Bizimle iletişime geçiniz

Dünya

Çinli kadının koronavirüs isyanı: Şeytan Komünist Parti sıradan insanların hayatını önemsemiyor

Koronavirüs salgını nedeniyle ailesiyle ölümü beklemek zorunda kaldıklarını söyleyen Çinli kadın, şeytan diye nitelediği iktidardaki Komünist Partiyi insan hayatını önemsememekle suçladı.

BOLD- Çin’de yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle ölenlerin sayısı, biri Hong Kong’da olmak üzere bin 666’ya yükseldi. Virüs bulaşan kişi sayısı, 11 bin 272’sinin durumu ağır olmak üzere, 68 bin 500’e çıktı. Bugüne kadar iyileşerek taburcu olanların sayısı 9 bin 419’a ulaştı. Çin ana karası dışında ise Hong Kong Özel İdari Bölgesinde hasta sayısı 84’e çıkarken, Makau Özel İdari Bölgesinde bu sayı 10 olarak belirlendi.

Koronavirüs salgını nedeniyle ülkede son 24 saatte 142 kişi yaşamını yitirirken, 2 bin 9 yeni hasta tespit edildi. Yeni can kayıplarının 139’u Hubey, 2’si Sıçuan eyaletlerinde, 2’si de başkent Pekin ile Çongçing kentlerinde oldu. Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde 12 Aralık 2019’da ortaya çıkan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülke, Çin’de mahsur kalan vatandaşlarının tahliyesini gerçekleştirmişti. İlk olarak Wuhan’da tespit edilen yeni tip koronavirüsün, kısa sürede diğer kent ve ülkelere yayılması üzerine Dünya Sağlık Örgütü “acil durum” ilan etmişti.

ÇİNLİ KADININ İSYANI

Öte yandan, karantinada yaşamak zorunda kalan Çinliler ise iktidardaki Komünist Partiden salgınla ilgili kalıcı çözümler bulmasını bekliyor. Sosyal medyada dolaşıma giren bir videoda, ailesiyle birlikte ölümü beklediğini savunan Çinli bir kadının isyanı yer alıyor. Şeytan olarak adlandırdığı Komünist Partinin sıradan insanların hayatını önemsemediğini söyleyen Çinli kadın, parasıyla bile ilaç alamadıklarını belirtiyor. Çin’in işgal etiği Taiwan, Hong Kong ve Tibet’in özgürlüğünü desteklediğini söyleyen kadın, devlet kanalı CCP’nin de yalan haberle halkı kandırdığını söylüyor. Konuşmalarıyla kendisini tehlikeye attığını hatırlatan Çinli kadın “Ailem için, gelecek nesiller için kurban olmak istiyorum” diye konuşuyor. İşte o video:

Erdoğan: Suriye’yi Esad rejiminden temizleyeceğiz

Okumaya devam et
Reklamlar

Dünya

Suriye’de koronavirüsten ilk ölüm

Suriye Sağlık Bakanlığı hastaneye acile getirilen bir kadının hayatını kaybettiğini, bu kişide koronavirüs tespit edildiğini bildirdi. Bu ölüm Suriye’de kayıtlara geçen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı resmi ilk ölüm oldu.

BOLD – Suriye Sağlık Bakanlığı hastaneye acile getirilen bir kadının hafata sonu hayatını kaybettiğini, bu kişide koronavirüs tespit edildiğini bildirdi. Bu ölüm Suriye’de kayıtlara geçen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı resmi ilk ölüm oldu.

Suriye ayrıca ülkede vaka sayısının 5’ten 9’a çıktığını bildirdi. Yetkililer salgınla mücadele için ülkede gece sokağa çıkma yasağı ve giriş çıkış yasakları uyguluyor.

Sağlık yetkilileri ülkede dokuz yıldır süren savaş nedeniyle kötü durumdaki sağlık sisteminin salgın nedeniyle büyük risk altında olduğu uyarısında bulunuyor.

Suriye ordusu da salgının yayılmasını önlemek için askere alma işlemlerini durdurdu.

İDLİB’DE 900 TEST YAPILDI

4 milyon kişinin yaşadığı Suriye’nin kuzeybatısındaki İdlib’de şu an sağlık sistemi “tamamen çökmüş durumda”.

Bölgede Dünya Sağlık Örgütü, Türkiye’nin de yardımıyla 900 koronavirüs testi yapıldı. Bölgede pozitif sonuç çıkmadı.

Bölgede çıkacak bir salgının sağlık sisteminin tamamen çöktüğü İdlib’de binlerce kişinin ölümüne sebep olabileceği belirtiliyor.

Avustralya kanalından dikkat çeken Türkiye analizi: ‘Virüs tüm ülkelerden daha hızlı yayılıyor’

Okumaya devam et

Dünya

Koronavirüsten ABD’de cezaevlerinde ilk ölüm

Amerika’nın Louisiana eyaletindeki bir cezaevinde cezasını çekmekte olan 49 yaşındaki Patrick Jones’un koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı. Bu, ülkede cezaevinde koronavirüs nedeniyle meydana gelen ilk ölüm olarak kayıtlara geçti.

BOLD – Amerika’nın Louisiana eyaletinde uyuşturucu suçuyla ilgili 27 yıllık hapis cezasını çekmekte olan 49 yaşındaki Patrick Jones’un koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı.

Bu, ülkede cezaevinde Corona nedeniyle meydana gelen ilk ölüm olarak kayıtlara geçti.

14 MAHKUM VE 13 ÇALIŞAN HASTALANDI

Amerika genelindeki cezaevlerinde toplam 14 mahkumla 13 çalışanın virüse yakalandığı belirtiliyor.

Patrick Jones’un Oakdale’de düşük güvenlikli bir cezaevinde kaldığı ve hastalıkla ilgili ilk belirtleri 19 Mart’ta gösterdiği kaydedildi.

Yetkililer Jones’un uzun süredir devam eden sağlık sorunları olduğunu ve bu nedenle yüksek risk kategorisinde yer aldığını kaydettiler.

Jones’un şikayetlerinin ardından 19 Mart’ta hastaneye kaldırıldığı, durumunun bir gün sonra kötüleşmesi üzerine solunum cihazına bağlandığı, ancak Cumartesi günü yaşamını yitirdiği belirtildi.

Aynı cezaevinde 5 mahkumda koronavirüs saptandığı bildiriliyor. Uzmanlar Adalet Bakanlığı’na virüsün cezaevlerinde yayılmasını önlemek için daha fazlasını yapma çağrısında bulunuyor.

Ülkede cezaevlerine ziyaretler geçici olarak durduruldu, yeni mahkumlar da 14 günlük karantinaya alınıyor.

Bazı eyaletler de yoğunluğu azaltmak için binlerce mahkumu tahliye etti.

Avustralya kanalından dikkat çeken Türkiye analizi: ‘Virüs tüm ülkelerden daha hızlı yayılıyor’

Okumaya devam et

Dünya

Avustralya kanalından dikkat çeken Türkiye analizi: ‘Virüs tüm ülkelerden daha hızlı yayılıyor’

Dünyadaki koronavirüs vakalarını hazırladıkları grafikle izleyicileriyle paylaşan ABC News kanalının sunucusu, ‘hastalığın yayılma hızının dünyadaki tüm ülkelerden çok daha fazla olmasının düşündürücü’ dedi

BOLD- Avustralya’da yayın yapan ABC News Kanalı dünyada hızla yayılan ve can alan koronavirüs salgınının ülkelere göre yayılma hızını, hazırladıkları grafikle, izleyicileriyle paylaştı. Sunum sırasında ABD’deki vaka sayısı ile İtalya’daki ölüm rakamlarını aktaran sunucu, daha sonra Türkiye’ye dikkatleri çekti.

Sunucu Türkiye’deki vaka sayısının az olmasına rağmen hastalığın yayılma hızının dünyadaki tüm ülkelerden çok daha fazla olmasının düşündürücü olduğunu belirtti. İşte o görüntüler

‘Granada’daki ezanı dinlemek güzel ama koronadan ölenlerin selasını da duymak gerek’

Okumaya devam et

Popular