sahip çıktığı bekçilere tanınan geniş yetkiler, kamuoyunda tartışılırken uzun zamandır yayınlanan ‘Arka Sokaklar’ dizisinde bekçilerle ilgili bölüm, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından “Eyvallah Rıza Baba” mesajıyla paylaşıldı.

BOLD-Geçtiğimiz hafta yayınlanan ‘Arka Sokaklar’ dizisinde kamuoyunun gündeminde yer alan ‘Bekçilere tanınan geniş yetkiler’ eleştirilmişti. Dizideki olayda Sevgililer Günü’nde, polis memuru rolündeki Arda ile Şükran’ın izbe bir yerde ve arabanın içinde oturup muhabbet ettikleri sırada bir bekçinin kimlik sormasıyla yaşanan olay gündeme getirilmişti.

Dizideki diyalog da bekçilerin, “Hoop hayrola”, “İner misin aslanım arabadan”, “gel bakalım delikanlı şöyle”, “Uzatma aslanım kimlik çıkart, kimlik” ifadelerini kullandığı görülmüştü.

Dizinin bu bölümü sosyal medyada gündem olmuştu. Dizideki sahnenin konuşulmasının ardından ise Arka Sokaklar dizisinde yeni bir sahne daha ekranlara geldi. O sahnede “Rıza Baba” karakteri bekçiyi karşısına alarak, “Sokaklarda elimiz gözümüz olacaksınız” ifadelerini kullandı. Bekçi karakteri ise “Elbette müdürüm bunun için eğitildik” karşılığını verdi.

Söz konusu sahneleri ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun paylaşması dikkat çekti. Soylu paylaşımına “Eyvallah Rıza Baba” ifadelerini ekledi.

Bu durum bir önceki sahnelerin ardından “diziye ayar mı çekildi” yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Okumaya devam et

Kültür

Zirvede “Bayi Toplantısı” var… Boxoffice Türkiye

BKM yapımı “Bayi Toplantısı” gösterimdeki ilk hafta sonunda zirveye oturdu.

BOLD– İlk ondaki beş filmi yerli yapımların oluşturduğu haftada üç haftadır lider olan Eltilerin Savaşı ikinci sıraya indi. İşte 21-23 Şubat hafta sonunun en çok izlenen on filmi…

10. GAREZ

Hafta sonu hasılat: 213.505 TL
Hafta sonu seyirci: 11.530

9. AŞK TESADÜFLERİ SEVER 2

Hafta sonu hasılat: 279.068 TL
Hafta sonu seyirci: 14.617

8. EFSUNLU AYİN

Hafta sonu hasılat: 224.298 TL
Hafta sonu seyirci: 14.682

7.NASİPSE OLUR

Hafta sonu hasılat: 139.804 TL
Hafta sonu seyirci: 18.043

6. YIRTICI KUŞLAR

Hafta sonu hasılat: 450.764 TL
Hafta sonu seyirci: 23.061

5. VİKİNGLER BÜYÜK MACERA

Hafta sonu hasılat: 832.647 TL
Hafta sonu seyirci: 45.189

4. PARAZİT

Hafta sonu hasılat: 611.115 TL
HAfta sonu seyirci: 45.894

3. KİRPİ SONIC

Hafta sonu hasılat: 1.332.966 TL
Hafta sonu seyirci: 72.910

2. ELTİLERİN SAVAŞI

Hafta sonu hasılat: 5.633.039 TL
Hafta sonu seyirci: 309.024

1. BAYİ TOPLANTISI

Hafta sonu hasılat: 6.632.594 TL
HAfta sonu seyirci: 350.044

Okumaya devam et

Kültür

ABD’de başkan istifa ettiren Watergate skandalı dizi oluyor

Mr. Robot dizisinin mimarı Sam Esmail ABD başkanı Nixon’ın istifa etmesine neden olan Watergate skandalını diziye aktarmak için kolları sıvadı.

BOLD– Sam Esmail, tarihi henüz netleşmeyen ama “Gaslit” ismini taşıyacağı öğrenilen dizi için etkileyici bir kadroyu bir araya getirmeyi de başarmış gibi görünüyor.

İstifa eden tek ABD başkanı Richard Nixon

WATERGATE NEDİR?

Watergate ABD’nin başkenti Washington’da bulunan bir otel ve iş merkezinin adıdır. Skandal bu binada ortaya çıktığı için “Watergate skandalı” ya da kısaca “Watergate” adıyla anılır. 17 Haziran 1972 günü 5 hırsız Watergate iş merkezindeki bir büroya girerken polis tarafından yakalanarak tutuklandı.

Bu olayı sıradan bir hırsızlıktan farklı kılan ise Watergate Ofis Binasında ABD’nin o zamanki ana muhalefet partisi olan Demokratik Parti’nin Demokratik Ulusal Komite (DNC) genel merkezinin bulunmasıydı. Basın olayın üstüne gittikçe hırsızlık girişiminde bulunanlarla Nixon yönetimi arasında bağlantılar gün yüzüne çıkmaya başladı. Nixon ve ekibi iddiaları reddetse de faillerin üzerinde ele geçirilen nakit ile Nixon yeniden seçim kampanyası komitesi tarafından kullanılan bir rüşvet fonu arasında bir bağlantı basın ve Adalet Bakanlığı tarafından kanıtlandı.

Çığ gibi büyüyen soruşturma Nixon’ın savcıları görevden almaya varan müdahalesine rağmen çoğu Nixon yönetiminde görevli üst düzey yetkili 48 kişinin suçlu bulunmasıyla sonuçlandı. Başkan Nixon 9 Ağustos 1974’te istifa etmek zorunda kaldı.

GASLİT İÇİN ETKİLEYİCİ KADRO

Mr. Robot ile sistem eleştirisine esaslı bir giriş yapan Sam Esmail, Julia Roberts’ın ilk TV dizisi olan Homecoming ile bu alanda daha çok şey söylemek istediğinin işaretini vermişti. Gaslit için yine Julia Roberts’la çalışacak olan Esmail ayrıca Oscar ödüllü Sean Penn, Armie Hammer, Joel Edgerton gibi isimlerden oluşan esaslı bir kadroyu bir araya getirmeyi başardı.

Dizide Julia Roberts, skandalı esnasında açık sözlü yorumlarıyla dönemin politik gündeminde adından söz ettiren Martha Mitchell’i canlandırırken; Sean Penn ise Martha Mitchell’in başsavcı olan eşi John N. Mitchell’e hayat verecek. Armie Hammer, Beyaz Saray avukatı John Dean’i canlandıracağı yapımda Joel Edgerton ise Nixon ile birlikte çalışan FBI ajanı G. Gordon Liddy’i oynayacak.

Okumaya devam et

Popular