Bizimle iletişime geçiniz

Dünya

ABD Donanması, Umman Denizi’nde İran yapımı silahlar ele geçirdi

ABD Donanması’na ait bir savaş gemisi, Umman Denizi’nde İran’a ait olduğu tahmin edilen silahlar ele geçirdi. Silahların Yemen’deki İran destekli Husilere gittiği tahmin ediliyor.

BOLD – ABD Donanmasına ait USS Normandy savaş gemisi, Umman Denizi’nde İran’a ait olduğu tahmin edilen silahlar ele geçirdi.

ABD ordusundan yapılan açıklamaya göre, “tasarımı ve üretimi’’ İran’a ait olduğuna inanılan silahlar arasında 150’nin üzerinde tanksavar güdümlü füze ve üç adet karadan havaya fırlatılabilen İran füzesi bulunuyor.

USS Normandy savaş gemisinin silahları Umman Denizi üzerinde seyreden bir yelkenlide ele geçirdiği belirtildi.

YEMEN’DEKİ HUSİLERE GİTTİĞİ TAHMİN EDİLİYOR

Açıklamada, “Ele geçirilen silahlar arasında Rus yapımı Kornet tanksavar güdümlü füzelerinin İran üretimi kopyası olan 150 adet ‘Dehlavieh’ tanksavar güdümlü füzesi de yer alıyor’’ ifadesi kullanıldı.

Yelkenlide ele geçirilen diğer silah parçalarının da İran yapımı ve üretimi olduğu ifade edildi. Bu silahlar arasında karadan havaya fırlatılabilen üç adet İran füzesi, İran yapımı termal görüntüleme silah mercekleri, İran yapımı insansız hava ve kara araçları için parçalar bulunuyor. Havadan karaya fırlatılabilen füzelerin türü hakkındaysa ayrıntı verilmedi.

Gemiye 9 Şubat’ta yüklendiği tespit edilen silahların Yemen’deki Husiler’e gitmekte olduğunun değerlendirildiği bilgisi de verildi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Bahçeli’nin açıklamaları dolayısıyla Türkiye’yi uyardı

Dünya

Koronavirüsü aşısı bulundu mu?

Çin’in Rusya Büyükelçisi Zhang Hanhui, koronavirüs için aşının bulunduğunu ancak piyasaya çıkması için son testlerinin yapılmasının beklendiğini duyurdu.

BOLD-Dünyayı tehdit eden Koronavirüsü (Kovid-19) hakkında gazetecilere açıklamada bulunan Çin’in Rusya Federasyonu Büyükelçisi Zhang Hanhui, “Çin’deki bilim adamlarımızın bulduğu ilaç etkisini kanıtladı ve testler başarılı şekilde devam ediyor. İlaca yönelik çalışmaların son kısmının kısa süre zarfında bitirilmesi hedefleniyor ve Şubat sonuna kadar Çin’deki tüm şehirlerde hayat normale dönecek. Virüsün yayılma merkezinde ise hayatın Mart sonuna kadar düzelmesi planlanıyor. Dünya Sağlık Örgütü’yle çalışıyoruz. Ekibimizin içinde 2 Rus bilim adamı da var. Rusya’ya ve halkına destekleri için teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

İlk olarak Çin’in Hubei eyaletindeki Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeniyle şu ana kadar 2 bin 600’e yakın kişi hayatını kaybetti. Virüs, son olarak İran ve Irak’ta görüldü.

Altın fiyatları ‘kovid-19’ endişesiyle 7 yılın zirvesinde

Okumaya devam et

Dünya

Almanya’da bir araç karnaval alayına hızla girdi, çok sayıda yaralı olduğu bildiriliyor

Almanya’da Hessen eyaletindeki Volkmarsen’de karnaval kutlamaları sırasında bir aracın karnaval alayına daldığı ve çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.

BOLD – Hessen eyaletindeki Volkmarsen’deki karnaval kutlamalarında bir aracın karnaval geçit törenine daldığı ve birçok kişinin yaralandığı bildirildi.

Rosenmontag (Güller Pazartesisi) kutlamaları sırasında karnaval kutlaması yapanların arasına bir aracın hızla girdiği bildirildi. Kassel polisi, olayda çok sayıda kişinin yaralandığını açıkladı.

Aracın sürücüsünün gözaltına alındığı bildirildi. Yaralıların durumu veya olayın nasıl meydana geldiği ile ilgili henüz açıklama yapılmadı.

Almanya Hanau’da binlerce kişi ırkçılığa karşı yürüdü

Okumaya devam et

Dünya

Almanya’nın Hanau’daki ırkçı saldırıda gergin anma; Gözyaşı ve öfke!

Almanya’nın Hanau kentindeki ırkçı cinayet sonrası protesto gösterisi düzenlendi.

FATİH AKALAN-ÖZEL

BOLD-Dördü Türk 9 kişinin yaşamını yitirdiği saldırı sonrası Hanau’da toplanan binlerce kişi, “Naziler dışarı” sloganları attı. Hanau Meydanı’ndaki anma programına 3 dinin temsilcileri de katıldı. Alana gelen Hana Belediye Baskani Klaus Kaminski de eylem yapan vatandaşlara destek verdi. Mitingde konuşan Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın “İslam Karşıtlığıyla Mücadele Özel Temsilcisinin de atanması lazım” dedi.

Okumaya devam et

Popular